Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány éves korig kell betartani...

Hány éves korig kell betartani azt, hogy egy kisgyereknek nem adunk hozzáadott cukrot tartalmazó ételt?

Figyelt kérdés

2022. dec. 5. 21:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Ameddig akarod, nincs olyan hogy kell. Ha te 8 hónaposan dörmit akarsz adni neki, akkor adjad, a te gyereked. Más viszont akár 3 évig se ad.
2022. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Egyéni döntés kérdése.
2022. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos nekünk azt mondta hogy 3 éves korig biztosan ne adjunk neki semmit amiben van ha. cukor, mert növeli a diabétesz kialakulásának kockázatát. (se egy bolti gyümölcslé, se egy keksz, semmi olyan amit én készítek és cukros, stb.)


Sajnos nagy súlyú a lányom így is. (2 évesen kicsit több, mint 16 kiló)

2022. dec. 5. 21:14
 4/34 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindegy? Nekem is cukor nélküli teát adott anyám, ami tök jó volt, mert sosem ébredtem fel éjszaka és alhatott nyugodtan, most mégis 120+ kg vagyok N.
2022. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
20%
Minek ez a nagy cukor ellenesseg? En a fiamnak ujszulottkent is tettem a kamilla teaba. Termeszetes anyag a cukor. Ugy csinaltok mintha mereg lenne...
2022. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
Hm. Én egy éves koráig nem adtam, azért, hogy ne hangoljam el aa ízérzékelését mesterségesen a túl édes irányába. De hogy bizonyított kapcsolat lenne a diabétesszel, arról nem tudok. 1 éves kora óta mértékkel kap édességet, amikor mi is ettünk. Szerintem így jobban megtanul mértéket tartani benne, és ez a fő célom.
2022. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Amugy en nem igazan kaptam legalabbis anyukam eleg edesseg ellenes, es megis 8 evesen cukorbeteg lettem
2022. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%
Kb 1 éves koráig nem kapott. Most 2 éves, 11 kg és sajnos nagyon szereti az édességet, nem kap minden nap, de azért egy héten 2-3x igen.
2022. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
68%
Nem attól lesz cukorbeteg ha adsz neki cukrosat. A mérték a lényeg!
2022. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
Sose voltam ilyen nagy cukor ellenes,én is azt gondolom, nem méreg, mint mindent ésszel és mértékkel kell enni.10 hónaposan már evett joghurtot,amibe van, de szerintem némelyik babakekszbe is van.Nem vagyunk kövérek, se a szülők,se a gyerekek.
2022. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!