Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire elterjedt...

Miért lett ennyire elterjedt a liberális gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, a kérdés nem bántó jelleggel született, egyszerűen érdekel, hogy miért nehezítik meg a szülők a saját dolgukat, mert én személy szerint nem látom a pozitív, csak a negatív eredményét.. Játék részlegen dolgoztam, és számtalanszor végignéztem már, hogy a gyerek üvölt a szüleivel, megüti őket, tör-zúz, csak azért mert nem vesznek meg neki valamit..A szülők meg csak könyörögnek a gyereknek, még csak a hangjukat sem emelik fel, és csodálkoznak, hogy semmi eredménye. Nyilván NEM arról van szó, hogy ököllel kéne kiütni a gyerek fogát, de már semmi tekintélyük sincs a szülőknek sokszor. Tudom, hogy már gyerekvédelmi törvények vannak mindenre is, de ezt valamiért támogatják az emberek. Sok emberrel szóba került a téma, de mindig megkapom, hogy egy pofon is mekkora lelki sebet okoz, és mindenki akit vernek otthon utána aggresszív lesz és lezüllik. - Mellékes megjegyzés, ezt abban az esetben valóban igaznak látom, ha szabályosan terrorban él a gyerek, és olyan dolgokért is megverik, amiért nem kéne, vagy durvább testi fenyítést is alkalmaznak, de sok esetben elkényeztett gyerekeknél is látok ugyanilyen végkifejletet.. Az én szüleim az aranyközéputat választották, voltak fokozatok, amikor átléptem egy adott határt, CSAK és kizárólag CSAK AKKOR pofoztak ki, de hamar megtanultam ezeket a helyzeteket kikerülni. A gyerekkori barátaim is nagyrészben egyező nevelésben nőttek fel, és egyikünk sem züllött le, vagy lett emiatt lelkisérült, aggresszívak sem vagyunk. Sőt nálunk vicces sztorinak számítanak és sokat viccelődünk azon, hogy úristen de ki lett porolva a seggünk.. :D Tiszteljük és szeretjük a szüleinket, mi is hisztiztünk, de amit a mai gyerekek csinálnak, azt nem mertük volna megengedni magunknak. Mi a baj az aranyközépúttal? Miért gondolja mindenki, hogy a nagyobb hanggal történő fegyelmezés vagy testi fenyítés minden egyes formája káros? Szerintem amíg következetesen és mérsékelten van alkalmazva - az az a gyerek tudja milyen súlyosságú negatív viselkedésforma váltja ki a kiabálást vagy a pofont, illetve tényleg nem megy tovább egy pofonnál, szerintem ezzel semmi gond. Mégegyszer leírom, nem veszekedést akarok szítani, csak érdekelnek ezzel kapcsolatos (pozitív) tapasztalatok, illetve, hogy ki miért választotta ezt az utat, mert én mint "gyermektelen kívülálló" nem látom túlcélravezetőnek, de nyilván benne lenni más, mint kívülről szemlélődni. Amiket fentebb leírtam, azok csak a személyes tapasztalataim, nem tényszerű megállapítások, érdekelnek ellenpéldák, illetve, hogy ki hogyan harcolta ki a tekintélyét liberális szülőként, ahogy az is, hogy mennyire látszik eredményesnek ez az út a saját tapasztalataik szerint..

30/N



2023. jan. 22. 19:18
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
85%

30.

Na akkor képzeld el ezeknek a fejét, ha rossz helyre parkolnának és a vita hevében kapnának egy pofont, ők lennének legjobban felháborodva, pedig csak egy nevelő taslit kaptak.

2023. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
74%

Jaj de "jó" módszer ez a megfélemlítés 😂 Ezért nem hív senki még egy rendőrt sem, ha azt látják, hogy bántják a gyengébbet. Inkább meghúzzák magukat, és örülnek, hogy nem ők vannak a célkeresztben.

De még a gyereket kutyákhoz hasonlítani 😂 Óriási.

2023. jan. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

Jesszusom már kezd nagyon elmenni máshova a dolog… Ne veszekedjünk kérem, főleg olyan kommentekkel ne aminek semmi köze a kérdéshez.. A többieknek köszönöm..

és kedves 26: nem tudom ki beszélt itt “szétverésről” meg “véresre veréstől”

Akkor most elmondom mire gondolok, hogy tisztuljon a kép.. Engem se vertek agyba-főbe minden egyes nap.. Rengeteget foglalkoztak velem, nem ez volt az első eszköz amihez nyúltak.. 18 éves koromig 1 számjeggyel kiírható összeg az a szám ahányszor megvertek. De akkor tényleg megérdemeltem, mindegyik szélsőséges sztori volt, magamat veszélyeztettem vele, ők pedig a taslival felnyitották a szemem ezekre a veszélyekre, mert egyáltalán nem vettem komolyan a dolgokat magamtól, pedig 20x is elmagyarázták, hogy nem szabad, rossz következményeket von maga után. Az egyik eset az volt, mikor az akkori barátnőm rossz hatására szó nélkül leléptem otthonról, aztán átmentünk egy másik városba, de a csaj csak kihasznált, elkérte a pénzem amit a hazaútra szántam, váltig állította, hogy hazamegy és visszaadja, hazakísértem, de le nem jött. A szüleim kiskoromban leépítették rólam a “rossz” gyerekeket, ezért elég jó közegben nőttem fel, mindenkiben megbízhattam közülük, ezért ebben az alig ismert barátnőmben is naívan bíztam. Hívogattam, csak ígergetett, hogy mindjárt, mindjárt jön, de 2 óra várakozás után rá kellett jönnöm, hogy nem fog lejönni. Így hát eldöntöttem, megpróbálok hazasétálni, mert már a telefonomról is lefogyott a pénz, közbe este hazaértek a szüleim, és látták, hogy még mindig nem vagyok otthon. Felhívtak, kérdezték hol vagyok, mondtam, hogy két település között sétálok az autók mellett haza (már sötét is volt).. Halálra aggódták magukat, hogy mi lesz, aztán végül mondták, ha nincs a közelben járda, maradjak ott jönni fognak értem, közben tartsam végig a vonalat.. Apám jött is, egy rendőr segítségével, rendesen kipofozott utána, mondta , hogy el is rabolhattak volna, vagy elüthettek volna stb. Ha nem kapom meg azt az atyai pofont, szerintem fele annyira nem éreztem volna meg a súlyát a szavainak. Azóta jobban megválogatom a barátaimat és nem adok pénzt senkinek, és főleg nem jut eszembe hazasétálni az autók mellett.

2023. jan. 23. 10:08
 34/52 A kérdező kommentje:
(nem volt kocsink, azért kért rendőr segítséget)
2023. jan. 23. 10:15
 35/52 anonim ***** válasza:
91%
33... azért ez teljesen más helyzet, mint az, hogy valaki a boltban hisztizik. A kettőt összemosni nagy butaság.
2023. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Ki mosta össze? Egy szóval nem írtam olyat, hogy a bolti hiszti miatt meg kéne verni.. Annyit írtam, hogy azok alapján nekem úgy tűnik, hogy a szülőknek nincs tekintélye, és eszköztelenek a gyerekkel szemben. De szándékosan kiemeltem, hogy ott sem a sima üvölt a gyerek kategóriáról van szó, hanem arról, ha már destruktív, aggresszív módon viselkedik a csemete.
2023. jan. 23. 10:25
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit írtam, hogy azok alapján nekem úgy tűnik, hogy a szülőknek nincs tekintélye, és eszköztelenek a gyerekkel szemben." Megint csak ott vagyunk, hogy ez NEM LIBERÁLIS GYEREKNEVELÉS, hanem a NEVELÉS HIÁNYA!

Lehet pofon és verés nélkül értelmes gyereket nevelni, de NEVELNI KELL.

Semmi baj nincs a kötődő/liberális (jelentsen ez bármit egyébként) neveléssel, ha jól csinálják.

2023. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kérdeztem tapasztalatokat, mert érdekelt, hogy minden liberálisan nevelt gyereknél ez az eredmény, vagy ott a szülők rontottak el valamit? Nem értem miért kell támadni az embert, nem szóltam le senki gondolatmenetét, egy szóval sem mondtam, hogy csakis pofonnal lehet gyereket nevelni, kíváncsi voltam, hogy kinek mennyire hatékony a módszer, és hogy a fent említett példák (ami a liberális nevelés elterjedése előtt nem voltak túl gyakoriak) ennek a következménye vagy sem, illetve ki hogyan kezeli az ilyen helyzeteket. Erre le van harapva a fejem, hogy én miért gondolom, hogy széjjel kell verni a gyereket…
2023. jan. 23. 10:52
 39/52 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik feleslegesen írtam le a leírásban azt a hosszú szöveget, a pofonnál mindenkit abbahagyta az olvasást..
2023. jan. 23. 10:53
 40/52 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az eset után, ha nem kaptál volna pofont is, eszedbe nem jutott volna még egyszer ezt eljátszani, ha nem voltál gyengelméjű, a pofon az apukád tehetetlenségét fejezte ki. Régen se pofoztak le vagy űvöltöttek le gyerekeket a boltban. Kisgyerekeknek ez egy tanulási folyamat. Pont a bántalmazott gyerekekből lesz deviáns viselkedésű. Mindig jöttök ezzel az egy pofonnal 20 év alatt, ha 20 évig nem kellett, akkor ott miért?
2023. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!