Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy évnyitó ünnepségre miért...

Egy évnyitó ünnepségre miért nem lehet normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Most ment elsőbe a nagyobbik gyerekem és komolyan ledöbbentem némelyik szülőn.

Az egy dolog, hogy ő bejön melegítőben és sportcipőben (anyukák-apukák egyaránt), de hogy a szerencsétlen gyerekére sem képes egy sötét nadrágot és egy fehér inget adni, az elég szomorú!

Szegény gyerekeken láttam, hogy feszengenek a többi ünneplőbe öltözött gyerek között.

A szülőin és a múlt heti gólyanapon is többször elhangzott, hogy sötét nadrág/szoknyában és fehér ingben hozzuk a gyerekeket.

Tényleg érdekelne, hogy ennek ellenére ki-milyen indíttatásból viszi színes pólóban egy évnyitóra az elsős gyerekét és hogy ő maga miért nem képes legalább egy normális nadrágot, felsőt és cipőt felhúzni!

Bp. melletti településről van szó, tehát nem mucsaröcsöge... :)


2013. szept. 2. 10:33
1 2 3 4
 11/31 gyilokcica ***** válasza:
0%
Akkor te még nem láttál olyan gyereket, akit nem irányíthatsz erőszakkal sem. :)
2013. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha télen fürdőruhába akar menni, engeded neki mert hisztizik? Vagy csak simán sapka/sál nélkül?


Ha meg izgul, azt meg lehet vele beszélni. Gondolom nem nagy titok, hogy az első napokban érdemes korábban kelni mint egyébként.

2013. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 gyilokcica ***** válasza:
18%
Aki nem akarja megérteni a másik felet, az nem is fogja. Ítélkezzetek csak tovább, hiszen nektek nem mindegy, hogy miben van a másik gyereke. Mindenki a sajájáért felelős, és ha én nem vagyok hajlandó egy ilyen kis semmiség miatt háborúzni a gyerekemmel, ahhoz másnak semmi köze. :)
2013. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

enyém ugyan még csak ovis, de az évzárókor volt olyan amit ír az egyik válaszoló. nem volt hajlandó felvenni a fehér inget mert szúrt, csípett, stb... :D

ráadtam egy pólót, besétáltunk az oviba és mondtam neki, hogy nézze csak meg, mindenki felvette a fehér inget, ő az egyetlen aki nem. na egyből rá tudtam adni... :D

és 3,5 éves. nem hiszem, hogy egy 6 évessel nem lehet cselezni, ha már annyira örjöng, hogy otthon sem lehet felöltöztetni.

én sem értem amúgy, miért nem lehet évente 2x-3x kibírni az ünneplős ruhát.

2013. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy 6 èves iskolaérett gyerek azért iskolaérett mert képes elfogadni, akàr az ünneplőruhàt is. Ha földhöz veri magàt iskolàs korban-bocs- de az a te szègyened. 3 èvesen èn se problèmàznèk ezen, de 6 êvesen tanàrok fognak neki parancsolni. Ja tènyleg majd neked àll feljebb, hogy meri màs nevelni a neveletlen gyereked...
2013. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont arra gondoltam, mit fog levágni a tanároknak. Ha majd a fél tanóra azzal megy el hogy a kezelhetetlen gyerekeddel veszekszik a tanár, lesz hozzá köze a többi gyerek szüleinek.
2013. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

"nem vagyok hajlandó egy ilyen kis semmiség miatt háborúzni a gyerekemmel"


Az, hogy a gyereke a reggeli kakaót piros vagy kék bögréből akarja e inni, vagy kifli helyett zsömlét kér, az semmiség.

Az, hogy egy ünnepélyes alkalomra megfelelő öltözetben viszem be a gyereket, az nem semmiség.


Az óvodában is van jó pár olyan esemény a 3-4 év alatt, amikor szép ruhába kell menni, a gyerek 6-7 éve alatt is előfordul ilyen. HA egy gyerek ezt iskolaéretten nem érti meg, ott baj van. Gyerekkel is, szülővel is.

2013. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Ünnepi ruhában is lehet olyan találni amit szeret a gyerek, nem öltönyben kell csak gondolkozni, de igeni ki kell öltözninie.
2013. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"gyilokcica válasza:


Akkor te még nem láttál olyan gyereket, akit nem irányíthatsz erőszakkal sem. :)"


Valóban, még nem találkoztam olyan gyerekkel, aki nem teszi, amit mondok neki, sem saját, sem barát/ismerős gyereke. Érdekes. Talán a felnőtt hozzáállásán is múlik a dolog? És nem, inkább nem megyünk az évnyitóra, amit aztán sajnálhat és szégyellhet, mint hogy neki legyen igaza. Ha idáig fajulna a dolog (amit nem tudok elképzelni), akkor a sarokban áll és gondolkodik azon, hogy hol van és hol is kellene most lennie helyette!

2013. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Nos az en gyerekem nem eppen konnyen kezelheto, mondhati igen akaratos -hogy finoman fogalmazzak- de marhara nem erdekel hogy tetszik e neki, akarja e, a foldon fetreng vagy orjong, ha unneplobe kell mennie, akkor abban megy. Egy szulonek ezt meg kell oldania. Gyilokcica, a te gyerekednek nem lesz sok kellemes elmenye az iskolaban....
2013. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!