Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért él még az a tévhit az...

Miért él még az a tévhit az emberekben, hogy 6 hónapos korog anyatejet kapjon a baba?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gasztroenterológiai és gyermek szakorvosi kutatások bizonyítják, hogy 4 hónapos kortól ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást, kóstoltatást anyatejes babák esetében is. Minél korábban találkozik allergénekkel a baba, annál kisebb az esély az intoleranciákra.

Miért mondogatja mindenki mégis a hat hónapos kort?



2021. jún. 19. 13:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:
Utolsó, maximálisan egyetértek! Csak az a baj, hogy még a hazai ajánlások is nagyok kétesek és szorongást okoznak. A friss anyukák nem tudják eldönteni, hogy mivel tesznek jót vagy rosszat.
2021. jún. 19. 15:49
 42/69 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy Kérdező, aki itt felsőbbrendűnek gondolja magát, az egyedül Te vagy. Te vagy az, aki mindent jobban tud mindenkinél.
2021. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 A kérdező kommentje:

#39 ez megint egy szavas válasz volt. “Nem győztél meg”.

Mi nem győzött meg benne? :) Tudod cáfolni?

2021. jún. 19. 15:50
 44/69 anonim ***** válasza:
87%

Mostmár biztos vagyok benne, hogy nem orvostanhallgató vagy, hanem egy troll.

Az utolsó kommented és a szóhasználatod "ősanya", pedig csak megerősített ebben.


Elolvastam a cikket, amely az allergének korai bevezetéséről szól. Például eme cikk szerint a mogyorót 6 hónaposan kellene bevezetni, valamint további allergéneket 4-11 hónapos kor között, de a legtöbbre a 4-6 hónapos kort ajánlja a cikk.

Az nincs kijelentve, hogy mostantól 4 hónap az ajánlott kizárólagos szoptatási időtartam, egy feltevést ugyan felvet a cikk, de NEM azt állítja, hogy mostantól ez az új ajánlás. Annyit ír, hogy ez a kutatás ellentmond a WHO ajánlásainak, DE TOVÁBBI vizsgálatok szükségesek:


"In a recent review, Abrams and colleagues [31] have

also highlighted that the early introduction of solid

foods contradicts current World Health Organization

(WHO) recommendations [40], as well as many general

pediatric guidelines (including those of the CPS) [5], that

recommend exclusive breastfeeding until 6 months of

age. Further studies are needed to evaluate the potential

implications of earlier solid food introduction on the

benefts of exclusive breastfeeding, as well as total

breastfeeding duration. Furthermore, whether the age of

complementary food introduction as a means of allergy

prevention should be 4 months or 6 months still remains

to be elucidated [41]."


Eddig is tudtuk, hogy vannak bizonyos helyzetek, amikor 4 hónapos kortól már ajánlatos hozzátáplálni (főleg tápszer, gondoknál mert saját tapasztalatból mondom van amikor már egyszerűen nem fogadja el a gyerek) de az NINCS KIJELENTVE, hogy mostantól 4 hónap az ajánlás!

2021. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
88%
Az én gyerekem meg 6 hónaposan is hasfájós volt. Eszembe nem jutott volna előbb hozzáplálni. A who ajánlást is leszarom, meg a te okoskodásodat is. Mindenki a saját gyerekét ismeri a legjobban.
2021. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a gyerekorvos a védőnővel karöltve a 4 hónapos kezdést erőltette.


Iszisz baba volt a lányom, rengeteg tejem volt. Egy csepp tápszert, tejitalt nem kapott a 2 év szoptatás alatt.


Adtam neki így 4 hónaposan egy kis almalevet, almapépet. Teljesen kicsapta a hasát, alig jött helyre neki...

A doki meg a védőnő meg csak jajgatott meg hitetlenkedett.....

Én meg elhalasztottam a kóstoltatást 6 hónapos korra.

2021. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
88%
#39 vagyok. Beidéztem. Hol van ebben benne hogy 4 hónapos korban kell elkezdeni a hozzatáplalást?
2021. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 A kérdező kommentje:

Húha, tudtok kötözködni :) Miért, ha orvostanhallgató vagyok és mellette anya, akkor nem használhatom, hogy ősanya? Jézusom, ki tiltja?


Egy szóval sem állítottam semmit, amit te emlegetsz. Viszont számos kutatást végeztek, és bizonyítást nyert, hogy sokkal több előnye van 4 hónapos kortól sallergéneket bevezetni, mint 6 hónapos kortól.


Én itt kiszálltam. Szép, forró nyári napot nektek :)


Ui.: k.vaanyázni is tudok, és semmi köze ahhoz, hogy diplomás ember vagyok-e vagy sem.

2021. jún. 19. 15:59
 49/69 anonim ***** válasza:
93%

"Egy szóval sem állítottam semmit, amit te emlegetsz."


Azt írod:

"szakorvosi kutatások bizonyítják, hogy 4 hónapos kortól ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást"

Ilyet a cikk nem állít, 4-6 hónapot írnak az allergének bevezetésére, illetve megemlítik, hogy további kutatások szükségesek.


"4 hónapos kortól sallergéneket bevezetni, mint 6 hónapos kortól."


Mégegyszer mondom, 4-6 hónapot írtak mindenre, nem 4 hónapot.


Ha én azt mondom, hogy a legtöbb lány 11-15 évesen kezd menstruálni, azzal én nem azt mondom, hogy 11 évesen már minden lány menstruál.

2021. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
93%

4-6 hónapot ajánl a cikk az allergének bevezetésére.


Ezt úgy kell értelmezni, hogy a hozzátáplálás kezdetén már érdemes allergén tápanyagokat is kóstoltani.

Tehát:

- Aki 4 hónaposan kezdi a hozzátáplálást, az 4 hónaposan már adhat


-Aki 5 hónaposan kezdi az 5 hónaposan mar adhat


-Aki 6 hónaposan kezdi a hozzátáplálást, az már 6 hónaposan adhat.


Elég szomorú, hogy orvostanhallgató létedre ennyit nem tudsz értelmezni 😂

2021. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!