Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehetne oldani, hogy a...

Meg lehetne oldani, hogy a gyerekek ne a saját vér szerinti családjukban nevelkedjenek?

Figyelt kérdés
Véletlenszerűen lennének elhelyezve a gyerekek a családoknál. Ennek milyen akadályát látjátok a jelenben és a hatásait tekintve milyen előnyöket és hátrányokat a jövőben?

2015. febr. 19. 11:27
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Miért ne szűkítenénk le rád?

Neked van problémád a szüleiddel, ezért erőlteted ennyire ezt az adoptálás dolgot, mert valamiért nem szereted őket.

2015. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
25: De ha örökbe kapsz egy idegen gyereket, akkor sem tudod, hogy milyen lesz majd x év múlva. Ebben nem különbözik a vér szerinti és az idegen gyerek. Talán annyi, hogy a vér szerintinél nagyobb az esély, hogy hasonlít rád vagy más családtagokra, akár külsőleg, akár belsőleg. Nem kizárólag a nevelés számít. Szóval ilyen szempontból az örökbe fogadott még nagyobb lutri, mint a saját.
2015. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
(bocs, elírtam: „tök már” helyett „tök más”-t akartam írni)
2015. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem beszéld ezt meg édesanyáddal. Majd ő elmeséli milyen volt téged kiszarni...

Aztán keress fel egy jó orvost, biztos tud segíteni rajtad.

2015. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

# 29


De a társadalomról miért csak a kommunizmusra tudsz asszociálni? Nem állhat egy társadalom egyenlő rangú emberekből?

2015. febr. 19. 13:41
 36/46 A kérdező kommentje:

# 32


Érdekes, hogy a hasonlóságot néha jónak, néha rossznak látjátok. Most akkor mit akartok?

2015. febr. 19. 13:44
 37/46 anonim ***** válasza:

„De a társadalomról miért csak a kommunizmusra tudsz asszociálni? Nem állhat egy társadalom egyenlő rangú emberekből?”


Hol írtam én bármit is a kommunizmusról?

Egyébként pedig: ha továbbgondolnád, amit írtam, miszerint az egyéni különbségeket kell értékelni, és felfedeztetni, ki miben jó, akkor látnád, hogy ez pont az „egyenlő rangú emberek” társadalmának ideáját vetíti előre. Nem versenyalapú lenne a társadalom ugyanis ekkor, hanem olyan, amelyben az emberek 1. ismerik magukat, 2. elismerik a mások teljesítményét, képességét.

Hiszen ugyanúgy szükség lehet remek pékekre, mint remek jogászokra – bár utóbbiakra kevesebb – viccelek. :))


De sajnos a helyzet az, hogy elég sok embertársunk nem tud vagy akar gondolkodni, így ez az utópia sem megvalósítható.

2015. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

# 37


Akkor ezt elmagyarázhatnád a #32-esnek is.

2015. febr. 19. 13:58
 39/46 A kérdező kommentje:

# 37


Ennek ellentmondtál itt: "De tök már a saját kicsit butácska Pistikédnek magyarázni, és tudni, hogy ez a genetika furcsa fintora, mint más buta Pistikéjének, és közben arról ábrándozni, bezzek az általad szült Béluka egy kis zseni, akivel minden másképp menne. "

2015. febr. 19. 14:01
 40/46 anonim ***** válasza:

#39: Te nagyon hülye lehetsz, de nem csak ebben a válaszban. Vagy tényleg nem érted, vagy egyáltalán nem akarod érteni, amit itt mondtunk.


Itt semmi ellentmondás nincs. A válaszadó azt mondta, hogy egy ember szívesebben foglalkozik a saját hülye gyerekével, mint a más hülye gyerekével, mikor tudja azt, hogy az ő gyereke egy okos valaki.

...


Menj oda egy anyához, aki kilenc hónapon keresztül hordta méhében gyermekét, és mond azt neki, hogy add ide, kapsz helyette egy másikat. A minimum az, hogy kikaparja a szemed. Menj oda egy apához, aki tűrte, hogy felesége seprűnyéllel döngesse a fejét terhessége alatt, mert reménykedett abban, hogy minden jobb lesz, ha majd kezében tarthatja a gyerekét. Gondolom ő sem bánna veled kesztyűs kézzel, ha azt mondanád neki, hoci ide a gyereket (aki miatt eltűrte a seprűnyelet), és kapsz helyette valakit, akihez semmi közöd. (Természetesen a seprűnyeles csak egy példa, ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy nem csak az anyuka, hanem az apuka is elkezdhet kötődni a gyermekéhez a születés előtt).


Egyszer nézzél meg egy kismamát, ki első gyerekét várja, nézd meg a mosolyt, ami végigsuhan az arcán, mikor arról beszél, hogy hogy rúgott egyet a kisbaba a hasában. Nézd meg a férfiakat, akik első gyerekük születését várják, milyen büszkén mondogatják, hogy az én fiak ilyen meg olyan lesz. Volna szíved azt mondani ezeknek, hogy add ide a gyereket, csak azért, mert te utálod a szüleidet?


Lehet, hogy vannak gondok a gyermekvállalással (például a te esetedben), de hidd el, sokkal nagyobb gondok volnának, ha mindenki olyan gyereket kapna, amelyik nem a sajátja.

2015. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!