Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy kérés...

Tényleg olyan nagy kérés lenne, hogy a férjem csináljon valamit a neveletlen gyerekével?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy gyereke az előző házasságából, aki ADHD-s. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, ha nem lenne ennyire neveletlen. Kéthetente hétvégére jön hozzánk meglátogatni az apját, na, az számomra maga a Pokol. Smmi nem jó a kisfiúnak, nagyon válogatós az ételek terén is. Folyton csak futkározik, fél órát nem tud nyugton ülni. Ha valamit kérek tőle, csak többszöri felszólításra hajlandó megcsinálni.


Szóltam neki, hogy hűvös van, vegyen fel egy kismellényt vagy valami. Ő csak azt hajtogatta, hogy nem is fázik, és ebből állt az egész napom. Szóltam rá kedvesen, erélyesen, de őt teljesen hidegen hagytam. A végén -természetesen- nem vett fel semmit, hiába kértem. És ez csak egy példa volt, körülbelül minden szutuációnak ez a végkifejlete. Sajnos nincs semmi eszközöm, amivel tudok hatni rá. A szülei nagy liberalisták, nem szabad megütni, se felemelni a hangot a gyerekkel szemben, mert sérül a pici lelkecskéje.


Meg is lett az eredménye a nagy liberalizmusnak! Múltkor is odáig fajult a helyzet, hogy vissza is beszélt. Ha most ilyen, mi lesz vele 10 év múlva?! Te jó ég! Belegondolni is rossz!


Fogalmam sincs, mi-tévő legyek, kétségbe vagyok esve. Úgy érzem az anyja a gyereket direkt ellenem hangolja. Nem tudok mit csinálni, bele fogok őrülni a tehetetlenségbe. Mit csinálnátok a helyemben?


2016. júl. 11. 16:17
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
57%
Attól, hogy egy gyereket adhd-val diagnosztizálnak, még lehet mellette neveletlen. Az, hogy nem nyugszik, hiperaktív,még nem jár automatikusan azzal, hogy ellentmond, visszabeszél, nem fogad szót (nekem az öcsém adhd-s). Ráadásul némelyik kiemelkedő intelligenciával rendelkezik és baromira hamar átlátja, hogyan lehet az állapotával manipulálni az embereket.
2016. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
97%

[link]


"Különösen fokozódhatnak a nehézségek a nagycsoportban, az iskolára való felkészülés időszakában, amikor a gyermekeknek már tényleges feladathelyzetben követelményeknek kell megfelelniük. Ekkor a feladatok jelentős része már „kötelező”. Ha gyermekük ilyen helyzeben minduntlan kicsúszik a feladathelyzetből, félbe hagyja a tevékenységét, fokozottan nyugtalanná válik, feltünően izeg-mozog, hintázik a széken, babrál, fecseg, vagy dacosan szembeszegül a felnőtt kérésének jogosan merül fel a figyelemzavar-hiperaktivitás gyanúja. A viselkedés szabályozás zavara annál feltünőbb, minél nagyobb csoportban próbálnak a gyermekkel együtt dolgozni. "


Pont, hogy gyakran jellemző a "visszabeszélés." Az intellektust nem befolyásolja a probléma, a tanulási nehézségek a koncentrációra, tartós figyelemre képtelenség miatt alakul(hat)nak ki.

Természetesen nevelni kell ezeket a gyerekeket is, az állapotuk figyelembevételével. A nevelés viszont nem egyenlő a katonai kiképzéssel, ahol a baka ugrik a parancsra, anélkül, hogy megkérdőjelezné.

2016. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
53%
18:28 a 3. segítő válasz után már lusta voltam kiírni hányadik vagyok :) keresd visdza a 86%-os embert.
2016. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!