Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért él még az a tévhit az...

Miért él még az a tévhit az emberekben, hogy 6 hónapos korog anyatejet kapjon a baba?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gasztroenterológiai és gyermek szakorvosi kutatások bizonyítják, hogy 4 hónapos kortól ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást, kóstoltatást anyatejes babák esetében is. Minél korábban találkozik allergénekkel a baba, annál kisebb az esély az intoleranciákra.

Miért mondogatja mindenki mégis a hat hónapos kort?



2021. jún. 19. 13:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
89%
Megbuktál, viszlát.
2021. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
78%

Nincs kedvem beleszállni a vitába, szóval csak leírom amit tudok, és amit gondolok.


A WHO ajánlása egységes, ugyanaz szól annak is aki Németországban él és van tiszta víz, meg aki Indiában és nincs tiszta víz megmosni a zöldségeket, gyümölcsöket és főzni benne.

6 hónapos korig, ameddig még elégséges a kizárólagos anyatej a babáknak, teljesen logikusan nem kell erőltetni a hozzátáplálást, pláne nem a fent említett, vagy ahhoz hasonló országokban, hiszen az anyatej tiszta.


Az eredeti WHO ajánlásban benne van az a pici de fontos szó, hogy "around".

Around 6 months of age jada jada jada.

17 hetes kor előtt jelenlegi tudományosan is helytálló cikkek szerint tilos elkezdeni a hozzátáplálást, emiatt a minimum ajánlott kor MINDEN egyes baba étel dobozán legalább 17 hetes kort jelöl.

A 17 hét az a 4 hónapos vízválasztó a hozzátáplálás elkezdésében.

Ilyenkor kell figyelembe venni a baba egyéni tulajdonságait.

Például:

- elmúlt-e a nyelvkilökő reflexe

- érdeklődik-e az ételek iránt

- tud-e ülni, legalább döntött etetőszékben

- tud-e fogni rendesen az ujjaival

- a szájához emeli-e a kanalat/ételt


De úgy teljes egészében mutatja-e jelét, hogy készen áll a hozzátáplálásra, vagy nem.

Minden anya ismeri annyira a gyerekét, hogy megtudja mondani készen áll-e. Mi majdnem 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert én úgy ítéltem meg, hogy nagyon is készen áll. Tesóm megvárta a 6 hónapot, és egyetértettem vele, hogy a kislánya abszolút nem állt készen hamarabb. Látható volt kettejük között a különbség ezen a téren.



Innenstől fogva senkinek, neked sincs joga beleszólni az anyai kompetenciába. A legkorábbi időpont 4 hónap, a legkésőbbi 8 hónap, ez vita felett ál, egy babának se lesz baja ha ebben az időintervallumban maradnak.


Veszekedni ezen felesleges, és 6 hónapos hozzátáplálással sem követ el senki hibát.


Igen, jó esetben 4 hónaposan készen állhat a baba emésztőrendszere. De ilyenkor kell megnézni, hogy vajon a baba készen áll-e.

2021. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
95%

Így van, az 50. válaszban van a válasz. Így kell értelmezni a szóban forgó tanulmányt.


Kérdező, tévedtél, semmi baj. Orvostanhallgatókkal is előfordul, emberek vagyunk ❤

2021. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
95%

Te nem érdeklődsz, hanem unatkozol és magamutogatásba kezdtél, hogy hú te orvostanhallgató vagy. 🤦‍♀️🤷‍♀️

Erdekes amúgy, hogy a továbbképzésekre járó és tanulmányokat böngésző, fiatal dokink és védőnőnk is a 6hót javasolta.

Amúgy 2! hónapon semmi nem múlik, mindenki csinálja, ahogy jónak érzi, mert minden baba más! ...és itt a máson van a hangsúly, mert egyáltalán nem biztos, hogy a baba megérett a ht-ra és el is fogadja pl.

2021. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
80%
#52 vagyok. Köszi a lepontozást!
2021. jún. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
100%

Az én húgom is volt orvostanhallgató, de már az első napon több alázat, szerénység és nyitottság volt benne, mint amit te itt demonstráltál. Jó orvos is lett belőle.

Senki sem szeret olyan orvoshoz járni, aki egy fölényeskedő felfújt hólyag. Csak mondom.

2021. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
95%
Maris mennyire arrogàns, pedig még a diplomája sincs meg. Kérdező, az én férjem oktató az orvosin, és persze ő is kikéri a kollégák véleményét, ha kíváncsi valamire, de olyan öntelt a büdös életben nem lenne, hogy két darab kolléga és két darab tanulmány eredményeire hivatkozva kétely nélkül bírálja felül a védőnőnk vagy a gyerekorvos, pláne a who javaslatait. Ez a laikusozás meg kifejezetten irritáló, nem tudom, hogy a gyakorin miért számítottál orvoskonferenciai-szintű diskurzusra. Ha ezt akarod beszélgess a csoporttársaiddal, vagy alapíts Facebook csoportot orvos anyukáknak, biztosan örülnek majd a fensőbbséges és kioktató stílusodnak, bár egy olyan társaságban már gondolom nem mernéd ennyire játszani az eszed.
2021. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem orvostanhallgató, csak valamit be kellett vetnie, hogy meggyőzze a válaszolókat, ha már a cikknek semmi köze nincs ahhoz, amit be akart bizonyítani 😂😂😂
2021. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyértelmű, hogy semmi köze nincs az orvosláshoz.

Ő csak egy troll, aki beakarta bizonyítani az általa gyűlölt "ősanyáknak", hogy nincs értelme sokáig szoptatni.

Eredetileg olyan cikkeket keresett, ami azt állítja, hogy alapból nincs értelme a szoptatásnak, csak olyat nem talált, így erre az irreleváns tanulmányra erőltette rá, amiben hinni akart 🤷‍♀️

Csak sajnos nem jött össze, mert ebben egy darab szó sem állít ilyet, csak megpróbálta belemagyarázni. Azt hitte az "ősanyák" nem beszélnek angolul, így el sem fogják olvasni.

2021. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
86%

Én simán csak azt nem értem, hogy miért kell ennyire túlbonyolítani a babázást? Nehezen képzelem el az ősasszonyt a Szavannán, ahogy olvasgatja a WHO ajánlást meg a hozzátáplálási táblázatot. A WHO egy átlag alapján ajánl eleve, ami nem húzható rá mindenkire. Mert mi történik, ha amúgy egy szemlátomást érdeklődő, amúgy anyatejes baba 4. hónaptól már kap ezt azt? Mi is elkezdjük, most vasárnap tölti a 4. hónapot, egyszerűen semmi akadályát nem látjuk annak, hogy pár dolgot bevezessünk, nem beszélve arról, hogy most van szezonja mindenféle friss zöldségnek és gyümölcsnek, konkrétan kimegyek a kertbe és saját cseresznyét, barackot adok a babámnak. Mire amúgy a hivatalos ajánlás szerint szabadna, addigra pont beköszöntene az ősz, nyilván sokkal kisebb választékkal, majd télre ugye el is fogyna minden, ami adható. Értem, hogy sokan szeretnek szabályok szerint élni, mert biztonság érzetet ad, de szerintem nem kell egyből támadni azt sem, aki picit lazábban kezeli a dolgot. Az, hogy pl valaki 4 hónapos kortól fokozatosan bevezet egy gabonás pépet, almát, közel sem ugyanaz, mint mikor a nulla napos babát cukros teáztatták, meg rizsnyákoztatták.


Arról egyébként nem is beszélve, hogy ezek az ajánlások is rendszeresen változnak. Barátnőm 3. babájával van otthon, már az elsőhöz képest is (7 éves) vannak elég nagy változtatások. Csinálja mindenki úgy, ahogy kényelmes neki és ahogy az érzései diktálják. Azt meg amúgy sem lehet ezek szerint elégszer hangsúlyozni, hogy minden baba más, már ott eleve borulnak ezek a korhoz kötött dolgok, hogy koraszülött babáról, időről érkezőről, vagy túlhordottról beszélünk-e.

2021. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!