Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy kérés...

Tényleg olyan nagy kérés lenne, hogy a férjem csináljon valamit a neveletlen gyerekével?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy gyereke az előző házasságából, aki ADHD-s. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, ha nem lenne ennyire neveletlen. Kéthetente hétvégére jön hozzánk meglátogatni az apját, na, az számomra maga a Pokol. Smmi nem jó a kisfiúnak, nagyon válogatós az ételek terén is. Folyton csak futkározik, fél órát nem tud nyugton ülni. Ha valamit kérek tőle, csak többszöri felszólításra hajlandó megcsinálni.


Szóltam neki, hogy hűvös van, vegyen fel egy kismellényt vagy valami. Ő csak azt hajtogatta, hogy nem is fázik, és ebből állt az egész napom. Szóltam rá kedvesen, erélyesen, de őt teljesen hidegen hagytam. A végén -természetesen- nem vett fel semmit, hiába kértem. És ez csak egy példa volt, körülbelül minden szutuációnak ez a végkifejlete. Sajnos nincs semmi eszközöm, amivel tudok hatni rá. A szülei nagy liberalisták, nem szabad megütni, se felemelni a hangot a gyerekkel szemben, mert sérül a pici lelkecskéje.


Meg is lett az eredménye a nagy liberalizmusnak! Múltkor is odáig fajult a helyzet, hogy vissza is beszélt. Ha most ilyen, mi lesz vele 10 év múlva?! Te jó ég! Belegondolni is rossz!


Fogalmam sincs, mi-tévő legyek, kétségbe vagyok esve. Úgy érzem az anyja a gyereket direkt ellenem hangolja. Nem tudok mit csinálni, bele fogok őrülni a tehetetlenségbe. Mit csinálnátok a helyemben?


2016. júl. 11. 16:17
1 2 3 4
 1/33 acelsziv ***** válasza:
42%

Te is kevered a liberalizmust, az anarchizmussal. Mert amit leírtál az tiszta anarchia. Mindent szabad és semmi sem tilos. A gyerek nem ADHD -s, csak keresi a határokat, amiket senki nem jelölt ki neki soha.

Meg kell húzni a határokat és következetesen bánni a gyerekkel. Úgy kell megtanulni fegyelmezni, hogy közben ne alázzuk meg. A drága férjed és az exe is egy csődtömeg a szülőség terén.

2016. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Első körben utánaolvasnék a betegségnek, a hátterének. Olyat akarsz beszabályozni, mintha egy epilepszást arra akarnál 'kényszeríteni', hogy a te jelenlétedben ne merészeljen rohamokat produkálni, mert te azt nem tűröd el...
2016. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Kéthetente 1 hétvégét nem bírsz ki, akkor minek álltál össze olyan férfival, akinek gyereke van?

Csinálj arra a hétvégére magadnak programot vagy maradj otthon és apuka menjen valahova a gyerekkel, végülis azért van láthatáson, hogy együtt legyenek, nem azért, hogy te gondoskodj róla!

2016. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

Az ADHD olyan "tünetekkel" jár ami leírtál. Hiába akarod hogy lenyugodjon nehéz/lehetetlen. Amikor megy hozzátok lehet olyan programot kitalálni ahol sokat lehet mozogni. Pl. biciklizés parkba. Vagy bármi ami sok mozgással jár de kordában lehet tartani.


Mennyi idős a gyerek?


A másik hogy apa mennyire óhajtja követni ezt a liberális dolgot. Hiszen amíg ott van (leginkább) ő felel érte. Ha szemtelen akkor ha tetszik ha nem nem szabad engedékenynek lenni. Meg lehet mondani apának hogy beszélgessenek el a ti helyzetetekről, nem valószínű higy anyuka hangolja ellened -ezért is kérdezem hány éves - lehet hiányérzete van hogy ritkán látja az apját és azt érzi te tehetsz róla ezért is lenne fontos utána meg hármasban leülni és tisztázni a dolgokat. az ő szintjén kell megbeszélni.

Remélem sikerrel jársz és jobb lesz a kapcsolatotok! :)

2016. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

Megfázott a gyerek, amikor nem vett fel kismellényt? Gondolom, nem, mert azt kiírtad volna nagy diadalmasan. Az ADHD-nak pont az a lényege, hogy nem tud megülni a fenekén, a kéréseidnek pedig nem tudom, mennyire van értelmük. Ha ő nem fázik (többek közt azért is, mert rengeteget mozog), te meg kismellénnyel cseszteted, még jó, hogy nem csinálja meg.

Te nem az anyja vagy, ezt tudomásul kell venni. Nem tudom tényként elfogadni, hogy neveletlen a gyerek, bocs.:-) Attól, hogy van véleménye, és neadj'isten még ki is nyilvánítja, nem lesz az.

Ha ennyire nem bírod elviselni, lépj le otthonról, amikor jön hozzátok, vagy küldd ki az apjával focizni, kirándulni, strandolni stb. és ennyi. A láthatás alapvetően az ő kettejük kapcsolatáról szól.

2016. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

#1: Állítólag szakemberhez vitték, papírja van róla. Azt felfogtam, hogy nem teljesen nornális a kisfiú, de ez ami nálunk van...sima mindent ráhagyás.

#3: Én lépjek le a saját házamból, mert az úrfi nem tud viselkedni? Meg akkor úgyis bedurcizik a párom, hogy én mindig kitalálok valamit, amin idegeskedhetek, meg hogy legyek elnézőbb a gyerekkel.

2016. júl. 11. 16:37
 7/33 A kérdező kommentje:

#5: Nem, nem fázott meg, de akár megis fázhatott volna.


5 éves.

2016. júl. 11. 16:38
 8/33 anonim ***** válasza:
26%

4. vagyok. akkor tökéletes időben van ahhoz amikor meg kell fogni a grabancát, de fel is fogja hogyha el kell mondan8 valami rendesen.

Apuka akkor hogy áll a dologhoz? Ő a perdöntő. Össze kell hoznotok az álláspontjaitokat és kompromisszumkészen kisütni valamit. Ez akkor is jó lesz ha belevágtok a saját baba-projektbe.

2016. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%

Vegyetek neki egy trambulint.

És igen, akár lépj le te kéthetente 1-1 délutánra! Vagy menjenek ők strandra ide-oda.

Komolyan, tudtad hogy a párodnak gyereke van, mit vártál, hogy majd miattad szép lassan elhidegül tőle?Te választottad gyerekestől, gondolom nem tartottak pisztolyt a fejedhez!

2016. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
70%

"Mit csinálnátok a helyemben?"


Mondjuk nem kezdenék olyan valakivel, akinek már van gyereke.

2016. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!