Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fel lehet igazán készülni egy...

Fel lehet igazán készülni egy gyerek érkezésére?

Figyelt kérdés

Van olyan,hogy az ember igazán felkészülve áll előtte? Hogy nem éri semmi arculcsapásként,hogy mindenre (is) fel van készülve?


A kérdés apropója az a gyakori hurrogás,hogy sokan előszeretettel mondják a panaszko...nem,a hulla fáradt,kimerült anyának,hogy miért,mire számítottál,nem tudtad,milyen lesz? Tudtad,mit vállalsz,nem?

Illetve,a húgom terhes, ő gyakran vigyázott gyerekekre,egész kicsikre is,és még van győződve,hogy neki már nem lehet majd újat mutatni.


Szóval,szerintetek? Fel lehet igazán készülni egy gyerek érkezésére?



márc. 24. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
71%
Kövezzetek meg, de én amúgy magamon azt érzem, hogy a 25 év alatti, mondhatni felelőtlenebb énem sokkal könnyebben bírkózott volna meg a babánkkal járó nehézségekkel. Még rugalmasabb voltam, nem volt olyan mértékben kialakult és megszokott életem, jobban bírtam az éjszakázást, kevésbé viseltem nehezen, hogy annyiból kell megélnem amennyiből (értem mondjuk a gyed mértékét az egykori fizetésemhez képest). Most 34 vagyok. 2 lesz a kislányunk és bizony az első év hatalmas küzdelem volt. Sosem csinálnám vissza, de szerintem fiatalabban könnyebben ment volna. Ez csak az én esetem, de van annak előnye is SZERINTEM, ha az ember még kevésbé gondolja túl a dolgokat. :)
márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
69%

Nekem anyukám pont azt mondta, hogy a húszas éveiben sokkal jobban bírta a babázást/kisgyerekezést, mint a harmincasban (24, 27, 34 és 36 évesen szült). Pedig az utolsó két gyerek születésekor már ott laktak a szomszédban a nagyszülők és nagyapám sokat volt velünk. De az éjszakázás huszonévesen sokkal kevésbé viselte meg a szüleimet. A másik, amit az egyik barátunk mondott, hogy huszonévesen még nem kényelmesedett bele az életbe, nem szokta meg, hogy évi x utazás, ilyen-olyan program, gondol egyet és megy, ilyenek.

De annak is igaza van, aki szerint fiatalon még valószínűbb, hogy gyerekvállalás előtt csak a cukormázas részét látja valaki. És élettapasztalatból is kevesebb van. Más történet, hogy hatalmas gyerekezős tapasztalattal is mutathat újat egy baba, ami egy fekete öves gyerektudort is próbára tesz. Édesanyámnak például volt baja a 4 gyerekkel, de rendesen, az unokák sem egyszerűek, de egyikünk sem volt "hasfájós". Az én gyerekeimnél ugyanúgy túrta a könyveket és a netet, mint én, mert arra egyikünk sem volt tudásban és lelkileg felkészülve, hogy egy baba hónapokig képes naponta órákig torka szakadtából sírni úgy, hogy nem lehet megnyugtatni. Az elsőnél kitapasztaltuk a dolgot, de ami nála egy kicsit működött, az a második babánál nem. Ő rátett még pár lapáttal a nagytesóra (én meg a kikészülés szélén voltam).

márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem elvi síkon igenis fel lehet rá készülni, mert a csapból is ez folyik. Más kérdés, hogy megelve más, de az a nem mindegy, hogyha már ott vagy, a legjobbat hozod ki belőle, vagy panaszkodsz a saját gyerekedrol, akit te magad akartál. Igen, én ezt elítélem.
márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,mi segítség nélkül vállaltuk be.Tudtuk ,hogy csak egymásra számíthatunk.Megoldottuk,nem mondom hogy könnyű volt,de mindenkinek az a nehéz amiben él.En aki napi 15 órában egyedül voltam a gyerekkel,egész 3 éves koráig ,nem éltem meg nehéznek.De van olyan anyuka ismerősöm akinek 2 mama felváltva segítenek,és mindig panaszkodik ...Nem mindenki egyforma.
márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!