Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy évnyitó ünnepségre miért...

Egy évnyitó ünnepségre miért nem lehet normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Most ment elsőbe a nagyobbik gyerekem és komolyan ledöbbentem némelyik szülőn.

Az egy dolog, hogy ő bejön melegítőben és sportcipőben (anyukák-apukák egyaránt), de hogy a szerencsétlen gyerekére sem képes egy sötét nadrágot és egy fehér inget adni, az elég szomorú!

Szegény gyerekeken láttam, hogy feszengenek a többi ünneplőbe öltözött gyerek között.

A szülőin és a múlt heti gólyanapon is többször elhangzott, hogy sötét nadrág/szoknyában és fehér ingben hozzuk a gyerekeket.

Tényleg érdekelne, hogy ennek ellenére ki-milyen indíttatásból viszi színes pólóban egy évnyitóra az elsős gyerekét és hogy ő maga miért nem képes legalább egy normális nadrágot, felsőt és cipőt felhúzni!

Bp. melletti településről van szó, tehát nem mucsaröcsöge... :)


2013. szept. 2. 10:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit írnék kedves kérdező, hogy én "Mucsaröcsögén" tanítok 15 éve (800 lelkes vidéki kistelepülés), és még nem volt olyan évnyitó ünnepségünk, ahol az összes gyerek ne megfelelő ünneplő ruhában jelent volna meg.
2013. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Évi 2-3 alkalmat ki lehet bírni ünneplősen. Érdekes a 3,5 éves lányomnak soha semmi kifogása a ruhák ellen, amit együtt előző nap kirakunk, így nincs kapkodás, hogy mit is adjak rá reggel! Felőlem verheti magát a földhöz, engem nem hatna meg, akkor is az van amit én SZÜLŐ mondok neki, nem amit a GYEREK!
2013. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Kedves Gyilokcica, nem szabad mindent ráhagyni a gyerekre.

Ezzel többet ártasz, mint használsz,mert az iskolában emiatt sok problémája lesz majd, ha a tanárokkal is úgy fog viselkedni,ahogyan azt Te engeded neki magatokkal szemben.

Egy 6 éves gyereknek igenis meg kell értenie, hogy az évnyitóra,évzáróra, ünnepségre,vagy bármilyen olyan eseményre ahová ünneplőben kell menni, oda akkor is ünneplőben kell menni, ha ez nem tetszik neki.

Az pedig, hogy egy 6 éves gyerek a földhöz vágja magát, sikít, csíp mert nem akar felvenni egy inget, az nem egészen elfogadható ebben a korban.

2013. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Hűűű, köszi a sok választ!

Kicsit félve írtam ki a kérdést, mert arra számítottam, hogy megkapom a "miértfoglalkozolmásokkal" közhelyet, de örülök, hogy azért nagyjából egyetértünk :)


Megsúgom, a lassan 7 éves fiam is nekiállt reggel vakarózni és rángatózni, hogy utálja ezt a buta műszálas inget :) Azt mondtam neki, hogy teljesen megértem, én sem azért öltözök ki, mert annyira szeretnék, hanem mert így illik és csupán 1-2 óráról van szó, amíg az ünnepség tart, utána átveheti a kényelmes pamut ruháit, amit egy szatyorba összekészítettünk és elvittünk magunkkal.


Az ünneplő ruháról: mi sem visszük ám túlzásba! Cipőt én sem veszek külön ünneplőset, hanem ált. 2-3 pár cipője van a gyereknek egyszerre, amiből az egyik megkíméltebb, abban ment. A nadrágja egy jó szabású fekete farmer, amit a H&M-ben vettem egyszer egy leárazáson, fehér inget pedig a kínaiban vettem, van rövid- és hosszú ujjú is. Az egész összesen 5e Ft volt, de persze ennél olcsóbban is ki lehet fogni, pl. turkálóban.

Ezzel egy ilyen korú gyerek ált. az egész évet kihúzza, ami kb. 4-5 ünnepséget jelent, szóval szerintem ennyit illene beruháznia a szülőknek.

De amíg ők maguk sem képesek az alkalomhoz illően felöltözni, addig mit is várunk...

2013. szept. 2. 13:54
 25/31 A kérdező kommentje:
Ja és nem bántásnak szántam a mucsaröcsögét, bocsi, ha úgy hangzott :)
2013. szept. 2. 13:57
 26/31 anonim ***** válasza:

Érdekes tényleg, hogy ha többször kiemelik miért nem tudnak a gyerekre ünneplőst adni a szülők.


De sztem, hogy egy szülő nem öltözik ki a gyerek ünnelségére- természtesen itt nem arra gondolok, hogy melegítőben meg otthoni ruhában megy- hamnem pl egy csinos farmer, vagy szoknya egy blúzzal vagy csini felsővel, akár pólóval vagy toppal- szóval ha így jelenik meg egy szülő egy ünnepségen, meg mondjuk anyák napján, esetleg egy gyerekelőadáson a színházban- azzal nekem semmi bajom sincs. Nemrég voltunk egy délutáni színházi gyerekelőadáson- sok kisiskolás volt- sok középiskolás is. VOlt néhán tini, akiket látszólag túlöltöztetett anyukájuk.... persze csinik voltak, de a többség inkább csak csinosabban öltözött fel, nem ünnepélyesen. Szerintem nem volt ezzel semmi baj.

De hangsúlyozom, egy egy gyerekelőadás volt Pesten a Nemzetiben!

2013. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ezek a gyermekelőadások arra is jók, hogy a gyerekek megtanulják, hogy vannak olyan helyek/helyzetek ahova/amikor szebben fel kell öltözni, mint egy átlagos hétköznap. Ha már itt megtanítjuk nekik, akkor nem mennek majd el felnőtt korukban sem farmerba meg pólóba. Egy - egy ilyen nap alkalmat adhat arra, hogy megtanítsuk a gyerekeket arra, hogy "felöltöztessék" ne csak a testüket, de a lelküket is valami új befogadására. Az a baj, hogy ezt sok családban nem így gondolják...
2013. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ovis anyáknapja volt 3 éve nálunk,Nekem az első... Anno anyukám minden ilyen rendezvényre szépen felöltözött,nem voltunk úri gyerekek,csóró familia voltunk,mégis szépen felöltözött anyukám!szóval még a pénzhez sem lehet kötni... na mindegy. Ahogy láttam régen Anyukámat,én is úgy felöltöztem szépen,elvégre így tisztelem meg a gyerekeket,akik készültek és az óvónéniket-dajkákat,akik felkészítették a gyerekeket,hogy nekünk anyukáknak ezzel örömet szerezzenek... Erre egyik anyuka melegítő,a másik farmer + laza póló,sport cipő,a másik tornacipő.... Kajak túl öltöztem!!!! Nagyon meglepődtem!!!! Hogy miért vannak ilyenek,nem tudom,de tiszteletlenségnek tartom az ilyet!
2013. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ja,a lényeget nem írtam- mindig ki van írva,ha ünneplőben kell mennie a gyerekeknek- hát,volt ahol szegénynek éppen nem mondható anyuka elkényeztetett kicsi (6 éves) lánya úgy volt,ahogy én a játszótérre engedném a gyereket... A szülők szúrják el!!!
2013. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

26-os vagyok,

szerintem a kiöltözés, a csinosan felöltözés nem egy és ugyanaz, de attól, hogy valaki nem úgy öltözik ki, mintha egy lakodalomba menne (bár sokan oda is úgy mennek, mintha az edzőterembe mennének)- szóval attól ha szépen csinosan felöltözik, akkor azért nem marad szégyenben sem a gyereke előtt sem más szülők, sem az ovonők előtt.

Vannak emberek, akik nem képesek megadni ezzel sem a tisztelete senkinek és semminek... de hát ez van. Végülis egy egy ünnepély előtt ki van írva, hogy a gyerek vegyen fel ünneplőst, a szülőkre nincs kiírva semmi... és vannak emberek akiknek nem is esik le, hogy esetleg valahogy máshogy kellett volna... sajnos.

2013. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!