Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki dolgozik és szülö mikor...

Aki dolgozik és szülö mikor pihen vagy nyaral?kb soha?

Figyelt kérdés

Abbol kiindulva, hogy gyerek(ek)kel a nyaralàs utàn a munka joformàn megvàltàs.


A szülök hogyan logisztikàznak?

Dolgoznak dolgoznak, gyermeket istàpolnak. Pihenés az kb nincs?vagy lopott 1-1 nap az évben?



#létezés #szülö pihenés
2020. jún. 23. 07:03
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%

Én is ezt gondoltam alapvetően. Ezt a gondolkodásmódot annak tudtam be, hogy 20 voltam, amikor terhes lettem, pont az egyetem közepén :) nem nagyon tudtam akkor hirtelen elképzelni az életem, és kb nekem is ezek jutottak eszembe, csak ezeket láttam magam előtt. Árnyalta a képet, hogy 2 sokkal fiatalabb húgom van, pontosan láttam mivel jár.


Szerintem vannak nők, akik tényleg örömüket lelik a babázásban. Sőt, valahol szerintem minden anya. De biztosan vannak, akiket többé, míg másokat kevésbé. Én az utóbbi vagyok. Szerettem babázni, sosem kiabáltam velük, nagyon türelmes voltam velük. De számomra is ijesztő az a kép, amit egy egyedülálló anyának nap mint nap meg kell tennie a gyerekei ért Főleg akkor hogyha esetleg ő is abba a kategóriába tartozik amit az előbb említettem.

Nekem nagy szerencse mert anyukám és anyósom is Sőt a testvéreink is segítettek De hogyha úgy volt akkor akár bébiszittert is tudtunk fizetni így a sulit is be tudtam fejezni. Viszont pontosan emiatt a hozzáállásom miatt nyilvánvaló volt számomra hogy minimum 8 év korkülönbség kell a gyerekek közé. Már a kisebb is 6 éves.


Ez lehet egy megoldás szerintem. Nekem is sok szabadságra volt szükségem, ezt vállalom. 20 meg 28 évesen szerintem ez normális. A nagyobb gyerekkel, a fiammal remek a kapcsolatom és imádom h 34 évesen már 14 éves fiam van. A kisebb, lány is suliba megy ősszel és ez jó. 34 évesen még előttem az élet, míg más most kezdi ezt a nagyon nehéz időszakot.


Szóval szerintem fiatalon, nagyobb korkülönbséggel, segítséggel nem vészes :) mi nyaralni is mentünk minden évben külföldre is, anyósom jött velünk. De a gyerekek nélkül is szoktunk menni akár külföldre is.


Ja és sok igazságos elképzeléssel ellentétben, jobb a kaocsolatom a gyerekekkel mint sok "állandóan a gyerekkel vagyok" anyával. Hiába vagy vele ha állandóan ordít, rászól, ideges, türelmetlen. Akkor a gyerek azt kívánja bár ne lenne vele az anyja.

2020. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
40%

Akkor az óvónőkre mit mondasz akiknek gyerekük is van? 😂 Kérdező, nagyon buta és korlátolt vagy.

Off:igenis érdem ha 3 hónaposan vegigalussza az estét, mert vannak a lusta nők akik maguk mellé veszik, mert gyorsan mehet a mell a szájába és vannak akik következeteses és rászoktatják a babát.

2020. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
27%
Egyetértek utolsó! Még annyit tennék hozzá hogy az anya nyugodtsága is sokat számít!
2020. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

Vállalom. Lusta ge.ci vagyok mert az én babám nem alussza át az éjszakát. Lusta ge.ci vagyok mert felkelek hozzá és megszoptatom. Ja h nem feltétlen altatja maga mellett mindenki? Az meg hogy lehet? Képzeld van saját ágya. Ott alszik és csak szopizni kel. Az meg szín tiszta mázli ha a te gyereked nem viseli meg se a fogzás, se egy betegség semmi, hogy felébredne miatta. Hát az enyémet meg igen. És amikor lázas beteg volt igenis együtt aludtunk. Már amennyit bírtam aludni. Jobban izgatott, hogy van a kicsi mint az alvás.

De lusta szar anya vagyok igen. Ja meg idegbeteg😂😂😂

2020. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
22%

Már hogyne lenne az én érdemem?? Én nevelem könyörgöm.


Az mindenkinek a saját szegénységi bizonyítványa, ha ebből azonnal arra gondolt, hogy csak a beteg meg fogzó gyerek sír. Igenis sír a felkapott baba is.


Meg nagyon jól mondja a válaszoló, sokan az első nyekkre tömik a mellüket a gyerek szájába, mert most ez a menő.


Saját szememmel láttam, mikor a nyakig fosott gyereknek is nem a pelust nézte meg síráskor csak beletömte a mellét a szájába szerencsétlen gyereknek.


Megszűnnek nőnek lenni, nem járnak kozmetikushoz, körmöshöz, fodrászhoz, nem öltöznek fel normálisan. Mert aki ezeket megteszi az biztosan szar anya. Plusz hadd ne mondjam milyen ganéban élnek, mert nincs idő felmosni, mert az az idő is a babáé. Aztán meg vannak lepve, ha összegyűlik bennük a feszültség és robban.

2020. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

25-os.

Nem mindenkinel vannak nagyszulok. Nem mindenki dolgozhat home officeban. Nem mindenki alszik hetvegen addig ameddig akar. Nem mindenkinel alakult ugy a barati tarsasag, h azonos koruak legyenek a gyerekek. Ezekert lehet tenni ez igaz, de nagyreszt a szerencsen is mulik. Neked szerencsed van, masnak nincs vagy kevesbe.

Az elso 3-4 ev tenyleg nem a pihenesrol szol. Valaki ugy tud pihenni, lazitani, feltoltodni, h kialussza magat, utana megreggelizik nyugiban, majd levonul a medence szelere koktelozni es olvasni. Nincs ezzel semmi baj, en teljesen megertem, h a kerdezo altal reszletezett napirend nem pihentet es kapcsol ki sok embert.

Amit tenni lehet az elso par evben, hogy csak ketten mentek nyaralni, vagy viszitek a nagyszuloket is, ha olyan a viszony. De az elso par ev az tenyleg nem a tengerparton fetrengesrol szol. Mindenkinek mast jelent a pihenes, a kikapcsolodas, ezert ne bantsuk egymast.

2020. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
20as nak ment.
2020. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozom is, szülő is vagyok, egy iskolás, egy ovis gyerek, nyáron végig én vagyok velük (sok szabim van), tényleg sok egy idő után, de azért a nagy része jó :) A gyereked nyaralás tényleg nem a pihiről szól, mégis jól szoktuk érezni magunkat, pedig kétszer is sikerült esős, hideg időt kifogni, mégis, még így is klassz volt. De azért én bevallom, nekem kell külön pihenés is. Szoktunk a férjemmel kettesben is menni hosszú hétvégézni, nyáron anyukám is vigyáz a gyerekekre egy hetet (nekem az is pihenés, ha dolgozni úgy mehetek, hogy őket nem kell előtte elrendezni, munka után nem kell rohanni az oviba, és szabad a délután meg az este ilyenkor, de persze még jobb, ha szabin is vagyok ilyenkor). Tavasszal mentem volna Skociaba egy barátnőmmel, csak a korona közbeszólt, talán majd ősszel pótoljuk, nem tudom... Nyárra nem terveztünk utazást idén, marad a strand, gyerekkel persze farasztobb, de attól még jó buli, és úgyis mindig a férjemmel együtt megyünk, akkor felváltva lehet lazulni is.
2020. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
64%

Aki nem jár körmöshöz, az nem nő :D

Értjük.


Lehet én "nem vagyok nő", de legalább ilyen ostobenkó sem mint te. És nem, nem a te érdemed. Megnéznélek egy mindig hasfájós csecsemővel aki egész éjjel üvölt. De gondolom te le se tojnád, mert az nem nőies, inkább feldobnál egy sminket.

2020. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

Mondom, ha ebből ezt szűrted le, az neked égő.

Nem, nem kell körmöshöz járni annak, aki nem járt addig se, de aki heti 3x mosott hajat, az ne álljon már át havi 1re. Meg ne ússzon már a gyerek meg a ház a mocsokban.


És bármilyen hihetetlen, volt hasfájós a kisbabám. Kapott rá Infacolt. Akinek nem segített az Colief, Co-Lactase, Biogaia, Gripe water. Eleve a gyerekorvos úgy engedett el, hogy ha semmi nem segít a hasfájáson, akkor el kell hozzá menni és ki kell vizsgálni mi a baj, mert gyanús, hogy más.


Szóval attól, hogy valaki nem egy elhanyagolt leharcolt nő, attól még nem szar anya. Csak sokaknak ez borzalmasan fáj, pedig az esetek többségében csak a józan ész hiányzik.

2020. jún. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!