Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok ilyen körülménye...

Megtartanátok ilyen körülmények között az ötödik babát?

Figyelt kérdés

A négy gyerek tervezett volt, mindig nagycsaládot szerettünk volna. Úgy éreztük megvannak a körülmények, legalábbis nekünk megfelel. Kiderült, hogy babát várok. A gyerekeink 6,5-4,5-3-1 évesek. Kertesházban élünk, nappali és 2+2fél szobás, tehát ha mi átmegy7nk az egyik kicsibe, akkor maradna 2nagy és 1kicsi szoba a gyerekeknek. Bevételünk jelenleg 500 ezer körüli. Ebbõl hitelre, rezsire, egyebekre kb. 200 ezer megy el. Étkezésre már így is sokat költünk 150 ezer körül. Marad 150 amibõl minden mást meg kell oldanunk. Már most is néha elég kisakkozni, hogy eljussunk ide-oda. Ahogy nõnek egyre nehezebb lesz.

Az elmúlt pár napban hol ezek miatt kétségbeestem, hol úgy gondoltam megoldjuk, 1gyerek már nem oszt, nem szoroz, de közben mégis...



2014. márc. 21. 09:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom 4 vagy 5között már én sem érzek nagy különbséget.

Persze tanítani kell de ha a másik 4-re telik akkor az 5-re is fog, hisz ha úgy nézzük mire ő menne egyetemre addig az első biztos befejezés és a második is talán.

2014. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is 4 gyermekem van és tavaly én is terhes lettem, én nem tartottam meg. Igenis van különbség 4 és 5 között. Már nem tudtuk volna bevállalni, pedig a férjem jól keres. Szeretnénk a 4-nek biztosítani a lehető legjobbat, de így is nehéz.
2014. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
6%

Persze hogy megtartanánk! Egy GYEREKET SOHA nem ölnénk meg!

Azért a plusz családi pótlék is bevétel, egyszeri anyasági is van, s GYED, adókedvezmény.

Én azon gondolkoznék a helyedben, tudnék-e otthoni munkát vállalni (tanítástól kezdve szolgáltatásig).

2014. márc. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%

akik azt irják, hogy nincs nagy különbség 4 vagy 5 gyerek közt.. ahol 4 van ott van hely az 5. nek is..stb stb. kiváncvsi lennék nekik hány van....1 vagy 2?

ök miért nem szülnek 4-et 5-öt? hisz ha már 2, akkor 3-nak is jut enni, ha már 3-nak akkor 4-nek ...nem??

2014. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem 500ezer már 4 gyerekhez is kevés,de ha már megfogant akkor nem tudsz mit tenni(legalábbis az én értékrendembe az abortusz nem fér bele,a missed ab.az meg nem abortusz),párodnak kell egy másodállás.
2014. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!