Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez másnak is bántó lenne,...

Ez másnak is bántó lenne, vagy csak én érzem rosszul magamat?

Figyelt kérdés

Hivatalosak vagyunk egy esküvőre a barátainkhoz. Meg is beszéltük, hogy megyünk. A barátnőm (ő a menyasszony) kijelentette, hogy ugye a gyerekeinket nem akarjuk vinni.. mert csak unják magukat, meg rendetlenkednek stb. Ő volt már ilyen esküvőn és még enni sem tudtak a gyerektől..


Megmondom őszintén, egyáltalán nem terveztem vinni őket, de ez a kijelentés ebben a formában nagyon szíven ütött... Tudom, hogy az ő esküvőjük, de egy gyerek nem vállfa, akit csak úgy felrakunk a fogasra, ha útban van.. A felügyeletüket sem egyszerű megszervezni.


Úgy érzem, hogy nem tudja elfogadni, hogy gyerekeink vannak, azóta kevesebbet is találkozunk. Szinte csak akkor találkozunk, ha nincsenek velünk a gyerekek. Ha visszük őket, vagy otthon vannak, akkor érzem a lelombozódást..


2015. jún. 11. 14:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

Volt esküvőnk anno, 12o vendéggel, eszem ágában nem volt ilyen kikötéseket tenni. Ez szánalmas és undorító!


Mi is voltunk rengeteg esküvőn, érdekes, tele volt gyerekkel, picitől a nagyobbig:)


Most is megyünk, és a gyerekeimet is hívta az ifjú pár:)


Gondold át ezt a barátságot:)

2015. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%

Miért bántó. ha amúgy se akartad vinni a gyerekeidet? Nem kéne ennyire felfújni.


Valamiért sokan azt hiszitek, hogy ha anyák lettetek, nektek már mindent lehet, minden jár.


Egy kommentelő írta, hogy egy igaz barát nem kér ilyet. Kérdem én: egy igaz barát nem tudja tiszteletben tartani a menyasszony kérését?!


Az, hogy a gyerek nem vállfa, igaz. De vállaltad, oldd meg.

2015. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"Valamiért sokan azt hiszitek, hogy ha anyák lettetek, nektek már mindent lehet, minden jár. "


Ezzel a kijelentéssel nem tudok mit kezdeni, mert nem passzol a problémához.

2015. jún. 12. 11:40
 14/21 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy egy házaspárt nem illik szétválasztani családi meghíváskor, úgy a gyerekeket sem a szüleiktől. Ha rendetlenek a gyerekek és valakinek haza kell mennie velük, az nem másnak a problémája és egyben öröme, hanem a családé. Engem soha egy pillanatig nem zavartak a gyerekek az esküvőmön, imádtam, hogy ott rohangálnak, tátott szájjal bámulják a ruhámat, táncoltam velük, pörgettem őket, jó móka volt. Felnőttbuli a leány- és legénybúcsú. Az esküvő családi ünnep. A családban meg nemcsak 18 és 60 közöttiek vannak szerencsére.
2015. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom! A mi esküvőnkön is voltak gyerekek, eszünkben nem volt kitiltani őket... Sőt még a vendéglősökkel alkudoztunk, hogy mi legyen, ha a gyerekek literszámra döntik az üdítőket, mert ők egyedül csak ettől féltek...:) Semmi gond nem volt a gyerekekkel, ellentétben néhány felnőttel....


Azért nem akartam most vinni őket, mert nem szeretném, hogy éjszakázzanak.. De ez az én döntésem és nem jön ki jól, ha ezt el is várják..

2015. jún. 12. 13:54
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

Lassan öt éves a lányom. Nem mondom hogy jól esne, de valahol megértem. Nagyon nyafogós, dacos, és bizony hisztis is. Ráadásul rosszul hall, ezért ha megfeledkezik magáról (ami a korabeliek közt elég gyakori :)) akkor rendesen kiabál.

Nekem a gyerekem, engem nem zavart sosem, de megértem hogy másnak rendesen az idegeire megy :)

Na meg persze, nálam alap, hogy a barátaim ne udvariaskodjanak, hanem mondják meg a véleményüket. Falun lakom, épp elég álszent, pletykás, hátulrólmellbe ismerősöm van. :/

2015. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
42%

"Ahogy egy házaspárt nem illik szétválasztani családi meghíváskor, úgy a gyerekeket sem a szüleiktől"



Miért ne hívhatna meg egy munkatárs, egy barát csak engem a az esküvőjére?

2015. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
11%

Nem mindenki tudja megoldani a gyerek felugyeletet , sajnos mi egyaltalan nem es nem vennenk fel egy vadidegen babysittert par orara azert,hogy egyedul mehessek a ferjemmel az eskuvore. Egyetlen nyugodt pillanatom sem lenne!!!

Mi eskuvonkon is rengeteg gyerek volt, meg csak egy kicsit sem zavartak sooooot kulon helyuk volt, kulon teritekekkel ,hogy nehogy a szulok azon stresszeljek magukat az eskuvon,hogy ki mit borit ki , tor el stb... es a szulok nagyon halasak voltak erte, gyerekek meg szabadon elhettek a kis vilagukat , nem fegyelmezesrol szolt az egesz nap.

Nekunk is volt par olyan ismeros es barat akik gyerekek nelkul akartak velunk osszejarni. Ferjem pedig azt mondta,hogy oda nem megyunk ahol nem latjak szivesen a gyerekeinket is! Egyetertek vele!!!

2015. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is az egyetlen kivetnivaló ebben AHOGY mondta. Kicsit máshogy hangozna ha azt kérdezné: "Meg tudjátok oldani hogy gyerekek nélkül gyertek? Szeretném ha végig maradnátok, és nem kellene hazamenni korábban azért hogy lefektessétek a kicsiket. Persze ha nincs kire rábízni, azt is megértem. Egyébként van a templom mellett egy játszótér, ha jönnek és nagyon unnák a szertartást..."


Gondolom a rohangálás meg a hiszti zavarná a barátnődet, ami érthető is. Hiszen ki akar kizökkenni egy meghitt pillanatban a gyerekek visító hangjára, és az esküvői videóra azt rögzíteni?

Meg mivel ő a menyasszony 100 százalékos figyelmet szeretne, nem azt hogy te a szertartás alatt a gyerekekkel rohangálj kívül, vacsora után meg lelépjetek mert pizsiosztás van.


Nekünk tavaly volt az esküvőnk, és a nagy családosokkal szépen meg lehetett ezt beszélni: volt aki rábízta addig a nagymamára a gyerekét, aki meg hozta annak meg volt játszótér+játszószoba, illetve szoba bérelve, ahova felvitte őket aludni, ő meg még visszajöhetett táncolni később. Nem volt ebből probléma. És sértődés sem.

2015. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem borzasztó a barátnőd. Ilyesmit az sem mond, akinek nincs gyereke, mert mindannyiunknak van gyermekkori emléke lakodalmakrol, és így pontosan tudhatja, semmi rendetlenség nincs.... Sztem ő egyszerűen féltékeny, mert azon a napon mikor ő férjhez megy senki ne foglalkozzon mással még a saját gyerekével sem. Apum szerint nincs is igazi lakzi gyerekek nélkül, szerinte minél nagyobb a zsivaly, annál jobb a buli. Elvégre tánc, móka evés ivás, ezeket mind szeretik a gyerekek. Sztem nincs igaza, nekem nincs gyerekem de soha eszembe nem jutna ilyet mondani! Az én eskuvombe inkább érezze mki jól magát, 0 évestol 100 ig! Önző egy hozzá állás!
2015. jún. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!