Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belàzasodott baba mellett ha...

Belàzasodott baba mellett ha nem aludt apuka sokat èjjel, belefèr ha nem megy emiatt màsnap munkàba?

Figyelt kérdés
A baba pici mèg, pàr hónapos. Anyuka otthon van vele. Apuka alkalmazott.

#Làzas baba #Kevès alvàs #Èjszakàzàs #Ezmiatt szabadsàg
2020. jún. 10. 10:48
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, nekem is volt ilyen munkatársam, és mindenki utált vele dolgozni. Folyton beteget hívott 1-2 napra, általában nekem kellett beugrani helyettesíteni, tök jó, hogy miatta vagy nekem, vagy a főnöknek csak 1 szabadnap jutott a héten. Azt érte el, hogy elbeszélgetésen kellett a főnökséggel részt vennie, ahol meg kellett magyaráznia mikor miért jelentett beteget.

Egyébként egy rendes nő, nem rossz munakaerő, csak senki se szerette ha egy műszakban dolgozott vele. Ha nem sikerült helyettest szerezni, akkor pl. bukta az ember az ebédszünetet meg maradni kellett tovább... Tök jó volt.

2020. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

17! Igen, eldöntötte. De attòl mèg megengeded nekem, hogy èn ezt itt megkèrdezhessem??:) köszönöm.

Nem mellesleg közel sem ugyanaz a törtènet, egy hr igazgatónak a legtöbb ember csak egy nèv egy beosztàssal jönnek mennek. Egy vàllalkozàsban azèrt nem bàbuk dolgoznak egymàs között a munkahelyi viszonyok is màsok, kicsit baràtsàgosabbak.....

2020. jún. 10. 11:45
 23/42 anonim ***** válasza:
87%
Ha kivesz szabit, miért ne.
2020. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
93%

#21 itt szabadságot kért, amire a főnök mondhat nemet is, mert bizonyos %-kal ő rendelkezhet.

Ha betegséget jekent, akkor abba nem szólhat bele, ráadásul a szabadságai sem fogynak, miközben nem dolgozik.


Az első megbocsátható, mert ha migrénes z fejfájásod van, akkor is kivehetsz, nem kell hozzá gyerek. A második sunyiság.

2020. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, nekem minden szerződésemben benne volt, hogy "munkaképes állapotban köteles megjelenni". Na, most van pár munkakör, ahol egy félig alvó embert nem találnék munkaképesnek. Az illető nem a saját hibájából került ebbe a helyzetbe, elkerülni se tudta. Mit kellene tennie? Mondjuk balesetet okozni a munkahelyén (ha olyan)? Egyértelmű, hogy mindenki érdeke az, hogy otthon maradjon. Menjen szabadságra. Kollégaként se hőbörögnék ezen. Helyettem meg ő dolgozik, amikor én vagyok szabin, és? Nem hiszem, hogy ez mindig így lenne, mivel a szabadság is véges.
2020. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
74%

25: "Mit kellene tennie?"


Bakker, innia egy eros kavet.


Persze, ha semmi extra dolog nincs, akkor kollegakent en is azt mondanam, hogy kapjon szabit. De ha nekem nagy szivas lenne az a nap emiatt, akkor szedje ossze magat es dolgozzon.

2020. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
76%

En azt gondolom hogy ezt oly sokan megoldottak mar elottunk, bedob egy duplakavet es vegigtolja a napot. Felteve ha nem veszelyeztet masokat azzal h kokadozik, akkor szabi es en a fonok helyeben jovahagynam. Majdcsak elfogynak a szabadsagok es ujragondolja h mi mennyit er. Csak hogy sajat peldat mondjak, probaido alatt rendszeresen az esti ugyeletre vittem a gyereket, gyerekdoki mar bezart mire a napkozi szolt h lazas a gyerek. Szoval este gyerekklinika ahol varakozasi ido also hangon 4ora, hajnalban vegeztunk, jott a bebiszitter, en meg mentem 2-3-4 ora alvasokkal dolgozni. Kibirtam. Kellett az allas.

Vagy nem is olyan regi pelda, eskuvonk elotti ejjel begorcsolt a gyerek hasa, esti orvosi ugyelet,onnan bethesda, majd 4kor elaludt vegre, 7kor kelt a masik, igy en is, 3orat aludtam a sajat eskuvom elott mert a gyerek a fontosabb.


Aki akarja megoldja. Regen gondolom apukaval is megesett h hajnalig bulizott majd bement az egyetemre v dolgozni.

2020. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ


Férjeméknèl tilos felvenni a munkát másnaposan, fáradtan


Okkal


Mindent megteszek, hogy ne legyen gond.

1,5 éves

És 2 hónapos gyerek van

2020. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
47%

30-as vagyok


Hozzáteszem hogy 2 hetes baba mellett a 1,5 évesem 40,5fokos lázas volt 3 napig.. sima lázas 1,5 hétig


Móka volt..

Férjem ment dolgozni.. hisz pont előtte volt itthon szabin, míg a kórházban voltunk..


30.

2020. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki olyan kérdést tesz itt fel, amilyet csak akar. A baj, csak az, hogy ennek a kérdésnek ebben a formában az ég világon semmi értelme nincs. A részletek nélkül legalábbis.. Nekem olyan a munkahelyem, hogy senki nem kell, hogy helyettesítsen ha ma azt mondom, hogy nem érzem jól magam, kiveszel egy nap szabit. Egy egy ilyen esetből nem csinálnak ügyet, ha aznap reggel szólok sem. Az már más tészta, ha valaki sokszor csinálja ezt, sőt, nem szabadságot vesz ki, hanem beteget jelent. De akkor sem lesz több melóm, ha az egyik kollégám folyton ezt csinálja, max egy idő után repül mert nem lehet rá számítani. Viszont, ha valaki olyan helyen dolgozik, ahol másnak kell beugrani helyette... Azt nem tolerálnám. Bárkivel előfordulhat, mondjuk évente háromszor négyszer. De a babára hivatkozva rendszeresen otthon maradni, az nonszensz. Akár tehet róla, akár nem. Oldja meg. Senkitől nem várható el, hogy rendszeresen más helyett dolgozzon, mert annak kisgyereke van. Nem kéne ezt kihasználni. Vannak olyan emberek sajnos akikkel folyton történik valami hasonló.... Ne lepődjön meg ha nem kedvelik a kollégák. Ha egyszeri eset volt, akkor pedig szerintem engedjük el, tök felesleges ezen rágódni.
2020. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!