Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tini mamik, fiatal anyukák...

Tini mamik, fiatal anyukák veletek is így van?

Figyelt kérdés
Titeket is "megköveztek", lenéztek, hogy fiatalon szültök/szültetek? Nem tudom miért nem fogadja el a társadalom a fiatalabb anyukákat, persze itt nem a 14-15 éves rétegre gondolok. 18 évesen szültem és a bánásmód terhesgondozás alatt és szülés után is említésre sem méltó.Nem szeretnék magyarázkodni, nem vagyok tiniribi, együtt vagyunk a párommal, kislányunk minden megkap, önállóak vagyunk,külön élünk, mégis ferde szemmel néznek rám és a sorstársaimra.Miért van ez így? Soha nem lesz elfogadott?

2013. okt. 14. 18:22
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
24%

Az a helyzet, kedves kérdező, hogy az emberek, különösen ebben az országban, legszívesebben kikaparnák azoknak az embereknek a szemét, akik valamiben eltérnek a nagy átlagtól. Legyen az tini kismama, vagy kisebbségi, esetleg meleg, vagy csak az átlagtól eltérő gondolkodásmódú ember. Ez ellen nem tehetsz sokat, csak annyit, hogy nem foglalkozol velük.

Nagyon szíven ütött, amikor valaki azt írta, hogy neked nincs semmid. Azt hiszem ez a mondat mindent elmond az ilyen emberek hozzáállásáról. Szerintem sokkal gazdagabb vagy (nem anyagai értelemben), mint az itt válaszolók többsége. Van egy egészséges babád, szerető párod, és ami a legszokatlanabb pláne a te korodban, helyes értékrended. Gondolok itt arra, hogy amikor terhes lettél nem abortuszra rohantál, hanem megpróbáltad kihozni a lehető legjobbat a helyzetből, és innen úgy tűnik, sikerült. Ráadásul most sem azon panaszkodsz, hogy nem bulizhatsz és pasizhatsz mint a többi tini és fiatal, hanem nevelgeted a babádat.

A fiatalon szülővé válásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai is, de ezt gondolom már te is tudod, úgyhogy szerintem ez nem is vita tárgya. Csak rajtad múlik, hogy hogyan éled meg, és hogy hogyan sikerül boldogulnod a helyzettel. Úgyhogy ahelyett, hogy idegenek véleményével foglalkozol, foglalkozz inkább a családoddal, hidd el, sokkal jobban megéri :)

2013. okt. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
66%

Újabban minden nap van egy kérdés, hogy szegény 18-20 évesen szült lányokat mennyire lenézik és bántják. Nem hiszem, hogy így van, csak Ti már annyira belelovaljátok magatokat a mártírszerepbe, hogy el is hiszitek, hogy mindenki veletek foglalkozik. Aztán a vége mindig az, hogy összejön pár "tinimami" és egyesült erővel elkezdik szidni azokat, akik később szültek, végső konklúzióként megállapítva, hogy ők mennyivel jobb anyák. Itt is elkezdődött a diplomás nők szidása, pedig semmi alapod nincs rá Kérdező, ugyanis azért a diplomáért nagyon sokat kell ám dolgozni, amiről fogalmad sincs, meg sem próbáltad, arról ne okoskodj kérlek.

Az én véleményem az, hogy szüljön mindenki akkor, amikor akar, de legyen meg a háttér. Én azt, hogy az illető párja dolgozik és a szülők nyomják őket, de a nő még soha egy percet sem dolgozott, csak másokra támaszkodik nem tartom stabil háttérnek, de ez az én véleményem, nem muszáj velem egyetérteni.

2013. okt. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
Senki nem martirkodik, de en nem azt kertem, hogy jojjon ide valaki is 30-40 eves fejjel okoskodni, mert ugy konnyu lehordani a velem egyidoseket. En az o velemenyuket kertem es nem az "ellentaboret".
2013. okt. 15. 07:57
 34/52 anonim ***** válasza:

31-es vagyok, azt még hozzátenném, hogy nem azért "védtem" a kérdezőt, mert hasonló cipőben járnék, ellenkezőleg, 28 évesen szültem.

32-es, a diploma kérdés szerintem nagyon nem ideillő, az idősebb korosztályban sem rendelkezik mindenki diplomával, és a mai világban azt hiszem elmondható, hogy a diplomával nem feltétlenül osztogatnak észt, tapasztalatot, bölcsességet. Ma már szinte bárki szerezhet diplomát, akinek van elég pénze, ideje rá.

2013. okt. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
32-es hanyszor irjam meg le, hogy megertsetek, hogy nem nyomnak a szuleim es penzel sem tamogatnak, mert nincs ra szuksegem. Egyebkent meg mi az, hogy a parom nem biztos anyagi hatter? Egy no kire tamaszkodik, ha majd csak a GYES-t kapja es nem tgyast meg a gyedet amiert elotte megdolgozott. Huszonezer ft-ot fog kapni egy honapban es a parja lesz az anyagi hattere a csaladjuknak.
2013. okt. 15. 08:19
 36/52 anonim ***** válasza:
32%

32. vagyok. Pont erről írtam, hogy az nekem nem lenne biztos háttér, ha csak a másik jövedelmére kellene támaszkodnom, mert mivel egy percet sem dolgoztam csak Gyest kapnék. Az sosem biztos, ha másra kell támaszkodni, mert bármi történhet. Tudom, veletek nem történik, mindig mindenki ezt mondja, aztán mégis. Ne legyen így, de az a biztos, amit Te értél el, Te kerestél meg.

"Sok nő egyetemet végzett,mégsem tud bánni egy gyerekkel." Így jön ide az egyetem és a diploma, maga a Kérdező hozta fel és rögtön rosszindulatúan. Az pedig, hogy mindenféle tudás és munka nélkül lehet diplomát szerezni nem igaz. Még a büfészakon is kell azért tanulni.Én mondjuk az egyik legnehezebb egyetemre jártam, ezért sem szeretem, ha olyanok akik meg sem próbálták, nagyvonalúan közlik, hogy bárkinek lehet diplomája. Rajta, erre csak ezt tudom mondani. Ez viszont egy kis kitekintés volt, nem tartozik a lényeghez, bocsánat.

Félre ne érts Kérdező, én tényleg nem akarlak bántani. 18 évesen gyereket szülni nem szégyen de nem is érdem. Amiért megdolgoztál, tanultál, az érdem.

2013. okt. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
45%

" Az sosem biztos, ha másra kell támaszkodni, mert bármi történhet."

Igen, bármi történhet, de ezen az alapon senkinek sem lenne szabad gyereket vállalnia, mert mindkét szülővel történhet bármi, és akkor mi lesz a gyerekkel...



"ha olyanok akik meg sem próbálták, nagyvonalúan közlik, hogy bárkinek lehet diplomája. Rajta, erre csak ezt tudom mondani. "

Van diplomám, szóval ne süsd rám, hogy irigységből beszélek.


"Amiért megdolgoztál, tanultál, az érdem."

Nem csak az anyagi javak és a tanulmányi eredmények megszerzése az érdem. Gyereket JÓL nevelni, okos, értelmes, boldog felnőttet faragni belőle szerintem nagyobb érdem, mint sok pénzt keresni.


31-es voltam.

2013. okt. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
89%
Kedves 31-es, sajnos nem érted vagy nem akarod érteni, amiről írtam. Gyereket jól nevelni valóban érdem, az egyik legnagyobb de egyenlőre itt csak a gyerekszülésről volt szó, nem a gyereknevelésről. Elmondom még egyszer, hogy nem rosszindulatúan írtam, nem akarom bántani a Kérdezőt, sem a fiatalon szülőket, egyszerűen csak leírtam a véleményem. Nem biztos, hogy igazam van, nem kell velem egyetérteni, de én így gondolom. Legyen szép napotok.
2013. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Szerintem a topikindítónál az is érdemnek számít, hogy amikor kiderült a (gondolom váratlan) terhessége, megpróbálta vállalni a felelősséget, és nem menekült előle. A korosztályában ez kevesekről mondható el. Hogy hogyan boldogul a jövőben, azt nem tudhatjuk, de ne könyveljük el mindjárt rossz anyának, mert az előzmények alapján felelősségteljes embernek tűnik.
2013. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
45%

Én 18 voltam, amikor született a lányom. Érettségi után. Egy évet kihagytam, majd fősulire mentem levelezőre. Anyukámmal és lányom apukájával éltünk együtt a házban, amit örököltem.


De te is tudod, hogy nem ez az általános, hogy minden 17-18 évesen szlő gyerek (mert az) örököl lakást. A legtöbben anyukához vagy anyóshoz mennek, mert a lány nem kap gyedet, csak gyest, így 1 fizetésből albérletet fenntartani nehéz. Aztán sokan már a tanulást is hagyják a francba, a végén meg ott állnak munkanélküliként, a ygerekkel, és sokan biszony pár nélkül, mert a nagyon fiatalon kötött kapcsolatok nem nagyon érik meg a pár éves évfordulót.


Most már 12 év eltelt, de azt mondom, ezek ellenére is, hogy az a normális a mai világban, ha valaki tanul, dolgozik, éli a fiatalok világát, addig amíg lehet, mert gyerekkel már nem igazán, majd ha lesz gyedre jogosult, akkor szül. Ez pedig legkorrábban 25 éves kor után következik be.

2013. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!