Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektelenségi adó? Vélemény?

Gyermektelenségi adó? Vélemény?

Figyelt kérdés
totál kiakadtam,PCO-val kezelnek hiába várjuk a babát,így sem járunk a Kanári szigetekre nyaralni,még fizessek is!
2010. szept. 13. 09:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előttem írónak ! Én még annyit hozzátennék, hogy Németországgal bennünket összehasonlítani butaság!

Vajon ott is 100 euró a gyes? És a fizetések?

Most adattam be a gyerekemnek a rota vírus elleni oltást ami 38000 ft-ba került. Nem támogatja a tb, ahogy a tápszert is csak 7 hónapig!


Elégedetlenség? Hát van is miértje!!

Gyere haza Magyarországra és élj meg 60-70 ezer forintból egy gyerekkel és ehhez vágj "jópofát" és legyél hálás!!!!!

2010. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

13.07 vagyok. Persze, fel lehet háborodni, nincs ezzel semmi gond, de a kérdező véleményeket szeretett volna olvasni, és az enyém ez.

Nem, a cigány ettől még ugyanúgy szaporodik, de jobb lenne, ha a magyar is ezt tenné. Lehet, hogy nem a megfelelőbb módon, de ezt szeretnék elérni.

Tényleg nem lehet tudni a részleteket, ezek egyelőre csak tervek, nem tudni, mi lesz belőle.

Németországban nem 100 euró a gyes, de az anyuka nem marad otthon évekig a gyerekével, hanem dolgozik, ezáltal hasznot termel, így van pénz arra, hogy többet kaphasson, amíg nem dolgozik.

És nem írja fel az orvos a tápszert.

A fizetések magasabbak, de a kiadások is.

Nem hiszem, hogy bárkit bántottam volna, csak leírtam a véleményemet, mert ez volt a kérdés. Ezt el kéne fogadni.

2010. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem bántottunk, mi is leírtuk a véleményünket! És most is azt teszem: Én sem terveznék 3 évig itthon maradni, pedig a gyerekemnek ez lenne az ideális de nem élünk meg és ez máris egy ördögi kör, mert mi is dolgoznánk de nincs munkahely! Jól tudom, hogy mi van Németországban és valószínű Te is azért vagy ott mert ott kedvezőbbek a feltételek! Én csak azt szeretném, hogy bennünket akik kritizálják ezt az új adót az kritizáljon aki ugyanolyan feltételek mellett próbál megélni! És ha jól tudom a fizetések sem 300 eurók Németországban! A barátnőm pontosan 14000 eurót keres és nem azt mondja nekem , hogy mit lázadozok hanem , hogy menjek én is ki! Itt az embert lehetetlenné teszik és ezen nincs mit magyarázni! A húgom 37 éves, egyedülálló és havi 80 000 forintot keres, rengeteg túlórával a rezsije havi 40 000 forint, küszködik és el van keseredve és akkor bevágnak egy ilyen adó lehetőséget! Szerinted , hogy érint ez egy nőt akinek az anyagiak miatt nincs lehetősége gyerekre! Szerinted ezzel őt ösztönözni fogják? És ha szül? Mi lesz ? Növeli a népszaporulatot és egzisztenciálisan lesüllyed a cigányok szintjére! Neked onnan "nyugatról" biztos jó megoldásnak tűnik de itt ez egyenlő a megsemmisítéssel!

Talán az érem mindkét oldalát nézni kell és egyáltalán nem érdekelnek a részletek, nem lehet több bőrt lenyúzni rólunk! A családtervezést nem kierőszakolni kell, hanem a feltételeket kell hozzá megteremteni!

2010. szept. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Ja , és még valami! Nem kell nekem támogatni a tápszert ha a fizetések elérik a Németországi szintet!!!!
2010. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

14000 eurót keres, hát nem tudom, mit csinálhat... Vagy elírtad.

Egyébként ha elolvastad, akkor láthattad, írtam, hogy nem biztos, hogy ez a legjobb módszer, de a céllal egyetértek.

Természetesen tudom, hogy milyen Magyarországon a helyzet, ezért írtam, hogy meg is értem ezeket a véleményeket. De ahogy akkor sem mentem a Kanári-szigetekre nyaralni, hát most sem fogok, hiába a jó fizetés. Itt azért a kiadások is jóval nagyobbak, egy nyaralást most sem engedhetünk meg magunknak.

Csak azt gondolom, hogy valahol el kell kezdeni javítani a helyzeten. Valamelyik ugyanilyen kérdésre írta valaki, hogy gondoljunk bele, mi lesz, ha a mi korosztályunk elmegy nyugdíjba, de nem lesz utánpótlás... Hát vele teljesen egyetértek.

2010. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
az volt a legbrutálabb,mikor nem akarta megérteni a riporternő válaszát,h a meddőségi kezelések milyen iszonyat sokba kerülnek, csak azt szajkózta,h de nem költünk gyerekre! inkább elérhetővé kéne tenni a meddőségi kezeléseket azok számára is,akik nem milliomosok,(sajnos sokan kezelésre szorulnak)segítsék így a lakosság növekedését.
2010. szept. 14. 09:38
 17/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem mész a Kanárira nyaralni? Szegény?????Én nem megyek a Balatonra sem , ahogy nem mentem 3 éve sehova, nekem a dilemmám az, hogy a gyereknek vegyek e új csizmát télre vagy magamnak!

Te nem is fogod fel, hogy itt milyen problémák vannak! A fizetést valószínű nem írta el,az én barátnőm Tirolban dolgozik 1300 euró a fizetése + szállás, ellátás és Ő szobalány! Az én gyedem 78 000ft! A férjem napi 10 órát dolgozik kb havi 120 000 forintért! A fűtésünk 25000, a vízdíj havonta 7000, 3000 közös költség, 14000 villanyszámla , szemétdíj....stb soroljam?

Ha te csak 700 eurót keresel akkor sem hiszem , hogy reális az itteni fizetésekkel! A költségeket és, hogy mi hol a drágább meg inkább hagyjuk, ne is menjünk bele!

2010. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Abba gondolj bele, hogy a mi korosztályunk már nem is itt fog szülni, mindenki menekül külföldre! Talán ezen kéne javítani, hogy itt tudjunk megélni-ÉLNI és ezen nem egy újabb bőr lenyúzása fog segíteni!

A meddőség kérdése, igen az első párat támogatja a tb de csak egy részét, 300 000 forintjába került a barátnőmnek a "támogatott" lombik program mert a rengeteg gyógyszert neki kellett fizetni!

Egyetértesz ezzel az adóval? Gyere haza és növeld a népességet, te miért Németországból értesz egyet, lehet itthon próbálkozni! Szülj ide , ilyen körülmények között minimum 3 gyereket! Gyere és csináld utánunk!

2010. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem írtam el! 1400 és pincér!
2010. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Azelőzőt én akartam írni, de a barátnőm írta. Ugyanis a net nálam luxus , nem tudom kifizetni és átjövök hozzá a szomszédba, lassan a kábel tv-ről is lemondhatok, vagy csak 4 csatornára fog csak telni..
2010. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!