Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek, akinek anyagilag...

Egy gyerek, akinek anyagilag meg tudsz adni mindent, vagy inkább több gyerek, hogy legyen testvér is, de akkor anyagilag szűkösebb?

Figyelt kérdés

Melyik a "jobb" szerintetek? Nekem két bátyám van és imádom őket. Viszont nekünk is mindig spórolni kellett, mindig a pénzen volt veszekedés és zavart, hogy nincsenek új ruháim, lányként sokszor nem tudtam úgy felöltözni, hogy magabiztos legyek (pl melltartó is gagyi, kevés ruha, sokszor ugyanabba jártam éekig míg el nem szakadt stb) új szép! cipő (mindig gagyi kínai vagy használtakat kaptam, ünnepségre volt, hogy nem volt mit felvennem).

De a testvéri kapocs, a szeretet, amit irántuk érzek felbecsülhetetlen. De így nem tudom, hogy jobb e inkább egy gyereket vállalni, akinek meg tudnék mindent venni, jó minőségű étel, ruha, cipő, programok, nyaralás, külön tanárra vagy ha zenesuliba vagy bárhova járni szeretne tudnám fizetni. Viszont ha több a gyerek, kevesebb a pénz = nincs annyira jó minőségű étel/ruha, nincs különóra, elfoglaltásg, nyaralás stb (ahogy én nőttem fel) viszont lesz(nek) testvér(ek).



2021. jún. 21. 20:38
1 2 3
 11/28 Derjaderja ***** válasza:
12%
Amúgy saját lakás az legyen minden gyereknek, én pl ebből nem tudok lejjebb adni.
2021. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Mi egy gyereket tervezünk. Kompromisszumokkal át lehetne alakítani a házunkat pl több gyerek befogadására is (le kellene mondanunk a két dolgozószobáról, igen HO miatt lett kettő), és nyilván anyagilag se lenne sokkal megterhelbőbb a két gyerek, de mi úgy vagyunk vele, egyet neveljünk fel tisztességesen és tudjuk őt elindítani az életben, pl kezdőtőkét adni a lakáshoz, fizetni a tanulmányait stb.
2021. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
43%
Dejavu!
2021. jún. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
47%
2es, igen ha a minimumot akarod adni, ruhaban, etelben mindenben. De aki egy kicsit "szinvonalasabban" akarja nevelni, ez meg sem latszik.
2021. jún. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kimondottan káros, ha mindent meg akarsz adni a gyereknek. Ahogy az is, ha megkap bármit, amire csak rámutat. Meg kell tanulnia várni és értékelnie a pénzt, a saját érdekében. Ahogy a lakás sem jár alanyi jogon. Félre tettem már az árát mindkét gyereknek, de biztosan nem kapják meg csak úgy, előbb dolgozzanak, gyűjtsenek rá, lássam, hogy tenni is akarnak valamit érte, nem csak várni a megoldást anyutól.
2021. jún. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%
Itt nem a mindent elso szora meg kell vennire gondolok. Hanem arra, hogy ne felnottkent lassa eloszor a tengert, el tudjunk menni nyaralni a Balatonra es 400 ftos fagyi, 1000 ftos langos mellett ne kelljen valasztania, h melyiket kapja mert mindketto nem fer bele. Legyen megfelelo cipo, ruha, minosegi etel, hobbi, ha szukseges kulontanar, fejlesztes (logopedia, tsmt stb.)Beleferjen egy egy szinhaz, mozi, belfoldi nyaralas. Es az nagyon nem mind1, h ezt 1nek fizeted vagy 3nak adokedvezmeny ide vagy oda.
2021. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
23%

16-os, nem tartom magunkat különösebben jómódúnak, de jót mosolyogtam a válaszodon. Két gyerekünk van, de a fene megenné, ha számítana, hogy ezeket egy, kettő vagy három gyerekre fizetjük ki. Utolsó mondatoddal ellentétben igenis lényegtelen, hogy ezt egynek vagy háromnak fizetjük ki.


A több gyereknél csak egyetlen számottevően nagyobb költség van: nagyobb lakás vagy ház kell, ami ugye négyzetméterenként többszázezer forint különbség mai építési árakon.

2021. jún. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
63%

16, miért akkora tragédia, ha azt mondod, a gyerekeknek, hogy csak egyet választhatnak? Most is így csinálom, nem vágna földhöz, ha mindkettőt ki kell fizetnem, de tudom, hogy csak egyet bírnának megenni rosszullét nélkül. Egyik nap ezt, másik nap azt választhatnak.

Lelkisérült lesz egy gyerek ha nem jut el a tengerig 18 éves koráig? Ugye, hogy nem.. főleg, hogy mennyi gyönyörű hely van az országunkban, bőven van itt is látnivaló. A tanulásban egyetértünk, hobbi meg nem kerül sokba, csomó suliban van rengeteg választható szakkör. Nem kell a legdrágább és legfancybb sportot vagy hobbit űznie.

2021. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Derjaderja ***** válasza:
77%
17. Akkor azért nem vagy rosszmódú. Sokaknak nem mindegy, hogy egy átlag hétvégi program 5, 10 vagy 15 ezer forint.
2021. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
56%

Ne kabitsatok senkit azzal hogy nem olyan szamottevo a kulonbseg anyagilag 1 v 2 gyerek kozott. Ez hazugsag, logikailag lehetetlen kivitelezni. Szultetek 2-3at es probaljatok megmutatni mindenkinek milyen jol csinaljatok, es meg penzbe ae kerul sot meg penzt is kerestek vele nem? :D miert nem lehet azt mondani hogy igen tobbe kerul de megeri azert a szeretetert amit adnak.


A kerdes az volt hogy 1 gyerek kevesebb anyagi lemondassal, 2 testveri szeretet miatt. Nincs jo vagy rossz valasz de egyenesen hazugsag azt allitani hogy nem kerul sokkal tobbe 2 gyerek.

2021. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!