Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehetne oldani, hogy a...

Meg lehetne oldani, hogy a gyerekek ne a saját vér szerinti családjukban nevelkedjenek?

Figyelt kérdés
Véletlenszerűen lennének elhelyezve a gyerekek a családoknál. Ennek milyen akadályát látjátok a jelenben és a hatásait tekintve milyen előnyöket és hátrányokat a jövőben?

2015. febr. 19. 11:27
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Lombikban is megszülethetnének a gyerekek, ha valaki a kihordásukat nehezményezi, bár azt továbbra sem értem, hogy az a bizonyos kötődés miért csak genetikus alapon alakulhat ki. Hát ki parancsol a génjeid, ösztöneid, vagy te?
2015. febr. 19. 15:38
 42/46 anonim ***** válasza:

Mi a bajod az ösztönökkel? Mi a bajod a természetes születéssel? Mi bajod van azzal, hogy a legtöbb ember saját gyereket szeretne?

...

Én saját gyereket szeretnék, és csak akkor gondolkoznák el az örökbefogadáson, ha nincs más lehetőség. Nem szeretnék műgyereket. Azt akarom, hogy a gyerekeim (ha lesznek majd a jövőben) természetes úton szülessenek, mivel szerintem a szex nem undorító. A megszülető gyermek áldás, soha sem átok.


Lehet, hogy te másként vagy vele (ellentétben más normálisan gondolkozó emberkekel), de én nem tudnám szeretni az örökbefogadott gyerekeimet, ha érte le kell mondanom a saját testemről és véremről.

,,,

2015. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

"de én nem tudnám szeretni az örökbefogadott gyerekeimet"


De, szerintem tudnád szeretni.

2015. febr. 19. 17:17
 44/46 anonim ***** válasza:
#43: Nem ismersz, így ilyen nem tudhatod. Én jobban ismerem magam. Tudom, hogy ha erőszakkal elvennék a saját vérem, és adnának helyette egy másikat, azt nem tudnám szeretni, sőt lehet, hogy utálnám is.
2015. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kèrdező csak provokál.

Ennyire értetlen valaki nem lehet.


Képzeld én nem bírom elviselni más gyerekét, nem hogy még neveljem is.

2015. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Szerintem módosítani kellene a definíciókat.A saját vér szerinti családban is vannak különböző személyiségű emberek az azonos genetikum ,a vérrokonság ellenére.

Ma már kevésbé -mert nem olyan népesek a családok- ,de régebben minden nagyobb családban voltak olyan családtagok,akik így vagy úgy alapvetően mások voltak,mint a legközelebbi rokonaik,a szüleik pl.

Szerintem az ötlet jó,csak nem születéskor,és idegenekhez helyezéssel,hanem ahogy már látszik,hogy milyen lesz egy gyerek személyisége.És akkor átadni inkább ahhoz a rokonhoz -akinek lehet,hogy saját szűkebb családja sincs- ,aki az illető gyereket legjobban megérti -vagy egyáltalán megérti - a vérszerinti szülei helyett.

Persze,biztos,hogy egy kihasználható,jólelkű,szorgalmas gyerekhez "ragaszkodnának" a szülei ,míg a lusta,másokat kihasználó ,gonosz gyerekhez egyáltalán nem.

Probléma lenne persze azzal,hogy ki dönti el,hogy melyik gyerek melyik rokonhoz kerül.

Meg lehet azzal is érvelni,hogy a nevelés csodákat tehet.Ami nem igaz.

De érdekes játék a gondolattal.

2015. márc. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!