Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány éves korig kell betartani...

Hány éves korig kell betartani azt, hogy egy kisgyereknek nem adunk hozzáadott cukrot tartalmazó ételt?

Figyelt kérdés

2022. dec. 5. 21:05
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

köszi


4. nem értem mi a cukormentes tea és a végig aludt éjszakák között a kapcsolat.


5. azért újszülött korban szerintem nem jó adni, én nem adtam, de hát mindenki azt csinál amit akar.


Nekünk azt mondta az orvos, hogy semmi szüksége a cukorra, túl nagy terhet ró egy ekkora gyerek hasnyalmirigyére a cukros táplálék. 2 éves korig általánosságban semennyit nem szokott ajánlani, de mivel mint írtam a mi lányunk nem átlagos súlyú ezért neki továbbra sem ajánlja.


Én ezt furcsállom és most szeptembertől a lányom bölcsis és ott néha kapnak ivólevet meg édes ételeket is. Kötve hiszem, hogy ne lenne bennük cukor, de gondolom ha szólok a gondozónak, hogy az orvos mit javasolt, akkor hülyének fog nézni.

2022. dec. 5. 21:45
 12/34 anonim ***** válasza:
59%

Ráadásul a bölcsis kajákat is dietetikus állítja össze!!!


Némelyik orvos szerintem direkt szivatja az anyukákat.

2022. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
64%

De hogy oldottad meg két évig, hogy nem evett cukrot? Neked nem tömik a nagymamák? Társaságba se jártok? Nálunk baba-mama klubban, meg a játszón is folyton hozzák az anyukák a cukros kekszet... Hogy mondod meg egy két évesnek, hogy bocsi, mindenki más ehet, csak te nem?

Én nem szoktam vinni, én mindig az egészséges nasikat választom, de most pl eszi az adventi naptárból a csokit, evett ma fagyit is. Holnap meg jön a Mikulás, két csomagot is kapott (mi már nem is vettünk hozzá). Napi egyszer, ha szépen megette az ebédet, kap csokit (1-2 kis kockát...). Most ezzel mégis mi baj lehet. Nem étel helyett kapja, hanem utána.

2022. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
49%

Sose hallottam ilyenről, míg a gyakorit el nem kezdtem nézni.


Én mind a 2 gyereknek 1éves kor elött már jóval adtam.


Én is kicsinek simán kaptam. Anya a mai napig meséli, hogy 2 éves koromtól kb minden nap kaptam 1 kindertojást. 60kg vagyok és nem vagyok cukorbeteg.


Fiam 4 éves, 18kg és tudja mértékkel enni. Lányom 1 éves, imádja a csokit, ha meglátja ordít érte. Férjem engedékenyebb vele. Mégis csak 8kg.


Mind a 2 nagyszülőm világ életében gyűlölte a csokit, mégis cukorbetegek.

2022. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
53%
#11, a cukros teától bepörög a gyerek és nem alszik éjjel.
2022. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Jó ez a közétkeztetés a gyerekek agyon cukrozott szart kapnak a bölcsibe, de só az jajj
2022. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
30%

3 eves koraig nem adtam finomitott cukrot. Sok gyumolcsot evett/ eszik , ugyhogy boven eleg a benne levo fruktoz.

Kulfoldon elunk, itt a bolcsodeben, ovodaban is normalis etel van, ott sincs semmiben hozzaadott cukor.

Jartunk tarsasagba, gyerek klubba, de itt nem divat mas gyereket kinalgatni, de a barataink sem tomik szemettel a kicsiket.

Mondjuk itt nem is elhizott 10 emberbol 8 felnott korara, plusz 25 evvel elnek tovabb atlagban az emberek. Vajon miert ...

2022. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem KELL betartani, inkább egy ajánlás, hogy érdemes kerülni. Nyilván nem attól lesz baja, ha egyszer cukrosat eszik, de ha azt szokja meg, az később gond lehet. Tesóm keresztapja fogorvos, ő azt kérte, hogy a keresztfiát 3 éves koráig ne etessék édességgel, de amúgy sem tömtek minket azzal.

Nálunk még nincs 2 éves a fiúcska, lehetőség szerint nem adok neki cukrozott ételeket, így is pörgős. A nagyszülők - mértékkel - adhatnak neki sütit. A gyümölcsök révén azért nem ismeretlen neki az édes íz, emellett nagyrészt azt eszi, amit mi, abban pedig lehet valamennyi cukor. Pl. kisebb korában külön csináltam neki a palacsintát, most már a mienkből (is) kap, de az almáshoz nem adok plusz cukrot.

2022. dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

13# Simán meg lehet oldani, cm nasik is vannak. pl kolesgolyo, pufi gyümölcs, gyümölcspép stb, stb. Nagyszülők idősek es messze laknak, csak úgy találkozunk velük sajnos, ha mi megyünk hozzájuk, de egyébként elfogadták, hogy csoki helyett gyümölcs.


Mi még nem vettünk neki adventi kalendárt, mert még kicsi hozzá.


En szóltam a babás programon, hogy köszönjük mi nem kérünk mert ő nem eszik ilyesmit. Tény, hogy, sokan néztek rám csúnyán, de nem érdekel. Most már magától tudja egyébként, hogy azt eheti ami nálam van.

2022. dec. 6. 06:19
 20/34 anonim ***** válasza:
15%
A gyümölcsben lévő cukor semmivel sem jobb, mint a kristálycukor, önámítás amit műveltek. Attól is pont ugyanúgy el lehet hízni. Viszont egyik sem az ördögtől való
2022. dec. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!