Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tini mamik, fiatal anyukák...

Tini mamik, fiatal anyukák veletek is így van?

Figyelt kérdés
Titeket is "megköveztek", lenéztek, hogy fiatalon szültök/szültetek? Nem tudom miért nem fogadja el a társadalom a fiatalabb anyukákat, persze itt nem a 14-15 éves rétegre gondolok. 18 évesen szültem és a bánásmód terhesgondozás alatt és szülés után is említésre sem méltó.Nem szeretnék magyarázkodni, nem vagyok tiniribi, együtt vagyunk a párommal, kislányunk minden megkap, önállóak vagyunk,külön élünk, mégis ferde szemmel néznek rám és a sorstársaimra.Miért van ez így? Soha nem lesz elfogadott?

2013. okt. 14. 18:22
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
A diploma egyetem, foiskola temat en hoztam fel mert az egyik valaszolo szerint aki nem tanul tovabb az nem fog tudni egyutt tanulni a gyerekevel, amivel nem ertek egyet es erre irtam, hogy nem kell egyetem, hogy valaki rendes embert faragjon a gyerekebol. Persze erdem es tiszteletre melto aki eljut odaig, hogy van diplomaja, szerettem volna en is foiskolara jarni, de ez kesobb adodik csak meg.
2013. okt. 15. 09:30
 42/52 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező! Ha megtehettem volna, én is fiatalon szültem volna (mondjuk olyan nagyon öreg sem voltam - 27 évesen szültem), és utána építgettem volna a karrieremet. Milyen jó lesz, hogy nem kell majd megszakítanod a munkát azzal hogy gyesre mész! Azokkal akik pedig itt rosszindulatúskodnak, meg okoskodnak ne foglalkozz, azt hiszik csak az a jó és csak úgy "hasznosak a társadalomnak" ahogy ők csinálják... nem látnak az orruknál tovább...
2013. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
18%

Csak egy valamit nem értek... Miért elítélendő dolog, ha örököl az ember egy lakást, meg segítenek a szülei? Te nem raksz félre pénzt a gyerekednek??? És akkor majd ciki lesz neki elfogadni, merthogy mindent a segge alá tolnak??? Pffff

Előző voltam

2013. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
Nem értem én sem, alapból a szüleim vették a nagyinak a lakást, hogyha ne adj isten meghal, mi meg felnőttek leszünk, (mert van még 2 tesóm de ők kicsik), akkor legyen valamink amivel elindulunk. Nincs abban semmi elítélendő, ha segítenek a szülők a gyereknek. Ha nem szültem volna ilyen fiatalon, valószínűleg akkor is beköltözök az örökölt lakásba.
2013. okt. 15. 11:25
 45/52 anonim ***** válasza:
44%
egyébként köszönöm szépen, hogy így lepontoztatok, azért mert nem dolgoztam még és úgy szültem gyereket, és megvan mindenünk, mert gazdagabb családból jöttem. 1., 5. voltam
2013. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
Ha gazdagabb vagy az a baj, ha szegényebb akkor az.. Ha meg átlagos akkor is találnak valamit amibe beleköthetnek. Ez mindig is így lesz. Sok a féltékeny ember.. és szerintem a szülők nagy része örülne, hogy ha tudja lakást, házat venni a gyerekének.. csak sajnos sokan nem tehetik meg, ezért megy a lehurrogás. Én mindenkinek azt kívánom, hogyha megnő majd a bébije, kisgyereke akkor tudja támogatni akár anyagilag is. Végül is ha van miből akkor miért ne adjon az ember? Főleg nem a saját vérének. Elvekbe mindenki azért dolgozik az élete során, hogy előbbre jusson ő maga és az utódai is, az, hogy a társadalom mit gondol az már mellékes, nem kell adni az irigykedők véleményére, valószínűleg nem tehetik meg ezt. Egyébként a szüleimnek is a szülei segítettek az indulásban, amikor "kirepültek" és ez szerintem így van rendjén. Mindegy, hogy mi oka van a költözésnek, új élet kezdésnek, lehetne az főiskola, egyetem, vagy akár egy új munka is, ebbe az országba egyedül nagyon nehéz elkezdeni mindent. Hálás vagyok, hogy nem kell albérletbe élnem a családommal, mert a szüleim, nagyszüleim ennyibe támogattak minket.
2013. okt. 15. 12:33
 47/52 anonim ***** válasza:
31%
32-es vagyok. Nekem semmi bajom azzal, hogy egy szülő támogatja a gyerekét, ez a természetes szerintem is. Én ezért senkit nem nézek le, senkit nem irigylek, hiszen engem is támogattak. Az más kérdés, hogy én ezt úgy háláltam meg, hogy jól tanultam, elvégeztem a jogi egyetemet, dolgoztam, valamennyire megalapoztam a jövőmet és csak ezután vállaltam gyereket. Az, hogy valaki gazdag családból származik nekem nem azt jelenti, hogy bármit megtehet, semmit nem kell letenni az asztalra, mert anyuci, apuci úgyis segít. Ezt nem neked szánom Kérdező, hanem az első válaszolónak, mert az ő hozzáállása elég rossz.
2013. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
én nem úgy terveztem, hogy fiatalon leszek anyuka. szedtem rendesen a fogamzásgátlót, de egy antibiotikum kúra miatt becsúszott a baba. elvetetni nem akartam, és a támogató családnak hála, megtarthattuk. most 8 hónapos a kisfiam, januárban államvizsgázok, mert miatta nem hagytam abba az egyetemet. szóval nem gondolnám, hogy baj van a hozzáállásommal, egyszerűen csak elfogadtam a segítséget, ha már van miből segíteniük engem/minket. részemről a téma lezárva, mert eléggé vitába fajult, nincs értelme tovább rágni ezt a csontot.
2013. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:

Tudom elég régi már ez a kérdés de úgy érzem muszáj hozzászolnom. Tehát diplomás 30 év fölötti anyák ha majd egyszer a ti gyereketek is tini lesz és ne adj Isten terhes lesz akkor rákényszeríted egy abortuszra vagy segíted őt mindenben mert neked mar megfelelő anyagi helyzeted van nem igaz?! Ezen gondolkodjatok el egy kicsit. Az már régen rossz ha valaki a saját családjára nem számíthat aztán lehettek büszkék a diplpmátokra!

19 éves vagyok 15 éves korom óta dolgozom amikor csak tudok 2 éve iskola mellett is. Befejeztem az iskolát leérettségiztem és teherbe estem nem így terveztem de így alakult és nem fogom csak azért elvetetni a babám mert nincs diplomám.

2015. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Mennyi rosszindulatú,okoskodó tyúk van itt....nem semmi,látom már 2,5 éves kérdés,de ha még nézed kérdező, ne aggódj semmivel sem jobb aki 30on felül szül gyereket,a kor nem jelent semmit,lehet idióta,csóró,unintelligens 30 évesen is valaki..Jó fiatal szülőnek lenni.Ne foglalkozz senkivel, egyre inkább már az a divat,hogy ráncos nagymamakorú nők szülnek,ez inkább nevetséges,mint normális..
2016. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!