Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire elterjedt...

Miért lett ennyire elterjedt a liberális gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, a kérdés nem bántó jelleggel született, egyszerűen érdekel, hogy miért nehezítik meg a szülők a saját dolgukat, mert én személy szerint nem látom a pozitív, csak a negatív eredményét.. Játék részlegen dolgoztam, és számtalanszor végignéztem már, hogy a gyerek üvölt a szüleivel, megüti őket, tör-zúz, csak azért mert nem vesznek meg neki valamit..A szülők meg csak könyörögnek a gyereknek, még csak a hangjukat sem emelik fel, és csodálkoznak, hogy semmi eredménye. Nyilván NEM arról van szó, hogy ököllel kéne kiütni a gyerek fogát, de már semmi tekintélyük sincs a szülőknek sokszor. Tudom, hogy már gyerekvédelmi törvények vannak mindenre is, de ezt valamiért támogatják az emberek. Sok emberrel szóba került a téma, de mindig megkapom, hogy egy pofon is mekkora lelki sebet okoz, és mindenki akit vernek otthon utána aggresszív lesz és lezüllik. - Mellékes megjegyzés, ezt abban az esetben valóban igaznak látom, ha szabályosan terrorban él a gyerek, és olyan dolgokért is megverik, amiért nem kéne, vagy durvább testi fenyítést is alkalmaznak, de sok esetben elkényeztett gyerekeknél is látok ugyanilyen végkifejletet.. Az én szüleim az aranyközéputat választották, voltak fokozatok, amikor átléptem egy adott határt, CSAK és kizárólag CSAK AKKOR pofoztak ki, de hamar megtanultam ezeket a helyzeteket kikerülni. A gyerekkori barátaim is nagyrészben egyező nevelésben nőttek fel, és egyikünk sem züllött le, vagy lett emiatt lelkisérült, aggresszívak sem vagyunk. Sőt nálunk vicces sztorinak számítanak és sokat viccelődünk azon, hogy úristen de ki lett porolva a seggünk.. :D Tiszteljük és szeretjük a szüleinket, mi is hisztiztünk, de amit a mai gyerekek csinálnak, azt nem mertük volna megengedni magunknak. Mi a baj az aranyközépúttal? Miért gondolja mindenki, hogy a nagyobb hanggal történő fegyelmezés vagy testi fenyítés minden egyes formája káros? Szerintem amíg következetesen és mérsékelten van alkalmazva - az az a gyerek tudja milyen súlyosságú negatív viselkedésforma váltja ki a kiabálást vagy a pofont, illetve tényleg nem megy tovább egy pofonnál, szerintem ezzel semmi gond. Mégegyszer leírom, nem veszekedést akarok szítani, csak érdekelnek ezzel kapcsolatos (pozitív) tapasztalatok, illetve, hogy ki miért választotta ezt az utat, mert én mint "gyermektelen kívülálló" nem látom túlcélravezetőnek, de nyilván benne lenni más, mint kívülről szemlélődni. Amiket fentebb leírtam, azok csak a személyes tapasztalataim, nem tényszerű megállapítások, érdekelnek ellenpéldák, illetve, hogy ki hogyan harcolta ki a tekintélyét liberális szülőként, ahogy az is, hogy mennyire látszik eredményesnek ez az út a saját tapasztalataik szerint..

30/N



2023. jan. 22. 19:18
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%
Tök evidens dolgok, a szülők többsége mégsem alkalmazza vagy mégsem alkalmazza jól 🤷‍♀️
2023. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%
Azért kapsz felháborodott kommenteket, mert eléggé belenyúltál a méhkasba. Egyrészt vannak azok, akiknek már nagyon elege van abból, hogy a kötődő nevelést a nem neveléssel azonosítják, nekik kicsit betaláltál, mert akár ez is kiolvasható volt a kérdésedből, hogy így gondolkodsz. A másik csapat, akik idetaláltak, pont azok, akik a kötődő nevelést a nem neveléssel azonosítják, és már nagyon elegük van a nem nevelt gyerekekből (akik őszerintük kötődően neveltek). Mindkét csoportban vannak olyanok, akik századszorra is hajlandóak türelmesen leírni a nézőpontjukat, ezért kaptál ilyen válaszokat. Meg olyanok is, akiknek már elege van az ilyenekből, mint te, és csak ideböffentenek valamit. Meg aztán a két társaság szokás szerint egymás nyakának is ugrott.
2023. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!