Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van alapvetően negatív...

Miért van alapvetően negatív hozzáállás a gyerekekhez, kisgyerekes szülőkhöz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Bármelyik facebookos poszt alatt, vagy itt gyakorin is, úgy veszem észre, hogy az embereknek van valami nagyon erős ellenszenvük a kisgyerekekkel, kisgyerekes szülőkkel. A gyerektelenek úgy fogalmaznak a szülőkről, mintha egy gusztustalan állatfaj lenne, vannak kifejezett csoportok, akik a gyerekes embereken viccelődnek, de inkább gyűlölködésnek mondanám.

Vannak akik a családok pénzbeli támogatásán akadnak fenn, mintha az ő zsebükből lenne kihúzva, ami persze nem igaz.

Az ilyen eszmék is elég elterjedtek, hogy kinek “szabad” és kinek “nem szabad” gyereket vállalni.

Ameddig otthon éltem nekem is nagyon sok negatív tapasztalatom volt. Előfordult, hogy egy nő szándékosan belerúgott a babakocsiba és káromkodott rám, -úgy, hogy a pár hónapos kislányom benne aludt- ameddig fizettem a boltban és kilógott a sorból a kocsi. A terhességem alatt volt, hogy a vérvételnél 2 órát álltam, a buszon mindig idős emberek adtak csak helyet. Ha bárhol sírt a gyerek utálkozva néztek az emberek. Könyörögni kell, hogy beállhass a babakocsis részre a villamoson, de minimum a k. anyád, hogy megpróbálod.

A váltás nagyon éles volt, Magyarország és aközött, ahol most élek. A férfiak rohannak segíteni a babakocsival, a boltban mindig előre engednek az emberek. Sokszor, ha sír, idegenek leguggolnak bohóckodni neki. Mindenki sokkal toleránsabb, segítőkészebb. A gyerekeket értékként kezelik.

Mi a baj a magyarokkal? Mi ez a morális válság?


2021. dec. 21. 15:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, minden csoportban vannak taplók és normálisak. Ez nem szülőség kérdése. 3 gyerekes ismerősöm teljesen ember maradt, ugyanolyan jófej, a gyerekek is jól neveltek. Látszik rajtuk, hogy pontosan tudják a határokat. De másfelől engem is lökött már fel félig anyuka a boltban, úgy hogy 2 üditő volt a kezemben, hogy ő gyerekkel van és engedjük előre. Már bocsi. Lehet, hogy más nincs otthon a gyerekkel, de helyette 8-10 órát dolgozik és ő is sietne.


Másrészt valóban az aránytalan támogatások is kiverik a biztosítékot és tovább növelik a törést a gyerekesek és nem gyerekesek között. És nem csak a csok és más támogatások. Nekem 23 nap szabadságom van egy évben. Nálam néhány évvel idősebb kolleganőmnek 36. Mert gyerekei vannak. Én fogom végigdolgozni most a karácsony előtti napokat és a két ünnep között, nem ő. Nekem már nincs mit kivenni. Az elkéredzkedésekről meg ne is beszéljünk, mert szülői, fogadóóra, anyák napja, ovis karácsony, minden héten egy nap hamarabb kell elmenni, mert a gyereknek edzése van, stb. Néha a nem gyerekesek úgy érzik, hogy a gyerekesek helyett dolgoznak, és nem keresnek többet, sőt. Az adókedvezmény nekünk nem jár.

2021. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Ez a mások zsebében kotorászás annyira tipikus egyébként. :D Ha neked szar, másnak minimum legyen még szarabb.


Miért a szülőkre haragszik amúgy mindenki, mert élnek bizonyos lehetőségekkel? Együtt sikerült ezt megszavazni, vagy nem megszavazni. Kb 8%-át teszik ki így is a gyerekes háztartásoknak a három, vagy több gyermekkel rendelkezők, a ksh szerint, az még mindig nem 2/3. Azt a pénzt maximum az állami intézmények zsebéből húzzák ki, bár ott a zsebrevágott milliárdok szerintem jobban számítanak, mint a csok.


Mi jár neked? Mire fel szeretnél az államtól pénzt kapni amúgy? Macskákat tartani? Az incelek kapjanak bmw támogatást?


Azt a részt nem teljesen értem, hogy az miért a kolléganőd hibája, hogy nem osztottad a szabadságaidat jól be? Pár napot kell mindig csak hagyni általában az év végére, hogy a piros betűsek között ki tudjad venni.

Szerinted ki kéne hagynia az ovi karácsonyt, hogy maradjon egy kis túlórára? És az aki 8-10 órát dolgozik, mellette nevel három gyereket, ő kit lökjön fel?

Na mégis milyen szülő lenne az olyan, akinek fontosabb a munkája mint a gyerek, nem kéne az ilyennek szaporodni….

2021. dec. 22. 13:29
 23/34 anonim ***** válasza:
73%

#22

Na pont ezért utáljak a gyerekeseket. Amit te előadsz, az kritikán aluli. Nem támogatásra kellene szülni, sőt! Senkit nem kellene támogatni (ilyen módon), hanem normális fizetést adni.


Tudod nemcsak a gyerekeseknek van ám családjuk! Rohadtul nem fair, hogy nekik 36 nap van, csak mert a kis pinusokból kipréseltek egy gyereket.

Nekem 28 nap szabadságom van. Szabadságot meg nem mindenki "jó dógába" veszi ki. Nekem ebben az évben 4 temetésre kellett mennem, mindegyik az ország másik végébe volt, 8 órás vonatúttal. Egyik nap mentem, másik nap jöttem. Ez 8 nap. Költöztünk, kivettem 5 napot. Ez 13 nap. Édesanyámnak volt műtétje, vele voltam 10 napot. Ez 23. A főnök közölte, hogy nem vehetem ki két ünnep között a szabadságomat, mert az én pinusomon nem jött át még gyerek. És akkor én nem osztom be jól a szabadnapjaimat? Persze, nem kellett volna temetésre mennem, meg nem kellett volna otthon maradnom anyámmal. Tényleg.

2021. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
66%
Ui.: az egyenlőség, a támogatás nem ott kezdődik, hogyha valaki szétszüli a pinusát, akkor többletjogokat kap.
2021. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
81%

"Mondjuk azon az alapon, hogy ha már van kettő és hezitálnak egy harmadikon, lehet megéri."


Nehogy már azért érje meg egy x. Gyereket bevállalni, hogy a p.nád alá tegyenek egy házat, vagy egy kocsit! Azért érje meg gyereket vállalni, mert te és a párod szeretnétek. Undorító hozzászólás!

2021. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%

"Azt a pénzt maximum az állami intézmények zsebéből húzzák ki, bár ott a zsebrevágott milliárdok szerintem jobban számítanak, mint a csok."


Pont hogy az állami intézményekre kellene azt a pénzt költeni, nem kihúzni a zsebükből, drágaságom! A közoktatás szhar. A közegészségügy szhar. De nyilván, a szétszült pinus alá kell betolni azt a 10 milliót. Hát hogyne! Mert úgy "megéri" szülni.


Félve várom, hogy mi lesz abból a generációból, akik azért születtek meg, mert anyuci pinusa meg apuci pucuja viszketett egy házért, kocsiért, vagy új nyílászárókért.

2021. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Na igen ez meg a másik..nyilván ha van egy kedvezmény, akkor nem fogja senki azt mondani h nekem ez nem kell és nem is a szülők tehetnek róla, de ez is szomorú, hogy sok fiatal pár épphogy bír venni egy lakást, és azon morfondìrozik ,hogy belefér e egy gyerek, míg a három gyerekes kb. semmit nem adózik. Ez nonszensz szerintem. Nyilván el is megy az a pénz három gyerekre,de akkor vállaljon mindenki amennyit a fizuja bír.. és talán nekem is kevesebbet kéne adózni ha a három gyerekes is adózna.. Ráadásul sok helyen a gyermektelen maradhat túlòràzni, két ünnep között..mert a gyerekesnek szünet van. A táppénzről nem is beszélve. Amiről szintén nem tehet senki. Ez van. De nem csodálom, hogy a munkáltató nem szívesen vesz fel kisgyerekes anyát.
2021. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Inkább annyiban hagyom ezt, veled vitatkozni kb olyan lenne, mint megverni egy kerekes székes kisgyereket, csak értelmi síkon.

Felőlem hiheted azt, hogy a gyerekesek teszik tönkre a te életedet, az országot, meg mindent, nem foglak meggyőzni semmiről sem.

A 13-as válasz engem kielégített.

2021. dec. 22. 16:21
 29/34 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésedre a válasz: a magadfajta miatt utálják és itélik meg a gyerekeseket. Szóval köszönet érte, de tényleg

Egy szintén gyerekes.

Amugy az ilyen anyuciktól kapok sikitófrászt és kerülök bárminemü kontaktot.

2021. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
24%

Szörnyüek vagytok még olvasni is szörnyü mennyire tudjátok utálni gyerekeseket

Jó hogy már nem élek Magyarországon.

2021. dec. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!