Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok szülni. Miért...

Nem akarok szülni. Miért mondják, hogy hülye vagyok? Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akarok szülni. Magamon ezt taszítónak tartom. Az élet legnagyobb csodájának tartom, meg minden, de magamnak ezt soha, de soha nem vállalnám.

Az ismerőseim azt mondják, hogy hülye vagyok, mert más nő, akinek nem lehet gyereke, az örülne. Én meg úgy vagyok vele, hogy ha lenne rá lehetőség, szívesen eladományoznám a saját méhem az ilyen nőknek.

Nem arról van szó, hogy gyereket ne akarnék, mert az örökbefogadás meg kifejezetten érdekel.

A körülöttem lévő emberek azt sem értik meg, hogy mi a jó az örökbefogadásban.

Most komolyan velem van a baj? Hogyan értessem meg velük ezt?

Ráadásul azt sem veszik tudomásul, hogy nem akarok férjet, se semmiféle férfit az életembe.



2017. jan. 22. 20:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
71%

Szerintem meg jobb az örökbefogadás mint a szülés...

Intézetben nevelkedni szépen szólva is szívás, az egész ember életét tönkreteheti ha ott nő fel.

Szóval megmentesz vele egy embert...

Szerintem semmi gond nincs ezzel, ne foglalkozz másokkal :)


Erről egy mondás jutott eszembe:

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?"

2017. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Majd vágyni fogsz ra. En is teljesen igy voltam ezzel
2017. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Talán ha megtudhatjuk az életkorod, könnyebben tudnánk vàlaszolni a kérdésedre.
2017. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Én is így vagyok vele, és engem is mindenki hülyének nézett. De én már szinte megszoktam, ha lehet nem is reklámozom az álláspontom, mert nem akarom hallgatni a kioktatást.

Nekem van párom és mivel ő sem örökbefogadás párti, valamint hogy o sokkal jobb ember, mint a többi és szeretném ha a genetikája fennmaradna, ezért fogok egyszer biztosan szülni. :)

De maga a szülés az egyik legnagyobb félelmem. Nem megható, nem az életed legszebb eseménye, hanem kötelező rossz amit, ha gyereket akarunk, akkor túl kell élni. Nyugodtan le lehet pontozni, de az anyaság meg a szülés nem ugyanaz. Igen vele jár, de számomra ez a fájdalmakkal teli véres szenvedés nem tesz senkit jobb anyává.

Merthogy én ezt is megkaptam, hogy aki nem várja úgy a szülést mint a vidámparkot az ne is vállaljon.

2017. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Valószínűleg fiatal vagy és ezért gondolod így. De ha később is így lesz, fogadj örökbe egy gyereket, nagyon szép dolog. Viszont olyan partnert nehéz lesz találni, aki nem akar saját gyereket és a legtöbb ember idővel nagyon is szeretne párt magának, sőt ez válik számukra a legfontosabbá. Ha egyébként a szüléstől félsz ennyire, szerintem ez nem reális dolog, szinte minden nő átesik rajta és lehetnek a szülésnél kellemetlenebb egészségügyi problémáid, amik akár jobban fájnak, mint egy szülés, illetve ott van a császár, is mint lehetőség, bár az sem kellemes.
2017. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nincs veled semmi baj!

-Mindenki szive joga eldönteni, hogy szül-e gyereket vagy nem, férjhez megy-e vagy sem. Nem kötelező senkinek.

-Még meg is gondolhatod magad.

2017. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ez nem félelem kérdése, van akit egyszerűen taszít és nem azért, mert még biztos fiatal. Ez van. Világ életemben így voltam ezzel, 30 felett is. Egyszerűen nem érdekel a természet mit és hogy talált ki, nekem a vaginám az szexre van. Gyerekem ha életemben 3 lenne összesen, akkor már sokat mondanék, szexelni viszont ezres nagyságrendben szexelek életem folyamán. Na most akkor mire is van? Én sose tudtam elképzelni, hogy nekem ott egy "kilós kenyér" kijöjjön. Kizártnak tartottam. Nekem is mondták, hogy majd meg ilyenek. Fenét. Szerencsére nem a középkorban élek, császárom volt. Egyszerűen annyira mások vagyunk, annyira bonyolult az emberi agy, az érzelmeink, minden, ki tudja kinél mi miért alakul így. Az biztos, hogy nem lehet mindent megmagyarázni azzal, hogy "jaj csak fiatal vagy". Honnan tudod? És ha nem? Akkor meg kiáltsuk ki bolondnak, azért, mert így érez? Lehet tisztességesen felnevel majd 3-4 árvát és ő lesz a legcsodálatosabb anyuka, akit ismerünk.
2017. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Megválaszolva a tuti biztos egyesekben felmerülő: "na persze féltetted a picsäd meg a szexet" stb. kommenteket. Nem attól féltem, hogy utána milyen lesz, meg mi lesz vele. Nem ez érdekelt. Maga a folyamat, a dolog taszított, borzasztott, hogy megtörténik. Nem az, hogy jaj milyen lesz utána, hanem egyszerűen számomra az egész annyira természetellenesnek tűnt/tűnik, el se tudom magyarázni.
2017. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Én sel akartam szülni, kétszer is le akartam szállni a szülőágyról mikor a baba már majdnem kint volt. Nem vicc, tényleg így történt és én halál komolyan haza akartam menni, hogy én ezt mégsem csinálom.

Sosem tartozott kedvenc elfoglaltságaim közé sem a terhesség, sem a szülés. Engem sem mondtak normálisnak, kaptam miatta rendesen.

2017. jan. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

1. Nem akarsz családot, nem akarsz gyereket.

2. Nem akarsz férjet, sem semmiféle férfit az életedbe.


Igen, igazuk van nem vagy normális. A kérdés csak az hogy miért vágtad be a durcit? Szar volt a gyerekkorod vagy pofára ejtett a legutolsó életed szerelme?

2017. jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!