Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2,5 éves kislányomnak milyen...

2,5 éves kislányomnak milyen tejhelyettesítőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Eddig reggel,este tehéntejet ivott, kakaó formájában kapta. De mivel picit úgy látom,hogy kerekedik,nem duci,csak picit combos és az arca is kerek,szóval csak szeretném megelőzni,hogy az legyen,szóval melyik az az alternatív lehetőség (rizstej,szójatej,kókusztej,zabtej,mandulatej),ami hasonlít a tehéntejre,de pozitív változást érhetünk el vele?Nem a tehéntejjel kapcsolatos ellenvéleményekre vagyok kiváncsi, hanem helyette milyen kakaóport,tejet ajánlanátok ami kevésbé hízlal?

2015. szept. 2. 13:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Amit a nagyszülők csinálnak, az a marhaság! Inkább azt mutogatnák a kislánynak, hogy zöldséget, gyümit enni a tuti!

Szólj rájuk erélyesebben, különben rosszra fogják rászoktatni.

2015. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A nagyszülői tömést teljes mértékben nem fogom megszüntetni,csak mértéket szeretnék nekik tanítani..meg a gyerektől se akarom megvonni, inkább mozgás, meg egy kis odafigyelés.
2015. szept. 2. 13:50
 13/26 A kérdező kommentje:
Hát az erélyességgel nincsen probléma. Nem mindig az áll az értetlenség mögött..ha erélyesen szólunk, akár én vagy az apja, akkor megy az hogy mi vagyunk az érzékenyek,megsértődösek,ha nem visszük a gyerket, akkor megy a sajnálkozás,hgoy eltiltjuk tőlük..
2015. szept. 2. 13:51
 14/26 A kérdező kommentje:
De mint mondtam, olyan sokat nincsen ott, hogy elhízlalják..scak az a bosszantó,hogy én azért fogjam itthon szigorúbban,hogy az ő édességeiket beosztva ehesse..
2015. szept. 2. 13:53
 15/26 A kérdező kommentje:
mondjuk mi esszük meg zömében,meg is szoktunk mondani, hogy amit elraknak annak nagy részét mi esszük meg,mert egy ennyi idős gyereknek ez nem való ennyi..
2015. szept. 2. 13:54
 16/26 anonim ***** válasza:

Hány kiló?

A tej önmagában nem hízlal, remélem nem zsírszegény tejet kap. Nyugodtan igyon akár 3.5%-os tejet, Norbi szerint a tej zsírtartalma teljesen mindegy, hízás szempontjából, főleg a mai bolti tejeknek. Cukrozott kakaót cseréld le hollan kakaóra v. arra a régi Szerencsi Cica kakóra, a cukrot helyettesítsd pl. xilittel, ha lehet ekkora gyereknek.

2015. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Hát akkor tulajdonképpen ti sem vagytok a példamutatás csúcsai, ezeknek az "élelmiszereknek" a zöme szemét, üres kalória, ami felnőttnek sem egészséges. Legalább úgy egyétek, hogy a gyerek ne lássa.
2015. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nem írtam hogy mi miket eszünk,ne ítélkezz. Ha csak trollkodni jöttél fel ide,akkor ez nem a te fórumod. Ha az ice teára érted, akkor nem hiszem hogy az egyetlen szülők vagyunk,akik 35 fokban néha vettek pár üveggel..ettől senki sem lesz szar szülő..mi szeretjük a gyümölcsöt is,sajnos a gyerek csak egyfélét eszik meg..hiába a szülői példamutatás..
2015. szept. 2. 14:14
 19/26 A kérdező kommentje:
Mi sem lángost és palacsintát ettünk egész nyáron,elhiheted..
2015. szept. 2. 14:15
 20/26 A kérdező kommentje:
14 kg és 95 cm, 2,5 éves. Magas gyerek,egyébként nem kövér, csak egy picit combosabb, sokáig is volt anyatejes, no és picit kerekded az arca. A kalkulátor szerint egy nagyon picivel van a normál felett..szóval oda kell azért rá figyelni. Inkább most mint később..és igen ettől érzem magam jó szülőnek,hogy nekem fontos..
2015. szept. 2. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!