Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van alapvetően negatív...

Miért van alapvetően negatív hozzáállás a gyerekekhez, kisgyerekes szülőkhöz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bármelyik facebookos poszt alatt, vagy itt gyakorin is, úgy veszem észre, hogy az embereknek van valami nagyon erős ellenszenvük a kisgyerekekkel, kisgyerekes szülőkkel. A gyerektelenek úgy fogalmaznak a szülőkről, mintha egy gusztustalan állatfaj lenne, vannak kifejezett csoportok, akik a gyerekes embereken viccelődnek, de inkább gyűlölködésnek mondanám.

Vannak akik a családok pénzbeli támogatásán akadnak fenn, mintha az ő zsebükből lenne kihúzva, ami persze nem igaz.

Az ilyen eszmék is elég elterjedtek, hogy kinek “szabad” és kinek “nem szabad” gyereket vállalni.

Ameddig otthon éltem nekem is nagyon sok negatív tapasztalatom volt. Előfordult, hogy egy nő szándékosan belerúgott a babakocsiba és káromkodott rám, -úgy, hogy a pár hónapos kislányom benne aludt- ameddig fizettem a boltban és kilógott a sorból a kocsi. A terhességem alatt volt, hogy a vérvételnél 2 órát álltam, a buszon mindig idős emberek adtak csak helyet. Ha bárhol sírt a gyerek utálkozva néztek az emberek. Könyörögni kell, hogy beállhass a babakocsis részre a villamoson, de minimum a k. anyád, hogy megpróbálod.

A váltás nagyon éles volt, Magyarország és aközött, ahol most élek. A férfiak rohannak segíteni a babakocsival, a boltban mindig előre engednek az emberek. Sokszor, ha sír, idegenek leguggolnak bohóckodni neki. Mindenki sokkal toleránsabb, segítőkészebb. A gyerekeket értékként kezelik.

Mi a baj a magyarokkal? Mi ez a morális válság?


2021. dec. 21. 15:19
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
46%

Áh, ez a szokásos anyának anya a farkasa műsor! Nyugi ez itt a still! 😎


Én pl. nem akartam gyereket, és amikor két ünnep között be engem el akartak küldeni pihenni, mert még mindig tele voltam szabival és ezért az egyik kisgyerekesnek kellett volna bejönni, akkor többen is felajánlottuk hogy bejövünk inkább mi helyette. Nálunk ebből nincs drámázás, ki mennyit szült és miért.


A CSOK... hát ez a kapok is meg veszek is el kedvezmény. 3 gyerek esetén éri meg. Mi esetünkben pl. 10 millió körül kaptunk volna, abból 3 a tamogatás többi a hitel. Egy putri, ami összedől mindjárt azért is 17 milliót kérnek. És 10 évig nem költözhetsz el. Tehát akik még az ingatlan árak felnyomása előtt kapcsoltak, azoknak ez még támogatás volt, de manapság meg mire elég? Egy lakást nem tudsz megvenni 27 milla alatt. (2 szobás és vidék).


Tehát igen jujj de kell irigyelni a csókot, mert ki vagy vele segítve. 😆. Csak a csókkal semmire nem mész, ha nincs ott is önerő, legalább egy millió.

2021. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
86%

sokan leírták már helyesen az okokat, de még eggyel kiegészíteném:


nálam az is benne van, hogy sosem akartam gyereket, mégis sokan ezzel piszkálni, illetve Magyarországon nem tudják ezt sem helyén kezelni.

Itt sok nőnek tényleg arról szól az élete, hogy gyereket vállalt, családja van, ezen kívül nincs hobbija, és nincs semmilyen témája.

unokanővérem is kicsit ilyen: két gyereke van, amivel semmi gond nincs, de gyerekruhákat árul, és csak témában posztol.

2022. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Amikor az embernek gyereke születik erre talán tudatosan kell figyelni, hogy ne csak arról beszéljél másoknak. Ami egyben nehéz is, mert egy kisgyerekes anyának tényleg 80%-ban arról szól egy napja, hogy a gyerekekkel foglalkozik.
2022. febr. 3. 08:42
 34/34 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországon luxus sok “szülőnek” nevelni a rohadt kölköket. Külföldön ez nem feltétlen divat. Ha már magyarozunk.

Erre tökéletes példa volt, mikor egy forgalmas nap elmentünk a miskolctapolcai barlangfürdőbe. Tele volt gyerekkel, nem hazudok, kizárólag a magyaroktól ment a hisztéria, ordítva beszélés (és rá nem szólás), rohangálás, nyávogás, rugdosás, másik pofájába fröcskölés, apuveddmeg-nemveszemmeg-akkorhisztizek és társai. A külföldi gyerekek (többnyire oroszok, szlovákok, lengyelek, ahogy hallottam) érdekes módon tudtak szépen, normálisan viselkedni, ha rájuk is kellett szólni (és rájuk szóltak!), abbahagyták.

2022. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!