Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egynél több gyereket...

Akik egynél több gyereket szülnek azok imádják az anyaságot?

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 11:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van. 1-et szerettem volna. Majd végül bevállaltam egy 2-at, de ikrek lettek. Elváltam, s a férjemnek nem volt gyereke, így vállaltam még egyet. Nem kifejezettem egy anyatípus vagyok. Fontos a férjem, a munkám... Kifejezetten nem imádtam az anyaságot, de szeretem a gyerekeimet. Már a három nagy felnőtt (mind sikeres). A kisebb még középiskolás, s főként az apja volt, aki minden apró-cseprő dolgot megcsinál/t neki. Ő pl. imád apa lenni.
2023. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekes anya vagyok (9 és 6,5 évesek) és van énidőm is amellett, hogy foglalkozom velük. Megtanítottam őket arra, hogy elfoglalják magukat. Ma pl. délelőtt kézműveskedtünk, délután társasoztunk, közben pedig játszottak. Most épp mesét néznek én meg sorozatot. (hétköznap nincs nekik tv, így ez "ünnep")


Imádom, hogy vannak gyerekeim, mégha a mindennapok szervezése időnként terhes is.

2023. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, 3 és 2 évesek. 1 fiú és egy lány...


A gyerekeim imádom, az anyaságot nem, ez erős. Szerencsére látom, hogy egyre több az őszinte szülő, akik nemcsak a szépet, a jót, a csillámpónit, rózsaszín fátyolfelhőkről írnak ide a gyerekvállalás rovatba, hanem bizony az árnyoldalakról is, mert vannak bőven...


Én mindig kettőre vágytam, kettő is lett, de többet, ha milliárdokat fizetnének se vállalnék. Így teljes az életem, de a pihenés számomra 3 éve ismeretlen fogalom, a logisztikázás pedig 2 év után is gondot okoz sokszor, mióta megvan már a kislányom is, és egyik ovis, másik bölcsis, én dolgozom, apa dolgozik.


Nagyon nehéz.... a gyerekeket ettől még nagyon szeretem.

2023. okt. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

#6 vagyok, a 3 gyerekes

Nagylányom 15 éves, középső 3 éves, kicsi 3 hónapos. (Egy apától vannak-sokaknak ez furcsa, azért írom)

Nagylány most gimi elsős, ő már konkrét időt nem igényel a mindennapokban. Persze minden nap beszélgetünk, de azt lehet egyéb dolgok közben (mosogatás, vacsora...)

A 3 éves egy igazi eleven fickó, itthon van még ő is, csak jövő szeptemberben kezdi az ovit. A kicsi pedig egy igazi mintababa. Naponta kétszer van én időm általában. Mikor a 3 éves alszik délben , ha mázlim van a pici is akkor alszik, ha épp nem.ugy alakul akkor ő fent van velem. De közben míg vele játszom tudok sorozatozni. Aztán este mikor elalszanak akkor már csak egyedül vagyok. Vagy esetleg férjem csatlakozik és együtt töltjük az időt. Mindemellett délelőtt megfőzök és vezetem a háztartást, elég nagy családi házunk van. Minden nap megyünk sétálni, ha épp olyan kedvem van felpakolom a gyerekeket és megyünk shoppingolni. Nagyon szeretek velük itthon játszani, órákig képes vagyok élvezni ahogy a középső magyaráz, dumál, kérdez. A kicsivel is próbálok sok időt tölteni. A naggyal néha xboxozni szoktunk hétvégente.

Férjem este 7 körül ér haza sajnos minden nap. Hétvégén itthon van. Anyukámék a szomszédban laknak, ha megyek fodrászhoz, kozmetikushoz vagy intéznivalóm van, ők segitenek, már nyugdíjasok.

Szóval én ezt imádom. Lehet valakinek ez kevés vagy unalmas, de én bármeddig csinálnám.

2023. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#14

Az kemény.

Én a rossz alvástól teljesen kivagyok és a mai reggelt (is) negyed órás bömböléssel kezdtük 🫣

2 éves lesz 3 hónap múlva a delikvens.

A mai nap amúgy kifejezetten jó volt, mert csak reggel ordítottak velem 😅

Egyébként egész nap ez megy.

Nem tudom ezt mások hogyan tudják élvezni meg még kérni belőle 😑

Nonstop sírás, ordítás, bömbölés, nyűglődés...

Persze a naaaagyon nem kielégítő alvás sokkal nehezebbé tesz mindent 😮‍💨

2023. okt. 29. 23:12
 16/20 anonim ***** válasza:
#14 vagyok, szerencsére én nagyon jó alvó vagyok és a gyerekek is azok. Igaz a nagylány már éjjel él inkább, főleg hétvégén és most szünetben, de engem nem zavar. A középső alszik reggelig, a pici is csak egyszer szopizik 5 körül. 7-8 órát alszom éjszaka 2 részletben. Általában reggel 8-fél9ig alszunk. Csak ez q szemét óraállítás ne lenne már.
2023. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#16

Az én kislányom 11,5 hónapos koráig nem aludt egyben másfél óránál többet, amikor meg elkezdett 1-2 alkalommal ébredni, szinte minden éjjel fent volt másfél-két órát. (Előtte is sokszor virrasztott)

Sokszor óránkénti váltásban virrasztottunk a férjemmel.

Persze közben már 1x aludt napközben és az ébrenlet alatt többemberes baba/kisgyerek 🫨

2023. okt. 29. 23:32
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondani, hogy a gyerekeimet imádom, a velük járó feladatokat nem. Sokszor terhes és ha nem lenne a férjem, akivel osztozkodunk, nem tudom hogy bírnám.

Mindig az jár a fejemben, hogy egyszer (nem is olyan sokára) vége lesz annak az időszaknak, amikor ennyire igényelnek minket, így igyekszem kiélvezni és nem a nehézségekre fókuszálni.

Két gyerkőc van, mindig is kettőt akartunk. Soha, de soha nem vállalnék többet, ha csak nem történik valami csoda. Én igénylem az énidőt és az nagyon kevés jut. Ha jut is, lelkiismeretfurdalásom van sokszor, mert a közös, együtt töltött időből veszek el általában. Néha azt érzem felőröl az anyaság...

Szóval a kérdésedre válaszolva, nekem is van olyan ismerősöm, aki született anya (egy egészen pontosan). Imádja, élvezi minden pillanatát. Mindenki más igyekszik lavírozni és sok esetben életben maradni. Ugyanakkor ez teljesen független attól, hogy mindenki imádja a gyerekét és sosem csinálná vissza.

2023. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
Igen, imádom. De az elsőnél is élveztem, nem a kicsiknél jött meg a kedvem. 😄
2023. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#18

Nekem ez az egyik legnyomasztóbb az anyaságban, amit írtál, hogy élveznem kellene, mert elmegy az idő :(

2023. okt. 31. 09:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!