Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan idegenítsem el a bolti...

Hogyan idegenítsem el a bolti vackoktól?

Figyelt kérdés
Hamarosan kezdjük a hozzátáplálást, és a későbbiekben az lenne a célom, hogy magától utasítsa el a bolti vackokat. Nem akarom tiltani, azt sem mondom hogy én soha nem fogok adni neki, de zavar bennük a sok mesterséges anyag, és én a legjobbat akarom neki. Azt is tudom már előre, hogy apósom folyamatosan bolti édességekkel tömné, ezt szeretném elkerülni, de tiltani sem akarom tőle emiatt. Tudom hogy 1 éves kor alatt nem adunk hozzá sót és cukrot az ételekhez, illetve mi eleve nem használunk sokat, valamint a bolti feldolgozott élelmiszereket is kerüljük. Ha ehhez a házias ízvilághoz szokik hozzá, az elég ahhoz hogy ne kívánjon mást, vagy legalább kóstolás után utasítsa vissza az ágyon sózott, cukrozott, ízfokozós, adalékanyagos ételeket?
2022. máj. 23. 14:45
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell ezt csinalni szegény gyerekkel?!


Oké, otthon nem kap.

De hogy a papától se fogadjon el egy nyamvadt csokit, na ez mar nagyon beteg

2022. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
96%

Lazíts kicsit, különben meg fogsz bolondulni.


Első gyermekem péksüti, édesség, csoki és egészségtelen étel mániás,másik hány a csokitól, tortát csak megkóstolja, főzeléket kér vacsira és szereti ragcsálni a répát.


Mikulás húsvét csokikat csak a nagy eszi meg. Családi tortazáskor a nagy eszi meg a kicsi részét is. Nyilván megeszi a rendes kaját is, de ha lehetőség van cukros stb ételt enni, ő lesz az aki rohan h minél több jusson neki. A kicsit nem érdekli. Nem feltétlen nevelés kérdése

2022. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
54%
Remélhetőleg elég ha te magad nem adsz neki ilyeneket, és ti sem esztek előtte. A példamutatás fontos szerintem. Papolhatsz neki arról, hogy ez milyen rossz, ha te meg fogyasztod. Én legalábbis ezt az utat járom, aztán majd kiderül mekkora sikerrel 😂 Viszont én szigorúan megtiltom mindenkinek, hogy nemkívánatos kajákat adjon neki. Még anyós/apósnak is. Oviig bírjuk már ki trash kaják nélkül.
2022. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom akkor te is otthon magatoknak a kiskertben termeled a bio zöldségeket, gyümölcsöket, nem eszel bolti szószokat (ketchupot stb) felvágottakat, és még a végtelenségig lehetne sorolni...


Amúgy nem fogja magától visszautasítani, mivel nyilván finomabb, mint a te sótlan cukrozatlan cuccaid.

2022. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen ti sem esztek isztok ilyesmit..

Így is fog vele találkozni.


Pl mi nem a szoktunk miindenféle vackot inni...

A lányomnak az oviban üdítőt akartak adni, nem kérte..tea helyett vizet iszik szintén..nem kértem, vagy ilyesmi..nem is tilos neki...de ő, ha szomjas vizet iszik..

2022. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%
Mit csinálsu, ha bekerül közösségbe? Bölcsi, óvoda? Viszed neki a kaját és majd kiküldik, mikor sütiznek a többiek, mert ő nem ehet?
2022. máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
85%

Mi rossz történik vele?


Nálam anyós adhat neki, egy darabig ellenálltam, de akkor meg titokban adta.


Amúgy szopogatni való cukorkát, negrót, selyem cukrot, ét csokit, rengeteg sütit, palacsinta hegyeket, kockacukorra cseppentett kávét csak a nagymamámnál ettem, nem lett lyukas fogam 24 éves koromig, nem híztam el, nem vagyok édesség függő. Ellenben imádtam hogy a mamánál ilyet lehet, a titkos vitrinben kutattam (ami felnőtt fejjel jöttem rá h nem volt tikos, hisz tök elérhető helyen volt, inkább kincses bánya volt)

2022. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
24%
Tudjátok mi a nagyon beteg? Az, amiket eladnak élelmiszer címszó alatt, csak hogy dőljön a pénz. Ismersz valakit, aki megáll egy nyamvadt csokinál? Nehogy már az legyen a beteg, aki minél jobban meg akarja óvni a szeretteit a felesleges és káros kemikáliáktól. Nem véletlen, hogy tele van a világ "egészséges" emberekkel. És már a gyerekek között is egyre több a beteg. Ááá, tuti nem a sok szar miatt amit elfogyasztunk, magunkra kenünk, stb. Amíg egészséges a gyerek, addig könnyű mondani, hogy lazíts, és hasonlók. Nyilván senkinek nem egy csokitól lesz áteresztő például a bele, de sok kicsi sokra megy. Egy kis csoki, egy kis kifli, egy fini gyümölcs (?) joghurt, egy kis felvágott, és akkor még a főétkezések sehol sincsenek. Összeadódnak ezek szépen, aztán lehet pislogni, legjobb esetben is csak azért, hogy miért figyelemzavaros a gyerek.
2022. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%

Aha, szóval ha házias ételekhez szokik, majd elutasítja az édes dolgokat.


Első gyerek igaz?

2022. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
93%
Halkan jegyzem meg, hogy a bio gyümölcs/zöldség nem annyit jelent, hogy nincs permetezve. Elvileg Magyarországon nincs is olyan, hogy bio, mert komoly termesztési feltételeknek kell hozzá teljesülnie, ami az itthon földeken nem kivitelezhető.
2022. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!