Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakáshiteles anyukák! Igénybe...

Lakáshiteles anyukák! Igénybe veszitek az adójóváírást (max.120 ezer Ft) a lakáshiteletek után? Tudtok róla, h igényelni lehet az 5 év után is, ha van egy gyermek (aki után nem vettetek fel szoc. Pol. T)?

Figyelt kérdés

Mi megkaptuk...

azért kérdem, mert nem is mondták nekünk a bankban, h igénybe lehet venni az 5 év után is, az adóbevalláshoz tartozó tájékoztatóban olvastuk, ahol számomra nehezen érthetően volt megfogalmazva...


2011. aug. 24. 17:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

09.10-es válaszol vagyok, aki 2005-ben vette fel.


Köszi szépen az infót, hogy erre az évre is jár, akkor nem is nézek utána :)


Idén év elején a banktól kaptunk levelet, amiben írták, hogy aki 5 éven belül van, annak küldik az igazolást automatikusan, akinek pedig lejárt az 5 év, annak egy nyomtatványon kérni kell, be kellett menni hozzá a bankba.


De nagyon jó hogy kiírtad ezt a kérdést, mert szerintem sokan nem tudják. Köszi szépen mindenki nevében!

2011. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen,mint írtam,igényelni kell a banktól az igazolást,amit az 5 éven belül csak ugy, automatikusan maguktól küldtek.

Azt is írtam, hogy már időben kérni kell tőlük (én személyesen voltam bent az illetékes bankfiókban), pl januárban, mert 2 hónap, mire kiér hozzád.

Én is remélem, hogy minél többen visszaigénylik az adójukat ezáltal.

2011. aug. 25. 19:12
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen igénybe vesszük.

És valóban csak a 2007. január 1 előtt kötött szerződésekre igaz, hogy igénybe vehető, amennyiben van a hitelfelvevőnek családi pótlékra jogosult gyermeke - erről nyilatkozni kell a hitelt nyújtó banknál.

Viszont ez a kedvezmény csak 2014-ig, vagy 2015-ig vehető igénybe, majd pontosan utánanézek, meddig.

2011. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Ez csak forint-alapú hitelekre vonatkozik?

Mi 2006-ban vettünk fel chf-re :( Szoc-polt nem igényeltünk, de azóta született egy gyermekünk. Nekünk jár bármilyen térítés, akár visszamenőleg is?

2011. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
chf-re is vonatkozik
2011. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Visszamenőleg szerintem nem jár, egyébként előző hozzászólásomban leírtam, hogy kb. milyen feltételek mellett lehet visszaigényeli. Használt ház vásárlásánál max. 10 milla hitelösszegig, újnál 15 milláig, illetve a fizetés nem lehet több 3-4 millánál/év. Illetve hogy családit kapj egy gyerek után és szoc.polt nem vettél fel arra a gyerekre.


Én nem tudok róla, hogy csak 2014 v. 15-ig járna, elvileg addig jár, amíg a feltételek fennállnak vagy az állam el nem törli ezt a jogszabályt vagy törvényt vagy mit. Vagy ezek szerint tervben van, h eltörlik...

2011. aug. 30. 18:00
 17/20 anonim ***** válasza:

08-25 14:27-es vagyok.


Valahol az APEH oldalán a kedvezményeknél én is láttam olyasmit hogy 2014 vagy 2015-ig jár. De hát az SZJA törvényt minden évben módosítják, szóval még van remény hogy tovább is járjon.

2011. aug. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, az is valami, h addig is jár...igénybe vesszük, amíg lehet :)
2011. aug. 30. 19:02
 19/20 anonim ***** válasza:
B@sszus, mi 2007. január 17-én vettük fel...! :SS
2011. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
.
2011. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!