Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogyan viszitek a...

Anyukák, ti hogyan viszitek a gyereket/gyerekeket óvodába/iskolába ? Hogyan oldjátok meg ?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 07:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem kell időre munkába érnie, igazán beleférhet, hogy

elvigye a két gyereket két helyre.


Nálunk én viszem a gyereket bölcsibe, gyalog, aztán busszal megyek tovább dolgozni. A férjem korábban jár dolgozni, esélytelen, hogy ő vigye. Én magamnak osztom be a munkaidőt, így rugalmasabb vagyok.

2023. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%
Autóval.
2023. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%

De akkor miért nem viszi őket ő? Nem beleférne, ha otthon van amúgy is?

Mi mindketten dolgozunk, és úgy oldjuk meg, hogy reggel én viszem őket (autóval, mert ugyan 5-6 perc séta a bölcsi/suli, de én onnan egyenesen dolgozni megyek, az meg a város másik vége), délután meg a férjem összeszedi őket munkából, szintén autóval.

Az én munkaidőm fix 8-16:30, férjemé rugalmasabb szerencsére, ő 6-14:30 jár, amióta visszamentem dolgozni.

Egyedül nem is tudnám megoldani, mert a bölcsi és a suli is 16:30-kor zár.

2023. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%

Reggel én viszem bölcsibe és oviba a gyerekeket autóval (1,5 km a kettő egymástól kb.), majd megyek dolgozni. Délután a férjem szedi össze őket, mert ő előbb végez.

Amíg otthon voltam a kicsivel, a férjem vitte a nagyot oviba reggel (így később ért be dolgozni és később is ért haza), délután mi mentünk a kicsivel a nagyobbért vagy autóval, vagy gyalog, attól függ milyen kedvünk volt éppen. (Jó 20 perc gyalog az ovi, két gyerekkel szorozd meg 2-3-mal, ráadásul dombvidék, van két nagyobb kaptató is, ahol megy a nyűg, hogy "elfáradtam", "nem jó a lábam", "nem megy a bicikli", stb.)

Ha háztartásbeli lennék, akkor nem lenne kérdés, hogy az enyém lenne a feladat.

2023. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Mondjuk nálunk az ovi 5:30 nyit..

Suliba is 7-re lehet menni..



Nálunk annyi könnyebbség, hogy apjuk home office


Nagyon nem tud tőlük dolgozni.. de amíg hazaérek lazább munkát tervez abban a 1,5 orában


Munkaidőt pedig kitolja, ha nem megy


( ennyire szerencsére rugalmas)

2023. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%

Gyalog, vagy ha rossz idő van, autóval. Az ovi 700, a bölcsi 950 m-re van tőlünk, ennyit még megoldunk.


Amúgy én SSC-ben dolgozom (logisztikus) egy multinál, 4 órában és teljes home office-ban, vagyis ha betegek a gyerekek (ami mindig teljesül kb), akkor sem kell táppénzre mennem. Nem azt mondom, hogy rettenetesen hatékony vagyok, amikor egy 2 és egy 4 éves gyerek is otthon van napközben, de rugalmas a munkaidő, elvégzem _valamikor_ a feladataim, és a kijelölt 4 órában elérhető vagyok a főnökeimnek is, innentől kezdve őket nem érdeklik a részletek. Szóval létezik ilyen, nem csak a mesében, és folyamatosan felvétel van, mert pl ügyfélszolgálatosból (főleg aki különlegesebb nyelveket beszél, nem csak angol-német) mindig hiány van.

2023. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Azta. Vannak am igenyek.. En egyedul nevelek 3at, egyik ovis, masik ketto ket kulon iskolaba jar, es meg dolgozni is megyek, meg edzesre is viszem oket. Meg lehet ezt oldani :)
2023. ápr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Busszal, 5 perc séta és 1 megálló az ovi, összesen 10perc, emiatt nem lenne értelme az autót használni, parkolót keresni stb.
2023. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Gyalog, 700 méter az óvoda. Másfél éve még babakocsi+fellépő (két gyerek), aztán a kicsi babakocsi, a nagy roller vagy gyalog. Pár hónapja a kicsi is ovis, mindkettő gyalog/roller/bicikli. Esőben/szélben/hidegben is gyalog megyünk,

nem távolság és nincsenek cukorból.

2023. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nalunk a Párom viszi oviba ,iskolába a nagyokat, én meg délután megyek az ovisert a kicsivel, a sulis már egyedül jár haza.
2023. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!