Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tini mamik, fiatal anyukák...

Tini mamik, fiatal anyukák veletek is így van?

Figyelt kérdés
Titeket is "megköveztek", lenéztek, hogy fiatalon szültök/szültetek? Nem tudom miért nem fogadja el a társadalom a fiatalabb anyukákat, persze itt nem a 14-15 éves rétegre gondolok. 18 évesen szültem és a bánásmód terhesgondozás alatt és szülés után is említésre sem méltó.Nem szeretnék magyarázkodni, nem vagyok tiniribi, együtt vagyunk a párommal, kislányunk minden megkap, önállóak vagyunk,külön élünk, mégis ferde szemmel néznek rám és a sorstársaimra.Miért van ez így? Soha nem lesz elfogadott?

2013. okt. 14. 18:22
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
56%
Csak lakása, párja, babája és egy normális családi háttere
2013. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
38%
Párja több millió embernek van, gyereket szinte mindenki tud szülni. Ez olyan mintha azt mondanád, azt irigylem, hogy tud járni mert van lába. Lakást meg köszönőm de inkább éljenek 100 évig a rokonaim, mint hogy örököljek.
2013. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem Neked mindegy ki mit ír, kötekszel:)

Az én válaszom a kérdezőnek szólt:)

2013. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
62%
20 évesen szültem férjem van aki dolgozik és nem éhezünk. Mégis kaptam furcsa nézéseket.- Az emberek szeretnek ítélkezni és más dolgával foglalkozni még akkor is ha nincs semmi közük mások életéhez.
2013. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
50%

En 20èvessen szültem ,ès szintèn mindenk sajnàlkozott,ha nemis nekem ,de visszahallottam.

Meg tanultam mimor becsuszott a lanyom,a tanàrom pl az osztalytàrsaimnak mondta,hogy èn mennyire elrontottam az èletemet stb stb. . .

Fèrjem 25eves volt.

Ennek ellenère boldogabb vagyok mint valaha. Van kulon lakàsunk,3s ,van munka,viszonylag jol keresünk.

Annak ellenère ,hogy 1evvel hamarabb ott kellett hagynom a sulit,nemfejeztem be,olyan munkàm van amit imàdok,van egy szuper ferjem,van hol laknunk ,van mit ennunk,egèszsègessek vagyunk azt hiszem ennèl több nem is kell :) ès nekunk fiataloknak mèg van turelmunk gyereket nevelni,tudunk veluk jatszani,ès nem felejtettük el ,h mi is voltunk gyerekek. Sok èrtelmisègi nem èl ugy,nem nevel olyan szèpen gyereket mint nèhàny fiatal anyuka.

Ugyh a gyerek nevelès nem kortol fugg. . .

Ès igen kèrdezö ,szerintem ez mindenhol igy van. A korhàzba mikor szültem kb ugy bàntok velem montha egy cigànyasszony lennèk aki a 10.gyerekèt szuli...

2013. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
koszonom az ertelmes valaszoloknak :) amugy meg nem kell a fejemhez vagni, hogy inkabb eljenek a rokonaim minthogy, orokolt lakasba eljek, biztos csak a tinimamik orokolnek lakast... Mintha tettem volna azert, hogy megszerezzem.. Elegge sziven utottel kedves valaszolo ezzel a beszolassal mert 7-8 honapos terhesen en gondoskodtam a nagyimrol, aki ramhagyta a lakasat miutan meghalt..
2013. okt. 14. 21:54
 27/52 A kérdező kommentje:
egyebkent meg a csaladod van melletted, ha segitseg kell es nem a papirjaid, hogy milyen eszes vagy. A halalos agyad mellett sem a diplomaod fognak sorakozni. Rossz az ertekrended, szereto csaladban nottem fel, ahol egymasnak a legfontosabbak voltunk minden elott. Mindenem megvan a oldogsaghoz ami kell, es az nem egy darab papir :) ugyhogy boldog vagyok.
2013. okt. 14. 22:00
 28/52 anonim ***** válasza:
81%

Jajj ne veszekedjetek, és főleg ne személyeskedjünk (így arctlanul és névtelenül ez túl könnyű), meg lehet ezt anélkül is vitatni.


Előttem felsorolták, hogy mi miatt néznek ferde szemmel rád, ehhez már nincs sokat hozzátenni.


Én kíváncsi vagyok, hogy hogy fognak rám nézni, mert ugyan 27 éves leszek mire megszületik a baba, szakmával, nyelvtudással és több, mint 10 év munkaviszonnyal a hátam mögött. De sokkal-sokkal fiatalabbnak nézek ki, mint 27, tehát lehet, hogy engem is "megköveznek" majd, de hát mit lehet tenni...


Egyébként az a véleményem ezzel kapcsolatban, hogy valóban az lenne a legideálisabb, ha anyuka szerezne egy kis élet-, és munka tapsztalatot mielőtt babát szül, többek között hogy érezhesse, hasznos része a társadalomnak és nem csak a szociális rendszertől, párjától és a családjától függ.

Ugyanakkor a statisztikák alapján mama-baba egészség szempontjából ideálisabb ha nincs nagyon kitolódva a szülés ideje.

De ott van az is, hogy ha valaki 20 éves kora körül szül egy vagy két gyereket, előtte tanult és jó esetben dolgozott is, ha ügyes akkor kihasználja az otthon töltött éveket a tanulásra, akkor mire a gyerekek oviba mennek még mindig bőven 30 alatt van, fiatal, dolgozhat. Már rég iskolás gyerkei lesznek mire azok, akik diplomát szereztek és karriert építettek épp csak elkezdik az egészet.

Persze lehet, hogy majd jobban meg kell küzdenie a munkáért, hiszen kevés a munkatapsztalata, és van két ovis gyereke, ami a munkáltatóknál általában nem jó pont. Kisebb eséllyel fog szuper-karriert építeni, de ez sincs kőbe vésve, és nem is mindenkinek egyenlően fontos.


Mindkét oldalnak megvan a maga előnye és hátránya is, de az utóbbi években egyre inkább a "tanulás, munka, család" időrendi sorrend van promótálva. És amikor valaki kilóg a sorból, az szemöldökráncolást kap...


Mindenesetre gratulálok a családodhoz, remélem, hogy szép életetek lesz. :)

(És egy apró tanácsot ha elfogadsz: ez remek idő arra, hogy fejleszd magad, tanulj valami hasznosat.)

2013. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
koszonom a valastodat utolso :) igen, szeretnem fejleszteni az ismereteimet, marketinget tanultam, szeretnem tovabb vinni, hogy legyen egy jo szakmam :)
2013. okt. 14. 23:49
 30/52 anonim ***** válasza:
67%

Ha belegondolok mennyivel vagyok "több" most 30 évesen mint 18 évesen háááát , számít az élettapasztalat ,pár évben mérve is rengeteg , hát még több mint 10 év ,kb olyan különbség mint 14 évesen szülni vagy 19 en...


gondold át te hogy nézel egy 14 éves leány anyára és meg fogod érteni...

2013. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!