Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki dolgozik és szülö mikor...

Aki dolgozik és szülö mikor pihen vagy nyaral?kb soha?

Figyelt kérdés

Abbol kiindulva, hogy gyerek(ek)kel a nyaralàs utàn a munka joformàn megvàltàs.


A szülök hogyan logisztikàznak?

Dolgoznak dolgoznak, gyermeket istàpolnak. Pihenés az kb nincs?vagy lopott 1-1 nap az évben?



#létezés #szülö pihenés
2020. jún. 23. 07:03
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
87%

A gyerek nem mindenkinek teher. Te se mondod azt, hogy ott van a párod nem tudsz pihenni meg várod mikor nem kell vele lenni, hozza alkalmazkodni. Mikor nincsenek otthon szüleid vagy a haverod végre mikor húz haza.

Én nekem nem rémálom mikor otthon van velem, mivel nem kolonc hanem a szeretett családtagom akit én valllatam, vártam és örülök h minnél többet velem van. Mint mindenkinek neki is vannak nehéz napjai de nem rémálom a vele töltött ido, hanem örülök h minnel többet vagyunk együtt.

2020. jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
79%
A gyerekkel való foglalkozás is lehet kikapcsolódás egy hosszú munkanap után. És az az egyedülálló anya lehet, hogy nyúzott, de hidd el a világ minden kincséért sem cserélné el a gyerekét a pihenésre.
2020. jún. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
12%

Az én gyerekem nincs elkapatva. 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, sosem kellett altatgatni, ok nélkül nem hisztizik, nem sír.


Rossz vagy épp lázadó gyerekkel elhiszem, hogy nem pihentető dolog, de jól nevelt gyerekkel ez nem probléma.

2020. jún. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
97%

Épp most a Balatonon vagyok. A gyerekem is. Felkelt már, legózik, én az ágyban, pizsiben. Jelentem, pihentető.

Annyiban jó a megérzésed, hogy az első kb 2 év nagyon strapás.

Most 4 éves a fiam, jó vele nyaralni, ha figyelembe veszed az ő igényeit is.

2020. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
98%

Utolso, ennel nagyobb marhasagot nem is irhattal volna. Szerinted az a te erdemed, hogy atalussza az ejszakat a 3 honapos?neveles kerdese?nincs elkapatva?egy fraszkarikat, egyszeruen csak szerencsed volt, ilyet dobott a gep. Nem azt mondom, h nevelessel nem lehet finomitani, de a gyereknek van egy alap beallitottsaga, ennyi. Az egyik orakar eljatszik maga, a masik igenylik tobbet a foglalkozast, tarsasagot. Van aki 10 evesen olvas egesz nap, a masik, szeret bringazni, kirandulni.

Kerdezo: ez mind mind a gyerektol es a szulotol fugg. Pl. nekem aktivak a gyerekeim, sokat megyunk egyutt ide oda, kirandulunk, turazunk, sportolunk. Ezeket en is elvezem szeretek veluk lenni, ez engem is kikapcsol, feltolt. Viszont havi 1-2 alkalommal igenylem a baratnoimet, kavezasra, mozira. Van baratnom, akit viszont nem tolt fel a gyerekkel toltott ido. O inkabb olvas vagy programozik gyerek nelkul. Ilyen is van.

2020. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Hàt en csak azt làttam hogy felnöttnek nem különbözik a hetvege es a nyaralàs.

Reggeltöl. Mostàl màr fogat? Ne kend össze a tükröt a fogkremmel.letakaritod.ülj le reggelizni.persze nem ül le. (Délben.ö nem eszik.)Öltözz fel.nem öltözik. Induljunk.nem indul.vagy elindul ugy, mint akit puskabol kilöttek vakon.àllj meg fogd a kezem.gyere vissza. Strandon:nem veszünk 600- adik vizipisztolyt.brühühühü.ne szaladj el, uszogumit kell fujni. Aztan, köszi az iszapot a képembe.sorbanàllàs fagyiért. Nem àllnak nyugton.ne hangoskodjatok. Hangoskodnak. O a vizipisztoly àrus mellett megint vissza. Megint brühühühü.pisilni kell."szaftos"mobilwc hajrà.ne érj semmihez.minden kilincset, lehuzo gombot, csapot megfognak.aztàn fàradt hisztis nyügös.de nem akarnak hazamenni.hazàig hiszti.fürdes alvas.màsnap ujra kezdödik.

2020. jún. 23. 08:46
 17/36 anonim ***** válasza:
51%
16os, ez tenyleg igy van, tobb gyereknel meg fokozodik :)
2020. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a kérdést... veszünk ki szabit és megyünk. Wellnesselni gyakrabban de voltunk már külföldön is. Nekem a gyerekekkel foglalkozni pont annyira macerás mint mondjuk kimosni a férjem cuccait is. Az ilyen mint te éljem egy barlangban ahol még embert se lát.
2020. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
96%

Atya ég, szerintem te tényleg jobb ha nem vállalsz gyereket.

Nekem nincs egy sem, de van sokkal kisebb tesóm, illetve barátoknak van már saját és sokat vagyunk együtt, látom mivel jár. Amit most mondasz, az csak a felszín, egy nagyon pici szelete a gyerekes családok életének. Mindenki azt látja meg ezekben a dolgokban, amit szeretne, te a negatívat látod, mert nyilván most mèg (vagy egyáltalán soha) nem szeretnél családot. Amivel nincs baj, csak ezek durva általánosítások, amiket lenyomsz :D

Baromi jókat lehet velük játszani, nevetgélni, és van olyan ember, akit a velük való foglalkozás feltölt , nem pedig lehúz. Hihetetlen, tudom, de nem vagyunk egyformák ilyen téren sem.

2020. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%

Amikor az ember úgy érzi hogy gyereket akar, zsigerből, ösztönből, akkor ezeket a dolgokat is felvállalja, mert összességében annyival több boldogságot ad a gyerek léte hogy a mérleg (ideális esetben) még így is bőven pozitív. Mindenkinek mások a körülményei, én személy szerint így pihenek:

- most pl. a gyerekeim óvodában vannak, én a járvány miatt még heti 2 nap home office-ban vagyok. Tegnap kitakarítottam, megfőztem, elvégeztem mindent, ma dolgozgatok épp egy kávé társaságában és élvezem a csendet

- esténként 20.30-ra vége a meseolvasásnak, onnantól kezdve tudják hogy felnőtt idő van, olvasunk, filmet-sorozatot nézünk vagy beszélgetünk a férjemmel, ha nem is alszanak el azonnal de tudják hogy már nem velük foglalkozunk,

- vasárnap délelőtt a férjem foglalkozik velük, társasoznak, legóznak együtt, így én addig alszok ameddig jólesik

- a nagyszülők szuperjófejek, évente többször bevállalják őket, nyáron 2 hetet, tavaszi-őszi szünetben 1-1 hetet náluk vannak, illetve anyukám sokszor eljön néhány napra, olyankor tudunk esti programot csinálni a férjemmel

- nyaralni évek óta baráti társasággal járunk, hasonló korú 6-8 gyerek egy rakáson, reggeltől-estig elvannak együtt, nem rajtunk csüngenek egész nap, illetve felváltva felügyeljük őket, így nekünk is pihenés


Ez nyilván már a nagyobb gyerekekre áll, az első 2-3 évben csak lopott napok, órák vannak nagy ritkán a pihenésre, de ez ezzel jár, átmeneti. Másrészt egy normális lelkületű szülő kifejezetten szeret a gyerekeivel lenni, és attól hogy ki kell törölnöm a fenekét vagy ki kell fújni az orrát, enni és inni kér, vagyis DOLOG van vele, még ugyanúgy pihenés sőt töltődés a velük töltött idő.

2020. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!