Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek, akinek anyagilag...

Egy gyerek, akinek anyagilag meg tudsz adni mindent, vagy inkább több gyerek, hogy legyen testvér is, de akkor anyagilag szűkösebb?

Figyelt kérdés

Melyik a "jobb" szerintetek? Nekem két bátyám van és imádom őket. Viszont nekünk is mindig spórolni kellett, mindig a pénzen volt veszekedés és zavart, hogy nincsenek új ruháim, lányként sokszor nem tudtam úgy felöltözni, hogy magabiztos legyek (pl melltartó is gagyi, kevés ruha, sokszor ugyanabba jártam éekig míg el nem szakadt stb) új szép! cipő (mindig gagyi kínai vagy használtakat kaptam, ünnepségre volt, hogy nem volt mit felvennem).

De a testvéri kapocs, a szeretet, amit irántuk érzek felbecsülhetetlen. De így nem tudom, hogy jobb e inkább egy gyereket vállalni, akinek meg tudnék mindent venni, jó minőségű étel, ruha, cipő, programok, nyaralás, külön tanárra vagy ha zenesuliba vagy bárhova járni szeretne tudnám fizetni. Viszont ha több a gyerek, kevesebb a pénz = nincs annyira jó minőségű étel/ruha, nincs különóra, elfoglaltásg, nyaralás stb (ahogy én nőttem fel) viszont lesz(nek) testvér(ek).



2021. jún. 21. 20:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

Mindig elcsodálkozok, hogy itt tényleg mindenki azt gondolja, hogyha szül valaki a gyerekének egy testvért (még véletlenül sem maguknak gyereket, ahhhh minek is, a gyereknek kell testvér), akkor majd azok 100%, hogy jóban lesznek, 100%, hogy imádno fogják egymást.

Nekem kettő tesóm van, bármelyik olcsó balatoni pocsolyás nyaralásért eladtam volna mindkettő testvéremet. És sokan vannak még így.

És ez az undi szöveg, "hogyha egynek jut, akkor jut kettőnek is" ez nettó butaság. Ha egyfele osztod a pénzt, akkor egyre több pénzed jut. Ha kettőfele osztod a pénzt, akkor egyre feleannyi jut. Ha háromfele osztod a pénzt, akkor egyre csak egyharmad pénz jut.

2021. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg nem garancia, hogy a testvérek jóban lesznek. A fiamnak is van egy osztálytársa, akitől a múltkor is azt hallottam fél füllel, hogy de utálja, hogy tesója van.

Nekem egy gyerekem van, nem is lesz több, mert tudom, hogy nekem kettő nem menne. Nem anyagilag, hanem érzelmileg. Tudom magamról, hogy nem tudnék nem kivételezni, az meg senkinek sem lenne jó.


2 gyerek nem kerül többe? Ezt nem tudom, hogy lehet kivitelezni. Lehet, hogy 3 éves korukig nem, mert a kicsi elhordja a nagyobb ruháit, illetve nincsenek nagyobb kiadások. De majd megnézem később is ugyanezt mondja-e kedves apuka, hogy a két gyerek ugyanannyiból jön ki, mint egy. Nagyon nem mindegy, hogy két gyerek megy-e iskolába, sportolni, szeretne laptopot, telefont, stb.

2021. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
71%

16os vagyok.

Ez egyszeru matek. 1 gyerek 2 gomboc fagyija 700 ft, 3 gyerek 2 gomboc fagyija 2100 ft. A 2100 ft tobb mint a 700 ft. Ha egy gyereked mar 1400 ott marad a zsebedben es ez csak egy sz@ros fagyi. Most megint nem a lenyeget sikerult megerteni, nem azt kell kiragadni, h egyszerre, egymas utan kap fagyit es langost, mert rosszul lesz????

De persze minek a fagyi, megveheted a Tescos 2 litereset 1000ftert, minek kulfold, minek Balaton, furodhet ingyert a banyatoban, nem kell lovagolni jarni, masszon fara, nem kell zongorazni, nezzen klippeket a tvben vagy hallgasson zenet. Jol latod, ezek egyiketol sem lesz lelkiserult senkit.

2021. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
66%

Nem érted. A probléma ott van, hogy sok szülő azt hiszi, attól lesz jó szülő, ha 2 éves korától beíratja a gyereket az összes létező (lehető legdrágább) különórára, fejlesztésre, nyelvórára stb. Én jártam zongorára majdnem 10 évig, 1500 forint volt egy évre a zeneiskola és gyakorolhattam a sulis zongorán. Tesóm hegedült, ő kapott is hangszert otthonra. Ingyen. Jártam lovagolni is, nálunk ez is ingyenes volt gimiben szakkör keretein belül. Nem csak a városi lovarda létezik ahol 45 perc 6000 Ft/fő. És így tovább.


Itt csúszik el sok szülő, amikor a gyerekvállalást tervezi, mert abban a tévhitben vannak, hogy a gyereke a világ csodája akinek minden is jár és valami hatalmas hártányt fog elszenvedni az életben, ha nem íratják be 5-6 elfoglaltságra és nem vonszolják végig már másfél évesen egy halom turista között 2000 kilométerre arrébb és nem calvin klein alsót hord 10 évesen. Rengeteg lehetőség van arra, hogy értelmes, okos, művelt gyereket neveljünk, anélkül is, hogy többszázezerbe kerülne havonta.


Erről beszélek.

2021. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Derjaderja ***** válasza:
41%

A 2 gyerek többe kerül. De. Ha van egy keret, amit a gyerekemre szánok, akkor akkor is annyi jut rá, ha egyke, akkor is ha ketten vannak.

Feltéve, ha többet keresünk ennél. De azért vállaltunk kettőt, mert igen. Nem egymástól veszik el a pénzt.

Nem gondolom, hogy számolatlanul mindig mindent meg kell venni a gyerekeknek, akkor se, ha van rá pénz. Nem kell indokolatlanul spórolni sem, de egy racionális,.követhető életstílust kell tanítani.

A 2,5 éves lányom is már mondja helyettem, hogy "maajd", ha mondom, hogy ezt vagy azt most nem vesszük meg egy nyikkra.

Van elég program, finomság, ruha nekik, játék.

Még sose kapott kevesebbet azért, mert van testvére.

2021. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
39%

24. Szerintem te nem erted vagy elbeszelunk egymas mellett. Nem kell mindent alatolni, sem mindent az elso szora megvenni, sem ezer fele kulonorara hordani, ezt senki sem allitotta.

De: az, h elvidd nyaralni, programokra, normalisan etesd, oltoztesd, fejleszd az bizony rengeteg penzbe kerul meg 1 db gyerek eseteben is. Es hangsulyozom itt nem a luxusra gondolok, hanem a normalisra, bar tudom, h ez mindenkinek mast jelent.

2021. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindegy, milyen szintű az a szűkölködés, és hogyan élik meg ezt a szülők. Kisebb koromban mi sem voltunk eleresztve. Nem voltunk kifejezetten szegények, de azért ki volt számolva a konyhapénz stb. Úgy gondolom, hogy a szüleim nagyon ügyesen osztották be a pénzt, jól meg tudták ítélni, hogy mi a fontos és mi nem, és nem emlékszem, hogy komolyan veszekedtek volna rajta. A legkellemetlenebb a lakáskörülmény volt, egy viszonylag kicsi szobában voltunk a tesómmal ketten. Apu készített sajátkezűleg emeletes ágyat, ami pont a szobához volt méretezve (nagyon szerettük), és annyi hely azért volt, hogy mindkettőnknek volt saját asztala. De így is állandó volt a konfliktus a tesómmal. Mégis, szerintem jobb volt így, mintha egyke lettem volna (én vagyok az idősebb). Örülök, hogy van testvérem, máig nagyon jó a kapcsolatunk.


Az egyik unokatesóm családja is nehezen élt meg. Igazából nem tudom, hogy kerestek, de valahogy a viselkedésükből, dolgokhoz való hozzáállásukból mindig ez jött le, hogy ők milyen nehezen jönnek ki. Abban a légkörben szerintem egész másképp éltem volna meg a szüleim takarékoskodását, még akkor is, ha a tényleges tárgyi feltételek ugyanazok.

2021. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
60%

24: ertem mire gondolsz, de a calvin klein also nyilvan barokkos tulzas, a legdragabb kulonorakban viszont igazad van. Azok full feleslegesek. Egyebkent en szemely szerint magamra is szeretek kolteni, bar tudom hogy itt ilyet irni ordogtol valo :D viszont akik keson vallalnak gyereket (30+) altalaban megszoknak egy bizonyos szinvonalat amibol marha nehez leadni. Es nem feltetlenul anyagiakra gondolok pl enido, utazas konnyebbsege egy gyerekkel, egy gyereket hozni-vinni stb. En bevallom (persze nevtelenul :D) hogy a sajat kenyelmem/kenyelmunk nem aldoznam be egy tesoert. Foleg hogy lutri lenne jo tesok lesznek-e es marhara nem lenne kedvem hallgatni a veszekedesuket egesz nap. Plusz mindenki szerint a kis korkulonbseg a jo, en meg abba belepusztulnek de szerintem sokan vannak meg igy ezzel.


Plusz ami nalam nagyon sokat nyom a latba hogy valoszinuleg tudunk majd segiteni sajat lakasban neki, illetve ha meghalunk csak O orokol meg mindent es megnyugtat ez a tudat hogy barhogy alakul az elete a mi halalunkkal meg tud forditani ezen ha neadjisten olyan helyzetbe kerul.

2021. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!