Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért él még az a tévhit az...

Miért él még az a tévhit az emberekben, hogy 6 hónapos korog anyatejet kapjon a baba?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gasztroenterológiai és gyermek szakorvosi kutatások bizonyítják, hogy 4 hónapos kortól ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást, kóstoltatást anyatejes babák esetében is. Minél korábban találkozik allergénekkel a baba, annál kisebb az esély az intoleranciákra.

Miért mondogatja mindenki mégis a hat hónapos kort?



2021. jún. 19. 13:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
83%

Olvasd el mégegyszer a kérdésed. Erre a két szimpla kérdésre tényleg nem tudod "orvosként" kitalálni a választ, hogy miért hiszik azt? Na vajon miért? Szerinted?


Úgy vagy te orvos, ahogy én asztronauta...

2021. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
80%
Kezdhettem volna én 4 hónaposan a hozzátáplálást, az allergián nem segített volna, tekintve hogy már 1 hónaposan tünetelt.
2021. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes, hogy pont ez a "tévhit" zavar téged a legjobban, amikor ott van a sok bőrápolással, kemikáliakkal kapcsolatos kérdés, bizonytalanság hogy mi tesz jót, és mi nem a baba bőrének. Pedig ez még káros is lehet, nem úgy, mint a 6 hónapig tartó szoptatás.


Miért nem az ellen kampányolsz "orvos" létedre, hogy ne használjanak a nők kőolaj származékokkal teletett Johnson's babyt, meg társai xenoösztrögéneket?


A 6 hónapig tartó szoptatás senkinek nem árt :)

2021. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
84%

Ha ez egy olyan hű de nagy kutatás, szakirodalom, amit linkelsz, akkor az angol változatát tudod linkelni az ismert adatbázisokból, ahol minimum az absztrakt elérhető lesz előfizetés nélkül, hajrá! Hisz biztos publikálták.


Egyébként az emésztés csak EGYETLEN szempont. A hozzátáplálásra való érettségnek több kritériuma van, ezt is tudod ugye?


Pl: összefügg a mozgásfejlődéssel is. Önálló ülés, kéz-szem koordináció, nyelkiötlő reflex leépülése...

Az etetét rég nem tömést jelent, hanem a csecsemő hozzásegítését az önálló étkezéshez, ehhez pedig nem árt, ha nem a döntött pihenőszékben passzívan fogadja a kanalazott falatokat, hanem képes nyúlni, fogni, aktív részese lenni...

2021. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 A kérdező kommentje:

Nem vagyok orvos, idáig sem tudtatok eljutni. ORVOSTAN HALLGATÓ vagyok.


Nagyon buták vagytok és dobálóztok szakszavakkal ismeretek nélkül.

2021. jún. 19. 15:22
 36/69 A kérdező kommentje:

Aki külföldi szakirodalomra vágyott:


[link]

2021. jún. 19. 15:26
 37/69 A kérdező kommentje:

Orvostanhallgató, köss bele nyugodtan :) Egyszer leírtam helytelenül, azóta úgy javítja a telefonom.


Nem érdekel a negatív kritikátok, mosolygok csak a butaságotokon. Azt hittem, hogy lehet itt rendesen beszélgetni a jelenlegi problémákról, az egészségügyre jellemző információhiányról.

De itt mindenki “jólmegmondom, énjobbantudom” kategóriájú, tudatlan, aluliskolázott személy. Kivéve egy-két hozzászólót, aki tényleg reagált a feltett kérdésre, normális, kultúrált hangnemben.


Mindenkinek ment a zöld, gondolom nektek úgyis ez okoz örömet.

2021. jún. 19. 15:34
 38/69 A kérdező kommentje:

A vitát irt befejeztem, nem értem miért érzékeltétek sértésnek. Nem az egyszerű, laikus emberekre irányult a kérdés, hogy ők miért tájékozatlanok, hanem az egészségügyi dolgozók. Minden esetre mindent elárul, ahogy magatokra vettétek a dolgot :) Gondolom itt mindenki ősanya, aki tisztában van minden orvosi ágazattal, legyen az kapcsolatban a mozgásfejlődésel, a táplálással vagy bőrproblémákkal. Örülök, hogy ennyi szaktekintély van itt ;)


Én legalább bevallottam, hogy nem saját szakállra állítok dolgokat, hanem utánakérdeztem olyanoknál, akik jobban értenek hozzá. Mivel én a felnőtt kardiológia irányába fogok húzni, ezért nem vagyok túlzottan képzett a csecsemőkkel kapcsolatban, csak az alapokkal.

2021. jún. 19. 15:38
 39/69 anonim ***** válasza:
83%

Beleolvastam. Nem győztél meg.

"Further studies are needed to evaluate the potential

implications of earlier solid food introduction on the

benefts of exclusive breastfeeding, as well as total

breastfeeding duration. Furthermore, whether the age of

complementary food introduction as a means of allergy

prevention should be 4 months or 6 months still remains

to be elucidated "

És főleg:

"It is likely best to also introduce other allergenic

foods (e.g., dairy, egg, non-choking forms of tree

nuts, etc.) without delay (also at approximately

6 months of age)."

2021. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok egészségügyis, de én is sokat gondolkodtam azon, miért ajánlanak egyszer 3 hónapos kort, egyszer 4 hónapos kort, majd 6 hónaposat a hozzátáplálás megkezdéséhez.

A 6 hónapos kort A WHO ajánlja. Nekik olyat kell ajánlani, ami világszinten elfogadott, és alkalmazható. Ahhoz, hogy főzhess, tiszta édesvízre van szükség. Ez nagyon sok helyen korlátozottan elérhető. Épp ezért világszinten az a legbiztonságosabb, ha a baba minél tovább anyatejet kap. Az anyatej garantáltan tiszta, sokkal kisebb eséllyel vannak benne kórokozók, mint egyes helyeken az ivóvízben.

A másik lehetséges oka a különböző ajánlásoknak az egyéni különbségek. Ahogy a mozgásfejlődés, illetve a fogak kibújása sem egységesen történik az egyedeknél, miért ne lehetne különbség az emésztőrendszer fejlődésében?

2021. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!