Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a gyereket nem szabad megütni,vagy kiabálni vele?

Figyelt kérdés
2023. febr. 17. 06:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek vele. Viszont a kiabálás az azért nagyban függ a szülők habitusától is. Szerintem olyan szülő nincs, aki soha ne kiabált volna a gyerekével. De az nem jó, ha ez rendszeres.
2023. febr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Nevelő célzattal egy-két helyreigazító pofon szerintem belefér, ha olyan a helyzet.
2023. febr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ütéssel teljesen egyetértek.

Kiabálás más téma: nem mindegy, hogy mit kiabál a szülő. Más, amikor a gyereket minősíti, és más, ha azt kiabálja anyuka, hogy mérges vagyok, nem bírom, elegem van, nem mondom mégegyszer, 100.jára kérlek, stb stb. Ezek okésak. De ha valaki azt kiabálja, hogy te hülyegyerek, vagy b+, csináld már, vagy esetleg minek szültelek meg, na ezek szintén bántalmazások.

2023. febr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Mármint úgy értek egyet az ütéssel, hogy nem szabad!!!! 3mas voltam
2023. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem szabad ütögetni a gyerekeket, de megnéznék egy anyukát, aki soha nem kiabál egy 2 éves dackorszakossal, akinek 100-szor mondta el, hogy ne másszon fel a szekrénybre/ütögesse a tükröt/képzeljidebármitamiveszélyes és a gyerek meg csak 101-jére is belefog :D
2023. febr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Sosem ütöttem meg a gyerekeimet, pedig az egyik ADHD-s, és a másiknak is van magatartás problémája. Olyan sokszor volt, hogy azt éreztem, hogy mindjárt megütöm. De végül sosem. És nem bánom. Kiabálni úgy hetente szokott előfordulni, hogy valamiért rájuk kiabálok, nem mindennapos egyáltalán.
2023. febr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Erre mondom azt, hogs van az elmélet és a gyakorlat


Engem gyerekkoromba vertek. Nem megütöttek, hanem kékre lilára vertek. Rengeteget ordítoztak velem. Megfogadtam, én nem ilyen szülő leszek.


Viszont amikor 273xelmondom, hogy ne másszon fel az ablakba, mert kiesik. Vagy hogy ne üsse az akváriumot mert eltörik (csak 2 random példa), ő meg csakazértis csinálja, na akkor van hogy elordítom én ia magam.

2x kapott eddig, de csak ilyen kézsuhintást. Jól ki is röhögött.

2023. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Én abból tudok kiindulni, ahogy engem engem neveltek a szüleim. Én is így fogom a fiam. Gyerekként elég rossz voltam, elsőre anyám mindig csak szólt, aztán erélyesebben álltalában itt már észrevettem magam, ha nem akkor kiabált. Ordítani nem ordított velem soha. Tiniként a helyzet a rosszabb lett, még kezelhetetlenebb lettem, és igenis volt az a szituáció amikor kaptam egy egy pofont. Nagyon jól tették, megérdemeltem, az mimdig visszarántott kicsit a valóságba.

Tehát szerintem a kiabálás elkerülhetetlen, kicsi gyereket nem ütnék meg, de egy nagyobbat aki tisztában van a tetteivel, tényleg nagyon durva helyzet alakul ki azt én is felpofoznám, hogy kicsit vissza térjen a realitás talajára, feltűnjön neki a viselkedése.

(Engem egyetemig két kezemen meg tudom számolni hányszor pofoztak meg, így értem ezt a pofon dolgot). Nyílván nem szabad belőle rendszert csinálni, mert akkor elszáll a komolysága.

2023. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Azért igen nagy különbség van ütés és a lilára verés között... Szerintem az ütés is lehet indokolt meg a kiabálás is, habár egyik sem megfelelő nevelési eszköz rendszeresítve. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy elég baj, ha csak ezek az eszközök vannak, de ha elszakad a szülőnél a cérna, akkor nem lesz rossz szülő attól, hogy egy érzelmi reakciót kiváltott belőle a hisztis és engedetlen gyerek.
2023. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Kézre csapás még ami szerintem éppen belefér ha olyat csinál. Kiabálni meg szerintem mindenki szokott akinek olyan a habitusa, egy kisgyerek egyszerűen úgy viselkedik hogy szinte lehetetlen kedves nyugodt hangon kezelni mikor már 20x vágja hozzá valamelyik kisautóját a tukorhoz és hasonlók. Ami nagyon nem fér bele azok a megalázó szavak (pl. Ne bogjel mint egy kislány, idióta vagy ilyenek) illetve az erős ütések pl a fejére ütni.
2023. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!