Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítod hálára a...

Hogyan tanítod hálára a gyermeked?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kislányunk és abszolút nem hálás azért, amit kap, amije van.

Most például itt az advent, nem csokinaptárat kapott, hanem évek óta olyan naptára van, amiben úgy összeválogatott apróságok vannak, amit direkt neki keresgélek össze. (Ő nem tudja, számára ez is a "karácsonyi csoda" része).


Mikor kinyitja az ajándékot, húzza a száját, fanyalog, hogy miért egy matrica csomag, miért egy hajgumi, ő nem erre, hanem erre, erre meg erre vágyik és mennyire rossz, hogy nem azt kapja. Gyakorlatilag nem hogy hálás lenne, de majdnem sír, hogy "mekkora szar" amit kap.


Nem tudom, hol rontottuk el, elrontottuk-e, vagy ez normális, nem tudom.

Én úgy emlékszem, hogy gyerekkoromban megköszöntem mindent, amit kaptam, és nyilván nem minden "talált be" nálam sem, de ezt nem mutattam kifelé egyrészt, másrészt örültem azért, hogy lett még valamim.


Nálatok mi a helyzet ezen a téren?

Hogyan lehet ezen változtatni?



2021. dec. 10. 09:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Megkérdezed)őt, hogy minek örülne.
2021. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nyilván megkérdezem. De ettől miért lesz ő hálás azért, amije van?
2021. dec. 10. 09:56
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Há ez egy nehéz kérdés. Most jönni fognak az olyan válaazok, hogy nem nevelted meg stb, de személyiségtől is függ. A ferjem és a húga ugyanúgy lettek nevelve, mégis a férjem az, aki minden apróságért hálás volt, a húga meg mindig mindenért sírt hisztizett, aztán nem vigyázott a cuccaira, most meg évek óta nem beszél az apjával, merthogy szerinte nem teremtette meg azt az anyagi helyzetet annak idején, hogy mindene meglegyen... pedig mindenből egyenlően kaptak stb... okos válaszokat én is szívesen olvasnék.
2021. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nekünk is van egy másik gyermekünk, és vele ez nem kérdés, ezért is nem szerepelt a leírásomban. Ő kap valamit, puszit ad érte, összegyűjti. 1 évvel idősebb.
2021. dec. 10. 10:00
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem erről Dudley Dursley jut eszembe. Bocsi 😅

Hát nincs nálam a bölcsek köve, de nem lehet, hogy éppen az a baj, hogy túl jó dolga van? Hogy hozzászokott ahhoz, hogy mindig mindene megvan, amire csak vágyik?

2021. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ki kell pukkasztani a varázst.


Lehet ha tudná, hogy mennyire törekszel arra hogy ajándékozz, akkor hálásabb lenne.


Illetve megismertetni vele a szegénységet.

Nézzetek róla képeket, csináljatok ajándékdobozt szegényeknek, magyarázd el, hogy van olyan gyerek akinek nincs játéka, nincsenek szülei, nincs otthona, nem kap ételt minden nap.

2021. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is ez jutott eszembe, hogy mindent (is) megkap, amire csak vágyik. Így számára az a normális, hogy amit kitalál, azt megkapja, lehetőleg jobbat/többet is, mint amit először kért.

Ha együtt elmentek vásárolni, szoktatok ezt-azt (nem TúróRudi kategóriájú dolgokra gondolok) megvenni neki azért, mert meglátta és szeretné akkor is, ha egyáltalán nincs rá szüksége (15. darab műanyag póni és hasonlók)? Otthon úszik a szobája a játékokban?

Mindamellett ez személyiség függő is, nálunk is ahány gyerek, annyi módon reagálnak egy-egy dologra.

2021. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jó a vége annak, amit a 6-os ír. Rakjatok néhány cipősdoboznyi ajándékot össze a játékaiból, sok szervezet gyűjt most ilyeneket. Ép ésszel felfoghatatlan módon él Mo.-on a családok harmada, sulinkban pl. pont ma lehet bevinni a dobozokat.
2021. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

Mi gyerekkorunkban ritkán kaptunk ajándékot, így minden apróságnak örültünk.

Ő decemberben minden nap ajándékot kap... Miért legyen hálás? Hiszen neki ez jár, ehhez szokott hozzá, neki ez a normális.. Nem tudja milyen, amikor nincs

2021. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik gyerekem rosszul van a meglepetésektől. Nem szereti a sok felesleges dolgot. Úgyhogy általában megbeszéljük mit kap. Vagy együtt választjuk ki. Így is van borulás, elégedetlenkedés ha a másik kap valamit. Viszont van egy gyerekem, aki mindenért nagyon hálás és mindent megköszön nagyon. Általában kárpótol annyira hogy a másik gyerek viselkedését elnézzem. Nem vagyunk egyformák.
2021. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!