Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan idegenítsem el a bolti...

Hogyan idegenítsem el a bolti vackoktól?

Figyelt kérdés
Hamarosan kezdjük a hozzátáplálást, és a későbbiekben az lenne a célom, hogy magától utasítsa el a bolti vackokat. Nem akarom tiltani, azt sem mondom hogy én soha nem fogok adni neki, de zavar bennük a sok mesterséges anyag, és én a legjobbat akarom neki. Azt is tudom már előre, hogy apósom folyamatosan bolti édességekkel tömné, ezt szeretném elkerülni, de tiltani sem akarom tőle emiatt. Tudom hogy 1 éves kor alatt nem adunk hozzá sót és cukrot az ételekhez, illetve mi eleve nem használunk sokat, valamint a bolti feldolgozott élelmiszereket is kerüljük. Ha ehhez a házias ízvilághoz szokik hozzá, az elég ahhoz hogy ne kívánjon mást, vagy legalább kóstolás után utasítsa vissza az ágyon sózott, cukrozott, ízfokozós, adalékanyagos ételeket?
2022. máj. 23. 14:45
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
54%

Lol

Ostoba

2022. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Igen, gyümölcsöt zöldséget tojást magunknak termelünk. Húst azt van hogy kapunk szüleimtől, nekik szintén saját nevelésű állataik vannak. Nyilván szoktunk bolti húst is enni, különösen a férjem, ő nagyon húsos, én inkább csak szüleiméből eszek. Tudom hogy nem tudok mindent teljesen kikerülni, írtam már. De pl vagy egy anyuka az utcában, akinek a gyereke egész nap túró rudit, tejszeletet, chipseket eszik, cukros üdítőket iszik. Elvileg semmi mást nem hajlandó megenni... Vagy apósom, aki szintén minden ilyet megvett a gyerekeinek, mekibe jártak kajálni, stb. Egyedül él és nem főz, így ha mi mentünk, bolti készételeket kaptunk ebédre. Azóta inkább mi hívjuk őt, mert nem bírja azokat a kajákat a gyomrom. Persze sokáig még így is hordta ide a készételeket, meg halomszám az ilyen csokikat, színes tortákat sütiket. Alig bírta a férjem leállítani. Azóta folyton azt hajtogatja hogy nem baj majd az unokának. Már most nyomná a kezébe az ilyeneket, csak most még rá tudok szólni. És nem csak egy-két csokiról van szó, arra tényleg nem szólnék. De eszébe nem jutna semmi mást adni neki, ahogy a saját gyerekeinek sem.
2022. máj. 23. 16:24
 33/46 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, ti fogyatékosok vagytok vagy nem jártatok iskolába, és nem megy a szövegértelmezés? A kérdező világosan leírta, hogy nem célja teljesen eltiltani a gyereket, csak kívácsi, hozzá lehet-e szokatni a normálisabb kajákhoz, erre ti nekiálltok itt magyarázni, hogy jaj, szegény gyerek, nem ehet majd csokit az oviban. Holott ilyenről szó sem volt.


Csak ugye Magyarországon, ahol alapvető, hogy az 1 évesek kakaós csigát reggeliznek, meg naponta nyomják a dörmit és krémtúrót a tápanyag szegény ebédjük mellé, ott az anyukák agyát már megette a sok cukor és ételízesítő.


Na, kérdező, megpróbálok normális választ adni. Én a 21-es kommentelőhöz hasonlóan azt mondom, a példamutatás nagyon fontos, mert a gyereknek az a normális, amit otthon lát. Mi is igyekszünk kerülni a bolti vackokat (nyilván nem vagyunk tökéletesek), itthon pl. nincs üdítő, csak sima csapvíz, nekik alap, hogy ezt isszák. Nasizni is ritkán szoktunk, 1 éves koruk előtt nem kapott kaptak, most néha szoktak, nagyinál ehetnek, nyilván nem utasítják el, hiszen finom :D De nincs is hiszti, ha nincs mindennap édesség. Illetve, egészségesen eszünk, sok zöldség, gyümölcs, magvak, satöbbi, és a gyerekek is így esznek, nem csinálunk problémát abból, ha valami nem jön be nekik, de nem fújolnal a brokkolira, spenótra meg ilyenekre, mint a korosztályok 90%-a. Mert nekik ez olyan természetes, mint más gyereknek a reggeli kakaó (na, ők azt nem isznak).


Azt gondolom, a nagyszülőket is meg lehet kérni szépen, hogy inkább gyümölcsöt hozzanak, nálunk elfogadták, pedig a másik unokának adják az édességet, de a mieinknek a kedvenc gyümölcsüket hozzák (nyilván nem akkor, ha minden gyerek együtt van).


Azt nem fogod tudni elérni, hogy egyáltalán ne szeressék a bolti mindenes vackokat, hisz mi felnőttként is szeretünk ezt-azt, de mivel mindig vizet iszunk, így a cukros üdítőket nem szeretjük, nem vagyunk hozzászokva, az nekünk sok.

2022. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
88%

És még is élnek s' virulnak a gyerekei, köztük a férjed is..



Senki nem azt írta,hogy etesd egészsegtelenül mint a szomszéd csaj.


De a ló másik oldalára se ess át, helyette tanítsd meg a mértékletességet a gyereknek.

2022. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
19%
Értelmes orvos nem ajánl olyant, hogy 1 éves kor alatt ne ízesítsd az étel! Csak elrontod a gyerek immunrendszerét.
2022. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
22%

"Értelmes orvos nem ajánl olyant, hogy 1 éves kor alatt ne ízesítsd az étel! Csak elrontod a gyerek immunrendszerét."


???????


Úristen, de buta emberek léteznek 🤣🤣🤣

2022. máj. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 babyboom567 ***** válasza:
89%

A só létfontosságú a szervezet ionháztartásához.A sóhiány egy csomó betegség alapja.

Azonkívül, ezt a felfogást kb 3 éves korig tudod csinálni,amint a gyerek közösségbe kerül, nem döntheted el mit kap enni ott.A közétkezetésben minden szemet meg fognak etetni vele.

2022. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
91%
a mertekletesseg a fontos, meg a hatarok. aposodat szerintem is allitsd le, mert o a masik veglet. a gyerekek osztonosen mennek a cukrosra, hiszen nagy az energiatartalma. ez biologia, ez ellen te tenni nem tudsz. amit tudsz tenni, az az hogy normalis keretek kozott tartod a cukorfogyasztasat. amugy a Na-glutamat teljesen biztonsagos, attol nem kell felni, de persze az se jo ha mindenbe a delikatot ontod
2022. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
91%

Én nem azt mondom, hogy egészségtelenségre törekedj, de van egy hatalmas átmenet a szomszédcsaj és Gwyneth Paltrow Goopja között.


Nem, nem fogja a 4 éves visszautasítani a felkínált csokit. Neked kell olyan ételeket adj otthon ami az étkezése 80%-át teszi ki 3 éves koráig, de fogadd el, hogy ovitól fogva már nem csak háztájit fog kapni, és hogy vendégsében kifognak titeket utálni ha viszel "jobbat" mint az ő kajájuk. Vagy nem tervezed vendégségbe vinni a gyereked?


Semmi baj azzal, hogy a legjobbat akarod, de lehetetlen 100%-ban betartani és nem elvárható a gyerektől hogy visszautasítsa a csokit, mivel a gyerekek, mondjuk ki, szeretik a csokit. Neked a dolgod korlátokat szabni, és megfelelő egyensúlyt találni.


És megbeszélni felnőtt módjára a papával, hogy az édességet csak engedéllyel adja, de ezt a felelősséget ne told a gyerekre.

Nem vicceltem azzal hogy ilyenek miatt kezdenek el hazudozni a gyerekek! Az exem már kiskorától fogva dugdosta el a cuccokat pl csokit meg kezdett el cukorkákat lopni, mert nem bolt otthon és az anyja nem nézte jó szemmel.... ahelyett hogy néha lazított volna....

2022. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
25%

Ne hallgass a sok gyökérre, otthoni példamutatással simán tartható közösségbe kerülésig, s mivel az első 3 év kulcsfontosságú az ízlésformálásban, megvan rá az esély, hogy a későbbiekre is kihat.

Nekem már nagyobbak a gyerekeim, s jelentem, működik. A kicsi is magától tolta el a bölcsiben az üditős poharat és kért helyette vizet, amikor bekerült. És nem csak akkor, ha láttam.

Az első 2,5 évben semmi vackot nem kaptak, azóta pedig a mértékletesség a szabály. Oviban, iskolában ehet bármit, vendégségben se csap senki a kezükre (máshol sem), itthon pedig egyik se hisztizik, hogy vegyünk ilyet meg olyat, boldogan eszik azt, amit mi is.

2022. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!