Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha annyira fárasztó az anyaság...

Ha annyira fárasztó az anyaság, akkor 2, vagy annál több gyerekkel hogy bírják az anyukák (elsősorban)?

Figyelt kérdés

Mert hogy a gyereknevelés 0-24-es meló, nincs szabadság, akkor is fel kell kelni, ha 40 fokos lázad van, mert ugyanugy főzni kell,el kell látni a gyereket, tanulni kell vele, es sokan mar 1 gyerekkel is teljesen kivannak idegileg.


Tényleg nagyon fárasztó a gyerekes lét?


2023. szept. 7. 16:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
87%

Napok óta folyamatosan napi legalább 2 olyan topic születik, amit gyermektelen nyit, azon morfondírozva megéri e gyereket vállalni, ki miért, mennyit vállal, hogyan éli meg a kisgyerekek korszakot..helyes e az ilyen olyan viselkedés, elmélkedve ki miért bánta meg a gyerekvállalást.. stb stb stb. Keresve az értelmet, vagy önigazolást.. helyette viszont van dögivel mindenféle ítélkezés, meg nem értés, 0 empátia.


Engem meg az érdekel egy gyermektelen miért keres bármiféle megvilágosodást e témában?

2023. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

#11

Hol volt erről szó, hogy én önigazolást keresek?

Nem tudom, olvastad-e a "Mit lehet tenni, ha a nővérem megbánta a gyerekvállalást?" kérdést, és anyukák írták, hogy milyen rohadt fárasztó a gyereknevelés, hogy jajj, egy szabad percük sincs, örömmel adják be a bölcsibe a gyereket, mert már utálják az otthonlétet, bla bla bla.


Na?

2023. szept. 7. 18:48
 13/36 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem élvezik annyian a gyereknevelést, közben meg ti mondjátok, hogy ez meg az önigazolást keres, hogy miért szar gyereket vállalni..
2023. szept. 7. 18:49
 14/36 anonim ***** válasza:
62%
Látom nem megy a szöveg értelmezés..
2023. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
57%
😂 és hopp kibújt a szög a zsákból. Sejtettem ,hogy te vagy továbbra is aki itt vergődik.
2023. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg dologtól függ. Én most a lakáshelyzetünk miatt nem vállalok másodikat. Ha amerikai konyhás lenne, plusz a konyhából kilátnék a teraszra, udvarra, akkor bevállalnék két kicsit.
2023. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

2-es, ez valóban így van, tényleg nincs egyforma szituáció.

Viszont én csak azt tartom hülyeségnek, hogy sokan szeretnek általánosítani, ha mondjuk nekik szar és idegőrlő, akkor másnak is biztos az, holott nem.

2023. szept. 7. 19:39
 18/36 anonim ***** válasza:
46%
#10-es, a "kedves mama" nem volt háztartásbeli, mert a férje meghalt. Egyébként akik azok voltak, azok is sokkal többet dolgoztak. Azok a szolgáltatások, amiket mi természetesnek veszünk, akkor még nem léteztek. A háztartási gépeket hírből sem ismerték, voltak helyek, ahol közkútról kellett a vizet hordani. A mi korosztályunk ezt csak régi filmekből, könyvekből ismerhetné, már ha ez érdekel valakit egyáltalán. Néha bizisten szégyellem magam...
2023. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
49%

Egy okos 2 éves már igenis beszél nem is akárhogyan. A mamam pl bem háztartásbeli volt, hanem a gyerekek 3 hónapos korában ment vissta a foldukre dolgozni ahogy még rengeteg mama/dedimama korú asszonyka. De az igaz, hogy egymásra vigyaztak sokszor a gyerekek.

Nagyon fárasztó igen, mert első helyen a gyerek van, nem önmagam. De ez nem felaldozas, hanem természetes és az anyai ösztön mindent felülir jó esetben. És igenis sokkal több a szavakkal nem leírható pozitív érzések, tortenesek. A "negatívumok" egyszerűen megoldando feladatok amiből én is és a gyerek is tanul és többek, okosabbak leszunk és még jibban kotodunk egymashoz egy-egy nehezebb időszak után

2023. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

#19

Ez így van, de sajnos sokan inkább akadálynak és ellenségnek veszik a nehézségeket, és egyszerűen nem látják, nem veszik észre a jó, és csodás oldalát az anyaságnak.

Nyilván senki nem azért vállal gyereket, mert a szülőség csak a jóról szól, ezt mindenki tudja.

De az a világvége, amit sokan, főleg a gyerekellenesek pocskondiáznak az anyaságról, egyáltalán nem egyezik a valósággal.

2023. szept. 7. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!