Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért él még az a tévhit az...

Miért él még az a tévhit az emberekben, hogy 6 hónapos korog anyatejet kapjon a baba?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gasztroenterológiai és gyermek szakorvosi kutatások bizonyítják, hogy 4 hónapos kortól ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást, kóstoltatást anyatejes babák esetében is. Minél korábban találkozik allergénekkel a baba, annál kisebb az esély az intoleranciákra.

Miért mondogatja mindenki mégis a hat hónapos kort?



2021. jún. 19. 13:16
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, orvosként válaszolok.


Értem, hogy orvostanhallgatóként megkérdőjelezhetetlennek találod a tankönyveidet és a tanáraidat, de majd szépen lassan rá fogsz jönni, hogy még szakemberek között sincsen egyetértés. Párom nagyszülei elmúltak már 80 évesek, orvosok, nagymamája gyerekorvos volt, ő tőlük még az is teljesen rendben van, ha a baba 1 hónaposan rizsnyákot kap, de nekem is mondták már, hogy a 3 hónapos babámnak adjak gyümölcslevet. Mert akkoriban az volt a trend és felnőttek így is az emberek. Párom keresztanyja gyerekorvos, 60 éves, ő fontosnak találja a szoptatást, de például kifejezetten ajánlotta, hogy kezdjük el 4. hónaptól a hozzátáplálást, mert azzal csökkenni fog a bukások mennyisége. Míg amúgy a saját gyerekorvosunk (40 körüli) amellett van, hogy majd 6 hónapos kortól ráérünk, de ő például ebből a szoptatás kérdéskörből nem csinált problémát, mikor elpanaszoltam neki, hogy valami nincs rendben (cumizavaros lett - azóta helyrejött), ő teljesen azon az állásponton volt, hogy csökkent a tejem, adjunk tápszert. Mindezalatt a védőnőm, aki 30 körül van, kifejezetten favorizálja a szoptatást és sokat segített, hogy leküzdjük a gumizavart, de ő kizárólagos anyatejes táplálást javasol 6 hónapos korig.


Nem kell ezt ennyire véresen komolyan venni. Hidd el, nem kell orvosi diploma ahhoz, hogy ellásd a babádat sőt, az én tapasztalatom az, hogy kifejezetten káros, ha sok orvos van a családban és mind emiatt a véleményét le is hivatkozza a dr-re, aztán ott találja magát az ember, amit fentebb levezettem: 8-can 8 félét mondanak, és mindenki megingathatatlanul biztos a dolgában és a többi 7 a hülye :) nálam eddig mindig az vált be, ha a megérzéseimre hallgattam, nem az xy rokon 30-40 évvel ezelőtti tanulmányaira, meg emléktöredékeire.

2021. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:

22


Egyébként 2008-ban élelmiszermérnökkent biokémiából is ezt tanították.

1 egész előadást a szoptatásra szántak..

2021. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
27%

Öcsém 93as születésű, három hónapos korában már reggel-este tehéntejből hígra főzött tejbegrízt kapott cumisüvegből, 6 hósan már szinte mindent evett, joghurtokat stb.

Nem azt mondom, hogy ez a jó, de akkor meg ezt tanácsolták, aztán csak nem haltunk meg 🤷‍♀️

2021. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
87%
63, Világvégeputtypuruttyfalván valami maradi orvos lehet, de én az én első gyerekem több mint 10 évvel öregebb az öcsédnél és akkor nekünk a 6 hónapos korban kezdett hozzátáplálást szorgalmazták, addig anyatej. Annyi volt a különbség, hogy az időre etetés volt az etalon, köztes időben pedig a teáztatás. Ugyebár ez elavult
2021. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
69%
63 vagyok, ez Pozsonyban volt 🤷‍♀️
2021. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
19%
65, Csehszlovákia idején. Nem meglepő.
2021. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
82%

63-mas!

Azért, amit te írsz egy másik véglet. Éppenséggel a korai hozzátáplálásnak, a rizsnyákoztatásnak, a híg tejbegríznek egyedül annyi funkciója volt, hogy kényszeresen minél korábban leváljon a baba az anyáról azért, hogy az anyuka minél hamarabb vissza tudjon menni dolgozni. Ugyanez volt az alapja annak is, hogy szigorúan csak 3 óránként adtak a babának enni, 20-30 perc alatt tele kellett ennie magát, azt lehetett menni a konyhába, a kertbe, vagy ki ahova gondolta. Melynek következményeként rengeteg anyának "apadt el a teje" idő előtt, habár az a stimulussal hiánya miatt következett be, nem azért, amit akkoriban hittek (menstruáció, hormonok, stressz, holdállás stb). Persze, nem haltatok meg, senkinek nem volt célja babákat tömegesen meggyilkolni az elképzeléseivel. De maradjunk annyiban, hogy a baba kényelme volt a legutolsó szempont, ha szempont volt egyáltalán, aztán most ki tudja, hogy ez a számos allergia, intolerancia, autóimmun betegség nem-e amiatt van, mert ilyen fantasztikusan táplálkoztatok anno. Az én környezetemben alig van olyan ember, akinek ne lenne valami baja az emésztésével.


Azt például tudtad-e, hogy bizonyos fogszabályzási anomáliák szignifikánsan gyakoribban tápszeres babáknál, vagy olyanoknál, akiket nem szoptatott az édesanya fél éves korig? Igen, abba sem lehet belehalni, ha kiharapod a pókot a sarokból, de azért örülsz, ha nincs ortopéd képed, vagy nem kell százezreket fogszabályzásra költeni gondolom. Nem, nem törvényszerű, hogy egy tápszeres baba emiatt fogszabályzásra szorul, mint ahogy az sem lesz automatikusan tüdőrákos, aki egész életében szívja a mezítlábas cigit, de azért tudjuk, hogy van összefüggés. Ha lehetőség van rá igenis kell fél éves korig szoptatni, az kifogásnak is igen gyenge, hogy "mert mi sem haltunk bele".

2021. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy amit először linkeltel 2015ös...

A második 2018as...

2021et írunk, és te egy troll vagy,mert tudod, hogy erre ugranak most.

Jár a taps!

2021. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%

Csóri kérdező, akkorát akart fingani, hogy befosott.


Amúgy már kitiltották, nem lehet neki privátot írni. Nem is csodálom.

2021. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!