Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van alapvetően negatív...

Miért van alapvetően negatív hozzáállás a gyerekekhez, kisgyerekes szülőkhöz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bármelyik facebookos poszt alatt, vagy itt gyakorin is, úgy veszem észre, hogy az embereknek van valami nagyon erős ellenszenvük a kisgyerekekkel, kisgyerekes szülőkkel. A gyerektelenek úgy fogalmaznak a szülőkről, mintha egy gusztustalan állatfaj lenne, vannak kifejezett csoportok, akik a gyerekes embereken viccelődnek, de inkább gyűlölködésnek mondanám.

Vannak akik a családok pénzbeli támogatásán akadnak fenn, mintha az ő zsebükből lenne kihúzva, ami persze nem igaz.

Az ilyen eszmék is elég elterjedtek, hogy kinek “szabad” és kinek “nem szabad” gyereket vállalni.

Ameddig otthon éltem nekem is nagyon sok negatív tapasztalatom volt. Előfordult, hogy egy nő szándékosan belerúgott a babakocsiba és káromkodott rám, -úgy, hogy a pár hónapos kislányom benne aludt- ameddig fizettem a boltban és kilógott a sorból a kocsi. A terhességem alatt volt, hogy a vérvételnél 2 órát álltam, a buszon mindig idős emberek adtak csak helyet. Ha bárhol sírt a gyerek utálkozva néztek az emberek. Könyörögni kell, hogy beállhass a babakocsis részre a villamoson, de minimum a k. anyád, hogy megpróbálod.

A váltás nagyon éles volt, Magyarország és aközött, ahol most élek. A férfiak rohannak segíteni a babakocsival, a boltban mindig előre engednek az emberek. Sokszor, ha sír, idegenek leguggolnak bohóckodni neki. Mindenki sokkal toleránsabb, segítőkészebb. A gyerekeket értékként kezelik.

Mi a baj a magyarokkal? Mi ez a morális válság?


2021. dec. 21. 15:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ez igy van, ezt en is tudom. Az en kornyezetemben inkabb azert vallalnak 3+, mert szerintuk tobb a tamogatas mint amennyibe kerul, tehat "megeri". De ettol fuggetlenul az allam a szamokat nezi, miszerint tobb a gyerek, no a nepesseg, tobb az adofizeto.
2021. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%
Nekem már felnőttek a gyerekeim, de régen nem volt ez jellemző,hogy hanyatt kell vágódnia mindenkinek azért mert valaki szült 1-2 gyereket. A rokonságban most ez megy, mindenki dobja el ami éppen a kezében van és rohanjon vigyázni más gyerekeire . Most nem kezdek bele a "régen minden jobbvót'" dumába ,de ma bárhová elmész a gyerekek 90 %-a borzalmasan idegesítő, botrányosan viselkedik ,és ami a legrosszabb, hogy az anyja véginézi a többiek pedig vágjanak jó pofát amikor az étteremben borogatnak, rugdossák a széked a buszon ,ja és a boltos is kedvesen gügyörésszen a gyerekkel ,húzza le a vonalkódleolvason a nyálas-csokis csomagolást aztán ha nem tetszik el van küldve a búsba,mert a gyereknek mindent lehet . Én nagyon örülök,hogy nem most vagyok kisgyerekes szülő,mert hamar megőrülnék ettől az attitűdtől.
2021. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az emberek en bloc gyűlölnek mindenkit a mikro/makro környezetükben egyaránt, mert a döntő többség a létminimum közelében tengődik, kevéssé iskolázott, érzelmileg könnyen befolyásolható, és hónapról hónapra, vagy nagyon max fél évnyi tartalékkal küzd. Ezeknek az embereknek aztán hót mindegy, hogy Mancikát, a kotnyeles nyugdíjast gyűlölik, a 15 éves ablak alatt stika dohányos kamaszt, a felvonuló melegeket vagy migránsokat, a kisgyerekes családokat, vagy kit, a lényeg az, hogy legyen folyamatosan kit gyűlölni, utálni és titokban talán irigyelni is, mert amíg az emberek azzal foglalkoznak, hogy kin vezessék le a feszültséget, addig se törődnek semmivel, ami a fejük fölött zajlik. Ezért nem olyan tipikus ez külföldön, ott nincs ennyire lebutítva az ország, tehát nem abban látnak lelki megnyugvást mások, hogy belerúgnak egyet a gyűlöletük tárgyába.


Hozzáteszem intelligensebb körökben itthon sincs gond. Nálunk pl a társasházban viszonylag kulturált családok laknak, és senki nem jön ki habzó szájjal, ha hall egy kisbabát vagy gyermeket a lépcsőházban sírva fakadni. Szóval országon belül is vannak még értelmes emberek, csak kevés.

2021. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
71%
Szemtől szembe nem így tapasztalom. Sose fintorogtak rám a boltba amikor üvöltőtt, sőt, volt hogy a mögöttem álló hölgy próbálta szórakoztatni amíg fizettem. Itt a gyakorin, név nélkül persze hogy nagy a szája mindenkinek.
2021. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

11.) Nem értek annyira a Csok-hoz, mert én sosem voltam rá jogosult, de 30 millióból 20 az hitel. Fejenként 3.3 millióból meg nem hinném, hogy bárki felnevel egy gyereket. Mondjuk azon az alapon, hogy ha már van kettő és hezitálnak egy harmadikon, lehet megéri.

12.) Szerintem régen csak nem beszéltek az anyukák a nehézségeikről, nem volt divat segítséget kérni. Gondolom neked sem volt mindig egyszerű.

13.) Igazad van. Nem azt vártam el, hogy a kérdés alatt mindenki bólogasson, de úgy látom erősen bevonzotta a címben említett kategóriát.

5.) Szerintem nem állapítható meg sehogyan sem, hogy milyen szülő lesz valakiből. Senkinek sincs joga ebbe beleszólni. Aki meg utólag alkalmatlannak bizonyul, attól meg amúgy is elveszi a gyámügy.

2021. dec. 21. 21:43
 16/34 anonim ***** válasza:
72%
7. Aha, kit toljanak, meg közérdek. Rendben. Felveszik a sok ingyen pénzt alanyi jogon, mert gyereke van. Na és, ha a gyerekből nem lesz adófizető, mert mondjuk hogy betölti a 18-at kimegy külföldre és vissza sem jön. Akkor majd a szülők visszafizetik mondjuk kamatostul, amit levontak másoktól, mert nekik családosdit volt kedvük játszani? Nem arról van szó, hogy bajom lenne a gyerekekkel, de a sok hitelre és támogatásra szaporodók miatt nem jutok egyről a kettőre és mivel én nem csupasz p.csára akarok majd gyereket szülni, hanem előtte megteremteni egy biztos egzisztenciát, amibe bizony a saját ház/lakás, amire nem 20 meg 30 évre van hitel hozzátartozik sosem lesz. Sokan lesz.rják mi lesz a gyerekkel később, mert csak a támogatások miatt szülik a többi gyereket. Bocs, de nehogy már én fizessem mások gyerekgyártásos hobbiját meg tartsam el a másik kölykét, míg a leendő gyerekemnek meg semmit nem tudok megteremteni, sőt a sok "támogatás" miatt a feltételeket sem, hogy megszülethessen.
2021. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
29%

Én az esküvős kérdésnél láttam ezt kiéleződni. Vannak esküvők, ahol nem hozhatod a porontyod, mert ne rontsa a buli színvonalát.


Ezen azért lepődtem meg, mert a mi esküvőnkön nem lehetett kikerülni a gyerekeket, nekem kapásból 4 kiskorú tesóm van, de még az extrém hisztis unokahúgom is egy angyal volt a lagzin.

Máshol meg olyan történeteket mesélnek hogy nekem a hihetetlen kategória.

2021. dec. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Hú, ettől eléggé lezsibbadt az agyam kedves 16-os, de köszönjük(?), hogy megosztottad….


Igen a lagzis kérdés alatt vannak gyöngyszemek.

2021. dec. 22. 00:17
 19/34 anonim ***** válasza:
11%

Igen sajnos az esküvői kérdésnél is előjött ez minek oda gyerek ,fúj gyerek meg sajnos itt is itt vannak gyerek gyűlölök.


De Csok kérdéseknél ugyan ez van akinek 3 gyereke van szerintük mindegyik azért született így automatikusan fúj.

2021. dec. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túldramatizàlod,vagy csak ezeket veszed észre. Vannak iszonyat bunkó emberek a gyerekesek és a gyerektelenek között is. Azt azért tegyük hozzá, hogy sokaknak az böki a csőrét teljesen jogosan véleményem szerint, hogy manapság a gyerek körül forog a világ. Utálom a régen így meg úgy volt dumát...de amikor tesóm meg én voltunk kisgyerekek, nem arról szólt egy családi összejövetel, hogy mindenki a mi seggünket nyalta és szórakoztatott..
2021. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!