Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi adókedvezményt a...

Jumik kérdése:

A családi adókedvezményt a terhesség 91. napjától, vagy a magzat 91 napos korától lehet igénybe venni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a betöltött 13. hét végétől vehető igénybe (13x7=91), de a NAV honlapján a fogantatástól számított 91. napot írnak. Az viszont 13+2 hét (feltéve, hogy középidőben volt a fogantatás).

2014. júl. 30. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Jogszabály szerint a magzat (fogantatás) 91. napja, de az ugye a legtöbb esetben nem ismert pontosan. Nekem a dokim a terhesség 91. napjára már kiállította az igazolást.
2014. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A terhesség 91. napja számít.
2014. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A terhesség 91. napjától. Ezen jót derültünk a dokival amúgy. Gondolj bele, a fogantatást sokszor még a kismama sem tudja. Doki mondta: jó esetben maximum a saját feleségemnél vagyok ott a fogantatáskor (na, és a lombik babák).
2014. júl. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!