Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki szerint önzőség néha a...

Aki szerint önzőség néha a nagyszülőre bízni az unokát hogy a szülők pihenjenek, kettesben legyenek, az miért gondolja így?

Figyelt kérdés

A néha alatt azt értem, hogy heti pár órára.

A nagyszülő és a gyerek is élvezi amikor együtt vannak.


Miért gondolják sokan hogy ez baj? Hogy önzőség?


2012. dec. 10. 13:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

5/9-es. Nem írtál a megállapításoshoz kritériumokat :)

Egyébként persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Mi gyerekkorunkban a 20 percre lévő nagyszülőknél is aludtunk egész hétvégére unokatesókkal jó buli volt. Persze ez függ a gyerek igényétől, a nagyszülők lelkesedésétől/teherbírásától és a szülők véleményétől

2012. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem tartom önzőségnek, de sajnos vannak, akik túlzásokba esnek.

A kisfiam 2 éves, egy pár hónapja minden második szombatot az anyósomnál tölti. Az anyukám egy emelettel lakik alattunk, így Őt minden nap látja a fiam. Ha olyan dolgom van, ahova nem szívesen viszem a fiamat, akkor az anyukám szívesen vigyáz rá pár órára. Ezen felül pedig heti többször bejön hozzánk munka után játszani az unokával.

A lényeg nálunk nem a szabadidőn van, hanem, azon, hogy mindenki igényli is ezt az együttlétet. Az anyósom, apósom imádja az unokáját, ahogy az anyukám is, a kisfiam pedig a nagyszüleit. Persze azt is jó, hogy nyugodtan ki tudok takarítani, vagy bevásárolni, és már sikerült 1 teljes szombatot kettesben, csavargással tölteni a férjemmel.:)

Viszont van olyan a környezetemben, aki minden hétvégén lepasszolja a gyerekeit, úgy, hogy Ő maga még nem dolgozik, a gyerekek viszont már ovisok. Tehát hétköznap délutánonként foglalkozik a csemetéivel, a hétvégén pedig láblógatás ezerrel. Egyik hétvégén egyik nagyszülő, másikon pedig a másik. Ilyenkor ott is alszanak a gyerekek. Sőt, ha hosszú hétvége van, akkor több éjszakát is. Úgy, hogy minden nagyszülő aktívan dolgozik még. Ezt a kategóriát nevezem én a "másnak szülte a gyerekeket" kategóriának.

Mégis mindenki jó anyának tartja, legalábbis ezt hallgatom. Meg mindenki sajnálja. Biztos az én figyelmemet kerüli el valami...vagy az is lehet, hogy irigy vagyok :))

2012. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

Mert irigyek,mert nincs is gyerekük,vagy mert birka szelleműek és mivel Pistike azt mondta az a jó anya aki 24 órával a gyerekével van akkor leszólja azt aki szerint Pistikének nincs igaza.

Kisfiam imád a nagyszüleivel lenni,ezért sokat vannak együtt,persze én tudom hol a határ amikor a nagyszülő fáradt tudom mikor mennyire ér rá,ezenkívül a nagyszülők sem bírnak ki 1-2 napnál többet az unoka nélkül.Rásózni nem szoktam,megkérdezem előtte és elfogadom ha azt mondja ne haragudjak most nem jó majd holnap,szerintem az a normális ha a családban az emberek együtt élnek és megbeszélnek mindent és segítenek egymásnak.Arról nem is beszélve milyen jól esik kettesben lenni a párommal még több,mint ,5 éves kisfiam az imádott Mamával van.

2012. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell mindenkire ráfogni azt, hogy irigy, aki nem feltétlenül úgy gondolkodik, mint a többség.

Az egész nem ilyen fekete-fehér. Attól függ, hogy mennyi idős a gyerek, hogy milyen a kapcsolata a nagyszülőkkel, hogy a nagyszülők mennyire szívesen vigyáznak rá, és hogy mennyi időről van szó. Egy újszülött napi több órára való lepasszolása azért, hogy anyuka a fél napot a szépségszalonban töltse, vagy egész éjjel bulizzon/romantikázzon apával, az önzőség. Egy 1 éves heti pár órára a nagyira bízása (ha a kicsi is szeret a nagyival lenni, és a nagyi is szívesen segít), az teljesen normális.

Mi pl. viszonylag ritkán bízzuk másra a babát, mert szeretünk hármasban lenni itthon, nem érezzük úgy, hogy ki kéne pihenni a gyereket, és lehetünk kettesben akkor, amikor ő alszik. És nem, nem vagyunk irigyek arra, aki gyakran a nagyszülőkre bízza a gyereket, mert mi is megtehetnénk, csak nem akarjuk :)

Na lehet lepontozni :)

2012. dec. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó,miért ne lenne irigy? A másik meg miért kell a másik életébe beleszólni és ha az anyuka szépségszalonba van fél napot? Én nem vagyok ilyen legfeljebb fodrászhoz szoktam elmenni úgy félévben egyszer,de nem szólom le azt aki rendszeresen oda jár fél napokat,mindenki döntse el hogy él,és számomra az jön le ebből,hogy a ki beleszól a másik életébe vagy irigy vagy csupán rosszindulatú.Látom le is lettem pontozva de ez már csak ilyen ha nem tetszik a vélemény lepontozzák,mint a dedóban.
2012. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem szóltam le senkit, ti irigyeztétek le azt, aki nem úgy gondolkozik, mint ti.
2012. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!