Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy kérés...

Tényleg olyan nagy kérés lenne, hogy a férjem csináljon valamit a neveletlen gyerekével?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy gyereke az előző házasságából, aki ADHD-s. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, ha nem lenne ennyire neveletlen. Kéthetente hétvégére jön hozzánk meglátogatni az apját, na, az számomra maga a Pokol. Smmi nem jó a kisfiúnak, nagyon válogatós az ételek terén is. Folyton csak futkározik, fél órát nem tud nyugton ülni. Ha valamit kérek tőle, csak többszöri felszólításra hajlandó megcsinálni.


Szóltam neki, hogy hűvös van, vegyen fel egy kismellényt vagy valami. Ő csak azt hajtogatta, hogy nem is fázik, és ebből állt az egész napom. Szóltam rá kedvesen, erélyesen, de őt teljesen hidegen hagytam. A végén -természetesen- nem vett fel semmit, hiába kértem. És ez csak egy példa volt, körülbelül minden szutuációnak ez a végkifejlete. Sajnos nincs semmi eszközöm, amivel tudok hatni rá. A szülei nagy liberalisták, nem szabad megütni, se felemelni a hangot a gyerekkel szemben, mert sérül a pici lelkecskéje.


Meg is lett az eredménye a nagy liberalizmusnak! Múltkor is odáig fajult a helyzet, hogy vissza is beszélt. Ha most ilyen, mi lesz vele 10 év múlva?! Te jó ég! Belegondolni is rossz!


Fogalmam sincs, mi-tévő legyek, kétségbe vagyok esve. Úgy érzem az anyja a gyereket direkt ellenem hangolja. Nem tudok mit csinálni, bele fogok őrülni a tehetetlenségbe. Mit csinálnátok a helyemben?


2016. júl. 11. 16:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
5%
#20: Az öngyilkosokat megvetem, gyenge jellemre vall, aki inkább elmenekül a problémák elől, mint hogy szembe nézne velük. És nem azért lettek öngyilkosok, mert kiskorukban szigorúak voltak velük és megnevelték őket.
2016. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%

#21-es: és ezt a konklúziót te nyilván beható, kontrollált, nagy elemszámú vizsgálatokból szűrted le.

Vagy csak a hasadra csaptál.

2016. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg ennyire utálod a gyereket?
2016. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
84%

Nézz utána kifejezéseknek, mielőtt dobálózni kezdenél velük. Például az ADHD-nak és a liberálisnak.

Én csak a gyerekeket sajnálom. Az egyiknek így is megvan a maga baja, aztán kap egy nemtörődöm apát, aki a láthatás alatt rásózza másokra a gyerekét. A közös gyereknek sem jobb, mert nyilván ugyanazt a nemtörődöm, beleszarós apát kapta, plusz egy műveletlen, rosszindulatú anyát.

2016. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
54%

"Azt felfogtam, hogy nem teljesen nornális a kisfiú,"

Nem szégyelled magad. Amúgy a te 4 hónapos gyereked is lehet ilyen lesz, mivel egy az apjuk. Hoppá.

2016. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egy kis olvasnivaló, bár már elkéstem vele. Azelőtt kellett volna utánanézned, mivel jár ez a betegség, mielőtt te is gyereket szülsz a pasinak.

Ez van, megszoksz, vagy megszöksz. Őszintén sajnálom szegény gyereket, mert nem bírod megérteni, hogy amit produkál, az nem neveletlenség, hanem az állapotával jár.

Már javasolták előttem, vegyetek egy trambulint, vagy vigyétek el játszótérre, játszóházba, mászóklubba, akárhová, ahol mozoghat.


Miután gondolom hosszú távra tervezel a férjeddel, és a gyerek is jelen lesz az életetekben egy darabig, javaslom menj el a Vadaskertbe egy szülőknek szóló tanfolyamra, hogy kicsit megvilágosodj a helyzettel kapcsolatban.

A legfontosabb a türelem, mert ezeket a dolgokat nem neveletlenségből produkálja a gyerek.

2016. júl. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
93%
Bocsánat, az előbb véletlenül betegséget írtam, de ez nem betegség, hanem egy állapot.
2016. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
30%
És most minden negatív hozzászóló tapsolja meg magát. Gratulálok az eszetlen mentalitáshoz, ha érdemben nem tudtok hozzászólni tekerjétek el a kérdést.
2016. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
40%
18:25: A te hozzászólásod legalább érdemleges volt, ugye?
2016. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Visszatérve arra, hogy mi lesz 10 év múlva, csak azon múlik, hogyan kezelitek. Megfelelő terápiával 10 év alatt sokat javulhat a helyzet. És nem, nem az anyja neveli ellened, ő ilyen, ideje lenne elfogadni.
2016. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!