Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít néha a...

Titeket is idegesít néha a gyereketek?

Figyelt kérdés

Az enyém hat éves, és nagyon okos kislány. Csak nagyon eleven, és falra tudok mászni tőle, amikor elkezd a lakásban fel-alá rojangálni, pedig ezerszer el lett neki mondva hogy nem szabad és hogy miért nem. Nem vihetjük minden nap játszóházba, a játszótéren meg már hideg van.


Vagy amikor észrevétlenül kisurran a konyhába édességet "lopkodni", hiába teszem fel magasra, feláll a székre és elszedi. Aztán persze pörög a cukortól, nem lehet vele bírni, és rendesen ebédelni, vacsorázni persze nem hajlandó.


Meg a hisztik. Mi következetesen neveljük, tudja hogy hisztivel semmit sem ér el. De a nagyszülők agyon kényeztetik, amikor náluk van (tudom, ez a dolguk), minden úgy történik, ahogy a kisasszony akarja, Aztán amint hazahozzuk, itthon is próbálkozik, és ha bármire nemet mondunk neki, akkor elkezd őrjöngve hisztériáni.


És ilyenkor annyira dühös tudok lenni rá, legszívesebben ordítanék vele, vagy jól megráznám, és gyakran eljátszom a gondolattal, hogy lekeverek neki egy méretes pofont, aztán rögtön tudni fogja, hogyan kell viselkedni.


Ti is éreztek így néha? Vagy velem van a gond?



2014. dec. 16. 09:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem 3gyerekem van, és én is így érzek néha. :(

Nem vagyok rá büszke, de egyszer a középsőnek már odasuhintottam egy pofont, (azért persze nem egy méreteset) de amikor a semmin is naponta 25x hisztizett, és kiborította már a két tesóját is. Hú nálunk vele volt a legtöbb idegi megpróbáltatás. :))

Most 7,5, 3évesek, és a kicsi kezdi mostanában a nagyjeleneteket. Ha hisztizik bekisérem a mi hálószobánkba és otthagyom, kedvesen mondom, hogyha végez, akkor kijöhet. Általában 10-15perc mulva töknyugisan jön ki.:) NÁlunk nagy a ház, hosszú folyosó van, és minden nap óriási rohangálások vannak. Én is nagyon utálom, mert természtesen balesetek is vannak, de muszáj lemozogniuk magukat valahol. Ha még időben- világosban érnek haza az iskolából-ovodából, akkor igyekszünk kint is lenni kicsit.

2014. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Még simán lehet játszóterezni, nincs hó, nincs fagy, sapka-kabát-sál-kesztyű és lehet biciklizni, kergetőzni, karikázni, mászókán lógni. vidd ki nyugodtan, nem kisbaba már.
2014. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia!Akár én is kiírhattam volna a kérdést, annyi különbséggel, h nálunk még csak mostanában lesz öt éves. Épp a minap mondtam a páromnak, h a Lányunk néha idegesítő. Nyafogás, hiszti (jellemzően kis dolgokon), evés helyett nagymonológ mindenféléről (mi már befejeztük, Őt meg csesztetni kell, h egyen), stb. És igen, én is érzek úgy időnként, mint ahogy leírtad, és a párom is.
2014. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!