Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belàzasodott baba mellett ha...

Belàzasodott baba mellett ha nem aludt apuka sokat èjjel, belefèr ha nem megy emiatt màsnap munkàba?

Figyelt kérdés
A baba pici mèg, pàr hónapos. Anyuka otthon van vele. Apuka alkalmazott.

#Làzas baba #Kevès alvàs #Èjszakàzàs #Ezmiatt szabadsàg
2020. jún. 10. 10:48
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Èn köszönöm mindenki vàlaszàt. Nem îrtam rèszleteket ez igaz, de annyi megvilàgîtàsból èrkezett vàlasz, hogy kimazsolàztam ami erre az esetre vonatkozhat. Köszi
2020. jún. 10. 13:20
 32/42 anonim ***** válasza:
50%

Ez több tényezős. Tud apa home officeból dolgozni? En mondjuk nem tudom elképzelni, hogy a ferjem ilyen miatt ne menjen. Ő nem tud itthonról dolgozni.

De pl ha anyának segíteni akar a beteg gyerek körül szabadságot ki tud venni, ha adnak neki épp.

2020. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
93%
Ja most látom, hogy a férjed a főnöke. Hat azt is mérlegelje, ha hót fáradtan bemegy nem tesz e több kárt, mint hasznot.
2020. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező! Ennyit mindenkinek ki kell bírni. Volt olyan, hogy én anyaként már annyit éjszakáztam, annyira fáradt voltam, hogy szó szerint képtelen voltam felkelni éjjel a kisfiunkhoz és a férjem kelt fel hozzá, aki másnap hajnalban indult dolgozni úgy, hogy ő volt a sofőr. Fáradt volt, de nem volt munkaképtelen.

Egyébként pedig egy baba, főleg fogzás idején sokat éjszakázik és betegeskedik, szóval ha összeszámoltuk volna, hogy hányszor keltünk fel, akár én, akár a férjem éjszakázni a kisfiunkkal, az jó sok "nem megyek be dolgozni másnap, mert éjszakáztunk a gyerekkel" eset lett volna.

Én amondó vagyok, hogy ez nem indok. Egy felnőtt ember kibír úgy egy munkanapot, hogy éjszaka alig aludt. És ez nem morális kérdés. Mert ez bármikor megismétlődhet. Akár sokszor is.

2020. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
82%
36! Lehet nem volt munkakèptelen de attól mèg erôsen figyelmetlen lehetett volna ami nem csak ôt veszèlyeztette volna.
2020. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
22%
Az útra tudott figyelni. Nem volt olyan mértékű fáradtság. Ez nem jelenti azt, hogy egész éjjel nem aludt egy szemhunyásnyit sem, de tény, hogy keveset. Vagyis ha valaki képes vezetni és ellátni az egész napos munkát, akkor nyilván más is képes rá. Egyébként több másik emberrel utazott, tehát esélye nem volt elaludni, hogy bármi gond legyen. Mellesleg van, hogy fáradt vagy, nem kell hozzá gyerek sem, a buszsofőrök is számtalanszor fáradtak, kimerültek, vagy beszélhetünk számtalan más gépkocsivezetőről, akik fáradtak, mégis ha minden alkalommal azt mondanák, hogy most fáradt vagyok, nem vezetek, akkor nem biztos, hogy mindenki eljutna oda, ahová szeretne, vagy eljutna valami oda, ahová kell.
2020. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
76%

"szó szerint képtelen voltam felkelni éjjel a kisfiunkhoz és a férjem kelt fel hozzá, aki másnap hajnalban indult dolgozni úgy, hogy ő volt a sofőr. Fáradt volt, de nem volt munkaképtelen"

Gondolom annak a sebèsznek aki èpp mûteni kèszül tèged màr nem szîvesen mondanàd ezt.

2020. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom annak a sebèsznek aki èpp mûteni kèszül tèged màr nem szîvesen mondanàd ezt."

Azért a kettőt nem lehet egy napon emlegetni. Egy műtét során sokkal precízebbnek kell lenni, sokkal aprólékosabb munkát kell végezni, sokkal nagyobb a felelősség, mint a vezetés során. Tehát ha valóban olyan fáradt vagy, akkor tudsz mérlegelni és valóban nem ülsz autóba, ha nem tudsz autóba ülni. Műteni sem. De sajnos számtalan ember fáradt nagyon sokszor, de képes járművet vezetni. Nyilván a férjem megítélte a helyzetet és annak tudatában ült autóba. Nem történt semmi, mert nem volt annyira fáradt, hogy ne tudott volna vezetni.

2020. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
84%
Aham, soha nem fordult elő meg olyan, hogy valaki elaludt a volán mellett...Ja,de. Páran már meg is haltak emiatt. Gondolom, ők is az gondolták, hogy simán tudnak vezetni. Nem hiszem, hogy bármelyikük,úgy ült volna be, hogy majd jól elalszom, sebaj, legfeljebb meghalunk páran. Szerintem ne nagyon dicsekedj a férjed hőstettével, mert nem lesz túl népszerű. Mindenki, aki balesetet okozott azzal, hogy akár elaludt, akár egy lassabb reakcióidő miatt benézett valamit, "meg tudta ítélni a helyzetet."
2020. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
25%
Meg azzal se nagyon dicsekedjen, hogy kèptelen volt felkelni a gyerekhez.
2020. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!