Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha annyira fárasztó az anyaság...

Ha annyira fárasztó az anyaság, akkor 2, vagy annál több gyerekkel hogy bírják az anyukák (elsősorban)?

Figyelt kérdés

Mert hogy a gyereknevelés 0-24-es meló, nincs szabadság, akkor is fel kell kelni, ha 40 fokos lázad van, mert ugyanugy főzni kell,el kell látni a gyereket, tanulni kell vele, es sokan mar 1 gyerekkel is teljesen kivannak idegileg.


Tényleg nagyon fárasztó a gyerekes lét?


2023. szept. 7. 16:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%

Persze,de akinek szerencséje van annak a férje is besegít.

Két gyerekem van,9 éves és 17 hónapos.

Sosem kellett betegen lázasan felkelnem.

Amikor ágynak dőlök a férjem szabadságot vesz ki,és maximálisan elvégzi a dolgokat.főz,viszi a suliba a nagyot,foglalkozik a kicsivel,takarít.

Ez így volt akkor is amikor még csak egy gyerekünk volt

Ez csak egy példa volt.

Az éjjeli ébredéseknél is felkelt velem.Persze szoptatni nem tudott,de addig fel volt amíg én szoptattam stb.

Nem olyan fárasztó és nem olyan kimerítő ha van melletted egy normális társ.

2023. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek fárasztó és van, akinek kevésbé. Van, akinek van segítsége és van, aki egyedül neveli őket. Van olyan gyerek, akivel nehezebb és van olyan, akivel könnyebb.

Nincsenek egyforma szituációk.

2023. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő.

Vannak nyugis babák, akik csak esznek-alszanak.

És vannak nyűgös, hasfájós-fogfájós-refluxos-rossz evő babák.

Nagyon nem mindegy, hogy van e segítsége az anyukának, vagy teljesen egyedül van.

Az sem mindegy, hogy van e a nyűgös kisbaba mellett másik nagyobb gyerek, akivel foglalkozni kell.

Aztán később nagyon nem mindegy, hogy normál ütemben fejlődik a gyerek, vagy sem.

Nyílván a normál fejlődésü gyerekek is ki tudják idegelni az embert, de azért össze nem hasonlítható, mondjuk egy autista gyerkőccel, aki szédszedi a házat ,agresszív, pláne ha nem beszél és nem ért.

Na én ilyen cipőben járok, és mégis azt látom, hogy az ép gyereket nevelő anyukáknak felé annyi türelmük nincs, mint nekem.

Szóval ez teljesen szülő és gyerekfüggő!!!

2023. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, a régi asszonyok hogy bírtak el azzal a rengeteg munkával. Sokan 4-5 gyereket neveltek, nem volt eldobható pelenka, mosógép, sok helyen még vezetékes víz sem. Mellette volt kert, állatokat tartottak, mindennap főztek. Senki nem segített. Nagymamám 29 évesen maradt özvegyen 4 gyerekkel, a legkisebb még pólyás volt. Fogalmam sincs, hogy csinálta, minden tiszteletem az övé és a hozzá hasonlóké.
2023. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
86%

4, én csak a mamám történetét tudom, ugye nyilván biztos forrásból, de nem csinálnám utána.

Rengeteg betegsége lett abból hogy mindent megcsinált. Beleértve férfi-női munkát, gyereknevelést.

2023. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

4-es, ugy, hogy nem volt valaszkesz neveles, mert nem tehettek meg.


Hagytak sirni a gyerekeket, a nagyobbak vigyaztak a kicsikre. Hat valahogy igy.


Nem biztos, hogy ez olyan nagyon jo volt, de akkoriban ez volt es kesz.

Most meg mas idok vannak.

2023. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 🙂

Hát én azt vettem észre és tapasztaltam, hogy érdekes, de vannak olyan anyukák, akik csak a negatív dolgokat látják meg az anyaságban, (pedig amúgy a többségüknek makk egészséges, aranyos gyerekeik vannak) és vannak, akik csak a jót, és pozitívat.

Szóval ezen töprengtem, mert régebben találtam egy kérdést, és a válaszokat olvasgatva egy anyuka írta, hogy 2 éves a gyereke, először volt hasfájás, utána fogzás, szepa, most meg dackorszak, és a gyerekétől full kivan idegileg.

Viszont nem hiszem, hogy ne lenne néhány olyan pillanat, amikor megöleli, nyom az arcára egy puszit, mondja, hogy szeretlek anya, (ezt egy 2 éves már simán el tudja mondani) stb.

De nem vagyunk egyformák, én azt tudom. 🙂😉

2023. szept. 7. 18:02
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 évesem alig beszél, anya abszolút nem megy nemhogy szeretlek anya😅 és igen amikor már több mint egy hete a gyerek miatt nem aludtál max 2 órákat akkor a szép pillanatok sem csodásak. Először volt reflux, aztán szepa,fogfájás most jön a dac jeeee.
2023. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

#8

Hát igen, de elvégre a gyereket mi vállaljuk, és ebben az esetben nem "baj", ha az anyának is kelni kell.

Hidd el, hogy sokan még 35 évesen gyerek nélkül se alusszák át az éjszakát.

2023. szept. 7. 18:28
 10/36 anonim ***** válasza:
72%
4-es! Úgy csinálta a kedves mama, hogy nem járt el dolgozni! Háztartásbeli volt. A gyerekeket pedig igen korán befogták a munkára. Nem az okostelefont nyomkodták, mint manapság, hanem komoly segítséget jelentettek a ház körül. A gyerekek elmentek maguktól iskolába, nem kellett őket kísérgetni, se leülni melléjük tanulni. Önellátóak voltak, kentek maguknak zsíros kenyeret, ha éhesek voltak. A nagyobb gyerekek vigyáztak a kisebbekre. Hát valahogy így csinálta a mama...
2023. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!