Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy kérés...

Tényleg olyan nagy kérés lenne, hogy a férjem csináljon valamit a neveletlen gyerekével?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy gyereke az előző házasságából, aki ADHD-s. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, ha nem lenne ennyire neveletlen. Kéthetente hétvégére jön hozzánk meglátogatni az apját, na, az számomra maga a Pokol. Smmi nem jó a kisfiúnak, nagyon válogatós az ételek terén is. Folyton csak futkározik, fél órát nem tud nyugton ülni. Ha valamit kérek tőle, csak többszöri felszólításra hajlandó megcsinálni.


Szóltam neki, hogy hűvös van, vegyen fel egy kismellényt vagy valami. Ő csak azt hajtogatta, hogy nem is fázik, és ebből állt az egész napom. Szóltam rá kedvesen, erélyesen, de őt teljesen hidegen hagytam. A végén -természetesen- nem vett fel semmit, hiába kértem. És ez csak egy példa volt, körülbelül minden szutuációnak ez a végkifejlete. Sajnos nincs semmi eszközöm, amivel tudok hatni rá. A szülei nagy liberalisták, nem szabad megütni, se felemelni a hangot a gyerekkel szemben, mert sérül a pici lelkecskéje.


Meg is lett az eredménye a nagy liberalizmusnak! Múltkor is odáig fajult a helyzet, hogy vissza is beszélt. Ha most ilyen, mi lesz vele 10 év múlva?! Te jó ég! Belegondolni is rossz!


Fogalmam sincs, mi-tévő legyek, kétségbe vagyok esve. Úgy érzem az anyja a gyereket direkt ellenem hangolja. Nem tudok mit csinálni, bele fogok őrülni a tehetetlenségbe. Mit csinálnátok a helyemben?


2016. júl. 11. 16:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%
Így van 10-es! Ha nem tudja elfogadni a gyereket, akkor tovább kellett volna állni!
2016. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%

"Én lépjek le a saját házamból, mert az úrfi nem tud viselkedni? "


1. Felteszem, nemcsak a te házad.

2. Neked van problémád a láthatáskor kialakult otthoni helyzettel, nem a párodnak vagy a gyereknek.

3. Semmit nem fogtál fel az ADHD lényegéből.

4. A férjednek fontos a gyereke, ez akkor is így volt, amikor összejöttetek, és ezután is így marad. Komolyan kezdem sajnálni a nyomorultat, hogy emellé "bevásárolt" még egy hisztis, rosszindulatú nőszemélyt is.

2016. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
10%
Kérdező én teljes mértékben egyetértek veled :3, egy jó pár pofon nem ártana neki, fenekelés, esetleg övvel elverni.. Abból legalább tanulna is :3, igenis odakell sózni a gyereknek néha egy két pofont :3, az én fiamat 4 éves kora óta nevelem így, ha kell valami tanács, akkor szívesen adok.
2016. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
30%
3× is a 4. nem monfom hogy szívemből, de jó lenne ha ti is egyszer megtapasztalnátok azt hogy milyen ha nem kellesz senkinek mert van gyereked. Szörnyű hogy milyen negatívak vagytok.
2016. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

#8: Köszönjüj, van egy 4 hónapos kisfiúnk.


Azt hittem, hogyha összeköltözünk, meg fognak változni a dolgok. Amég nem laktunk együtt, nen igazán tűnt fel, hogy ennyire neveletlen a gyerek. Meg azt gondoltam, hogy egy 3-4 éves viselmedése később meg fog változni, nem. És hiába én vagyok a mostohaanyja, nem tehetek semmit a gyerekkel, még csak be se állíthatom a sarokba vagy vmi...

2016. júl. 11. 16:54
 16/33 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, én teljes mértékben megértelek. A mai gyerekek nem tudják, hol a határ. Elviszik a szülők "szakemberhez" "figyelmetlen, türelmetlen, túlbuzgó" tünetekkel, aki ad egy papírt arról, hogy beteg a gyerek, aztán probléma megoldva. Érdekes, régebben nem voltak ilyen ADHD diagnózisok, minden gyerek tudott viselkedni és felnőttek nem lettek ,,lelki sérültek". Egy fenekelés nem ártana ennek a gyereknek se mikor visszabeszél egy felnőttnek.
2016. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
52%

Őszintén kíváncsi lennék rá, hogyan neveled majd a sajátodat. Csak ráordítasz, vagy le is pofozod, ha "visszabeszél"? Estleg kukoricára térdelteted? Márpedig lesz ilyen szitu, még akkor is, ha "normális", azaz nincs ADHD-ja.

Kedves 14-es, itt alapvetően arról van szó, hogy a kérdezőnek nem kellett volna gyerekes emberrel kezdeni, mert alkalmatlan rá.

2016. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk hasonló a helyzet, csak annyi a különbség, hogy a férjem előző házasságából született lánya makkegészséges, csak minden megvan engedve neki, és mindent szó nélkül megkap. Ha mégsem akkor addig hisztizik,(és volt rá példa, hogy teljes erejéből verte a fejét a földbe) míg végül a szülők nem bírják és megkapja legyen bármilyen drága az amire vágyik. 12 éves lányról beszélünk.

Nos, eleinte én is próbálkoztam azzal, hogy a helyes útra tereljem, hogy a hiszti nem megoldás, de ezzel csak azt értem el, hogy csak azért is hisztizik, és szinte örömöt talál abban ha másokat idegelhet.

Nem vagyok a verés híve de egyszer nálam elszakadt a cérna amikor többszöri kérésemre, hogy az ételt nem köpjük ki a földre, viselkedünk ebéd közben, és a válasz az volt, hogy leköpött majd jót röhögött mert lefagytam első meglepetésemben. Na akkor elkaptam (nem ütöttem meg, csak elkaptam a pólóját és a képébe másztam) közöltem vele, hogy ez volt az utolsó amit eltűrtem. Az apjával is közöltem, hogy innentől kezdve én nem vagyok hajlandó gondoskodni róla. Nem főzök rá. nem mosok rá, nem csinálok programokat, nem viszem sehová. Ő az apja, és ha jön 2 hetente meg nyaranta akkor az apja gondoskodjon róla a nap 24 órájában.

Be is tartottam. Amikor jött akkor a közös lányukkal mindig elmegyünk valami anya-lánya programra legyen az mozi vagy strand. Azokon a napokon nem főzök semmit, hanem elmegyünk a lányommal étterembe ebédelni, vacsorázni.

Minden az apja nyakába szakadt. Ma már az apja is panaszkodik, hogy nem bír vele, ma már próbálja nevelni, és én nagyon remélem, hogy még nem késett el.

Szóval én teljesen kizártam magam, hogy részt vegyek a lánya életében. Nyilván akik nem élnek ebben azok el se tudják képzelni milyen sok bosszússággal, keserűséggel és sok-sok átsírt éjszakákkal jár ez. Ezért én megértelek kérdező, mert pontosan tudom min mész keresztül.

2016. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
40%

4,8

Akkor legalább az apjának kéne összekapni magát. Bár azért furcsa hogy abszolút nem tehetsz vele semmit. Egy ilyen gyermeknek pláne muszály szabályikat hozni ha nem aszerint vielkedik akkor megvonni ami plusz jó (csoki, cukor, esti mese, hasonlók).

Így tényleg csak jobban el fog kanászodni és egy idő után nemhogy tégrd de mást se fog tisztelni.

Nekem volt 1 évig szerencsém egy ugyanilyen ADHD-s gyermekkel nap mint nap együtt lenni meg még másik 24gyel. És bizton állítom hogy kell hogy meg kell szabni a határokat. Ígyis úgyis feszegetni fogja de szükség van rá.

Ha nagyon nem jön össze, legalább tudni fogod mit ne tegyél a sajátoddal.

2016. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
#16-os, mikor "régebben"? Minden generáció meg van győződve arról, hogy az utánuk jövők el vannak cseszve, a gyerekeik meg különösen, mert nem értenek a neveléshez. Csak tudnám, hogy ha ennyire nem voltak "régebben" lelki sérült felnőttek, akkor mi a franctól vezetünk évtizedek óta az öngyilkossági statisztikákban.
2016. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!