Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2,5 éves kislányomnak milyen...

2,5 éves kislányomnak milyen tejhelyettesítőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Eddig reggel,este tehéntejet ivott, kakaó formájában kapta. De mivel picit úgy látom,hogy kerekedik,nem duci,csak picit combos és az arca is kerek,szóval csak szeretném megelőzni,hogy az legyen,szóval melyik az az alternatív lehetőség (rizstej,szójatej,kókusztej,zabtej,mandulatej),ami hasonlít a tehéntejre,de pozitív változást érhetünk el vele?Nem a tehéntejjel kapcsolatos ellenvéleményekre vagyok kiváncsi, hanem helyette milyen kakaóport,tejet ajánlanátok ami kevésbé hízlal?

2015. szept. 2. 13:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Biztos a napi 2 bögre tehéntejtől hízik?
2015. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát másban is kell változtatnom, nyáron azért most többször ivott cukros teát,amit mi is..alapvetően vizet szokott kapni, édességet mi maximum csak egyszer adunk neki ebéd után,de azt se minden nap,sőt.. Inkább a nagyinál van tömés..de ott meg megy a megsértődés ha szólunk hogy elég..na és elpakolnak neki ezt-azt amit itthon felesbe mi eszünk meg..persze ő is kap belőle, de én már nem szívesen adok neki pudingot sem, mi igyekszünk cukormentesen venni neki.Gumicukrot is csak párat kap, nem egy egész zacskóval, és azt is ritkán. szóval mi nem adjuk oda neki mindent amit a nagyitól hozunk el, függetlenül attól, hogy a gyereknek mutogatják hogy mit pakoltak el neki,pudingot,túrórudit,tejszeletet, pom-bart..amivel még nem is lenne gond, ha egy darab lenne..de én túlzásnak érzem..persze nem azzal az egy alkalommal van a gond,amikor ott vagyunk és tömik, mondjuk kéthetente, hanem amit elpakolnak..amit nyilván nem adunk mind oda neki..
2015. szept. 2. 13:37
 3/26 A kérdező kommentje:
Szóval kész vagyok változtatni, hogy ne legyen belőle gond, többet sétálni vele,jobban odafigyelni az étkezésére legalább itthon, de sajnos egyedül ehhez kevesek vagyunk..
2015. szept. 2. 13:39
 4/26 anonim ***** válasza:

Talán inkább a cukros kakaó és tea a gond, nem? Én többször ennyi tejet iszom, csak cukros belevalók nélkül.

Ha kókuszteje adsz neki cukrozott kakaóval, meg cukros teát, attól még hízni fog.

2015. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nagyszülőktől nem lehet kérni, hogy inkább adják nektek, ti pedig beosztva adnátok neki? Sértődés meg kit érdekel.
2015. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen,én is úgy gondolom,hogy inkább a cukros tea lehetett a gond,hogy mostanába ő is többször kapott belőle..mégis szerintetek maradhat a tehéntej,amúgy nagyon szereti,esetleg hány százalékosat vegyek neki és mit tegyek bele?
2015. szept. 2. 13:43
 7/26 A kérdező kommentje:
Persze sokszor megmondjuk hogy csak egy túrórudit, meg max egy sütit,tejszínhab nélkül..ha ottvagyunk akkor ez a tömés belefér úgyse gyakran megyünk, a többit meg elrakják, csak a gond, hogy mindig megmutatják a gyereknek..és később félek hogy követelni fogja rajtunk..és ránk fog haragudnk ha nem adjuk neki oda.
2015. szept. 2. 13:44
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom például hogy a napi egy édesség ebéd után az úgy jó-e,abban az időszakban,amikor éppen tőlük hozunk el édességeket, vagy a pom-bar például minek számít egy nap?
2015. szept. 2. 13:45
 9/26 anonim ***** válasza:

Csináld magad a kakaót, ne előre cukrozottat tegyél bele. Minőségi natúr kakaó+ szőlőcukor. Én magamnak egyéb eü gond miatt legtöbbször így szoktam.

Szerintem amúgy a példamutatás a legnagyobb okosság. Ha azt látja tőletek, hogy tömitek befele a salátalevelet, sokat mozogtok, szaladgáltok, neki is ritkábban jut majd eszébe a süti, csoki.

2015. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A mamiról már az jut eszébe,ha jön hogy majd hoz neki pudingot meg csokit..amúgy mi nem veszünk neki gyakran..és Norbi túrórudit meg pudingot veszünk.
2015. szept. 2. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!