Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit gondoltok? 5 hónaposan a...

Mit gondoltok? 5 hónaposan a lisztérzékenység elkerülése érdekében reszelt háztartási kekszet anyatejjel adjak a babámnak?

Figyelt kérdés
Ma voltunk gyermekorvosnál és azt mondta, 5 hónapos korában kezdjünk neki napi fél kekszet tejben adni neki, hogy elkerüljük a lisztérzékenységet. Fél évesen fogom a hozzátáplálás kezdeni, csak anyatejet eszik. Nem tudom, hallgassak-e rá. Szerintetek?
2013. nov. 28. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondott jót. A lisztérzékenység egy genetikai betegség, ami már születéskor "kódolva" van, vérből kimutatható a HLA géncsalád megnézésével. Tehát nem attól függ, hogy mikor vezeted be a glutént, hogy lisztérzékeny lesz-e a gyermek.

A glutént 4-7 hónap között ajánlott bevezetni , de nem első ételként, de még anyatejes táplálás mellett. Tehát először kezdj majd alma/répa/sütőtök, atb, És ha azokat bírja mehet majd bele egy kis glutén.

Nem beszélve arról, hogy a háztartási keksz egy nem túl egészséges étel, cukor, tartósítószer, ízfokozó, stb. tehát ha már glutén, akkor egészségesebb formáját keresd majd meg.

2013. nov. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaza van az első válaszolónak, ha nincs ez a gén a gyermekben, nem lesz beteg, se így, se úgy. Ha van a családban lisztérzékeny, akkor kikérném szakorvos tanácsát (nem háziorvos)a bevezetést (és későbbi szűrést) illetően, de az is igaz, hogy anyatejes táplálás mellett érdemes kezdeni. Szóval az első válaszolót csak megerősíteni tudom!
2013. nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, és van lisztérzékeny a családban, A gyerkőc apja (férjem),de semmit nem kellett másként csinálni, mint ahol nincs. 7 hónaposan vezettem be a glutént anyatejes táplálás mellett, nem első ételként. :)
2013. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Háztartási kekszet semmiképp! Tele van olyan dolgokkal, ami kisgyereknek nem való. Nagyon jól teszed hogy megvárod a fél éves kort a hozzátáplálással. Az egyik tanulmány ezt mutatja, a másik azt.... nem lehet tudni pontosan, hogy mitől lesz valaki lisztérzékeny, genetika, külső hatások valószínűleg együtt alakítják ki. Ha a hozzátáplálás első hónapjában adsz neki valami gluténtartalmút (NEM háztartási kekszet) pár kanállal, akkor nem terheled túl korán a szervezetét, és mégis találkozik gluténnel.
2013. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ne adj. Azért ez az ajánlás, mert ha egy baba legalább fele részben anyatejes és akkor vezeted be a glutént, kisebb a valószínűsége a cöleákiának. Viszont a babák optimális esetben akár egy éves korukban is lehetnek félig anyatejesek. Bőven ráérsz tehát vele. A glutén "bevezetése" ebből a szempontból akkor ér valamit, ha egy hétig folyamatosan minden nap 5 mg ju belőle a szervezetébe (nálunk a második gyereknél ezt az első lisztérzékenysége miatt a gasztrón szorgalmazták), vagyis akkor vezesd be, ha már tudod, h minden nap fogod neki adni. Én végül 8 hónaposan adtam bulátát, napi 2-3 dbot a kezébe nyammogni.


A kekszet már csak az adalékanyag-tartalma miatt sem adnám neki 1,5-2 éves kora előtt.

2013. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én olvastam ezt a tanulmányt, mármint hogy olyan kutatás, amit a WHO-nak eljuttattak brit orvosok, miszerint az anyatejben a 4-7 hónap között jelennek meg azok az immunglobulinok, amelyek kvázi tanítják a babát az idegen fehérjék elfogadására, támogatják az immunrendszerét, hogy megismerje a glutént. Én egyébként hiszek ennek a tanulmánynak, és adtam is glutént az anyatejes babámnak olyan 6 hós kora körül.
2013. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!