Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2,5 éves kislányomnak milyen...

2,5 éves kislányomnak milyen tejhelyettesítőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Eddig reggel,este tehéntejet ivott, kakaó formájában kapta. De mivel picit úgy látom,hogy kerekedik,nem duci,csak picit combos és az arca is kerek,szóval csak szeretném megelőzni,hogy az legyen,szóval melyik az az alternatív lehetőség (rizstej,szójatej,kókusztej,zabtej,mandulatej),ami hasonlít a tehéntejre,de pozitív változást érhetünk el vele?Nem a tehéntejjel kapcsolatos ellenvéleményekre vagyok kiváncsi, hanem helyette milyen kakaóport,tejet ajánlanátok ami kevésbé hízlal?

2015. szept. 2. 13:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem, nem erre gondoltam, nem lehetsz túl nyugodt idegállapotban, ha mindenre ráugrasz, csak írtad, hogy az ilyesmi nem kisgyereknek való, ezért inkább ti eszitek meg.

Kiskorban sokkal könnyebb egészséges életmódra nevelni kezdettől fogva, mint később átszoktatni, ez saját tapasztalat. Engem még csak nem is korlátoztak, azt faltam, amit akartam. Csak jóindulatból írtam.

2015. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Ok,csak azt írtad hogy mi is ezeket esszük,nem 24 órában eszünk ilyet,csak ha éppen rokonlátogatóban vagyunk,hazahozzuk és besegítünk,hogy ne a gyerek lássa kárát..sokszor este amikor ő nem látja..
2015. szept. 2. 14:22
 23/26 anonim ***** válasza:

Furcsa...annó nálunk is mérce volt hogy egészségesen együnk de szó sem volt Norbi féle cuccokról... (sajnálom nem vagyok rajongója főleg nem gyerekeknek)

A nagyi gondot nem lehet úgy megoldani hogy megkéred hogy süssön? Mondjuk viszel neki pár kiló zablisztet és azt használva? Illetve mérték a lényeg szerintem is. Bár visszagondolva amennyi nagy betűs szemetet mi megettünk és nem híztunk el nem lehet, hogy inkább mozgásszegény életmód lehet a ludas? A gyerekek hol nyúlnak hol híznak ez normális folyamat és tudom, hogy a tehéntejnek rengeteg ellenzője van nekem még mindig az a tapasztalatom, hogy ha jó a minősége akkor verhetetlen élelmiszer. Lecserélni nem cserélném és nem is aggódnék ennyire a gyerkőc súlya miatt! Le fogja mozogni!

Nehéz megtalálni a mércét a gyerekeknél szerintem. Én pl teljes reformkonyhát viszek (semmi feldolgozott élelmiszer semmi tartósító szer) de pl otthon a mami klasszikus magyar konyhát csinál. Ha itthon a gyerek kakaós csigát kér (nagyi félét) nem adhatok neki reformcuccot mert kiszúrja! Vagy ha milkacsokit kíván nem tudok helyette friss barackot adni.... Vagyis adok meg melléje 1 kocka csokit. Szóval nagyon nem egyszerű a helyzet de nem szabad ráerőltetnem az én életmódomat akkor sem ha tudom, hogy vannak egészségtelen dolgok amiket megeszik.

De aminek örülök hogy pl gyümölcsjoghurtot nem akar már boltit...inkább vesz a polcról egy natur joghurtot meg megkérdezi milyen gyümölcs van otthon hozzá. Ugyhogy boldog vagyok, hogy magától utasítja vissza a dolgok javát és csak ritkán kell szólnom, hogy azt a 3. rudit már tegye vissza legközelebbre 😉

Bocsánat a hosszúságért ennyi a tapasztalatom...ha segített szupi ha nem akkor raboltam 5 percet 😉

2015. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igen,segítettél,)Köszönöm és igazad is van. Kicsit többet viszem majd mozogni, amióta terhes vagyok,az elején veszélyeztetet,kicsit nehezebb is mozgásos progit neki találni,de majd megoldom.) Nagyiknál a tömés szerintem megmarad,bár mindenképpen megemlítem nekik,hogy milyen más alternatívák vannak..de elképesztő ha ottvagyunk, gyümölcslé,fagyi,sütemény, túrórudi, pombar,mindent tömnek és pótolni akarnak belé egy délután alatt..szerintem itthon tök egészségesen megtaláljuk a mértéket,maximum a mozgás és a vizet kellene visszaiktatni az életébe és az a pici kis babaháj eltűnik. A cukrozott kakaóport szerintem hagyom, nagyon keveset teszek neki a tejébe..én is felnőttem ezen a kakaóporon..
2015. szept. 2. 15:21
 25/26 A kérdező kommentje:
Norbi túrórudit,pudingot megeszi, Paula helyett azt veszünk neki,szereti is..igazából jót akarunk ám vele..és nem is sokkal drágább..
2015. szept. 2. 15:22
 26/26 anonim ***** válasza:
Végülis ez így nem tragikus...szerintem csak növekedés ugrás előtti felszedés lesz. Minden esetre nagyival érdemes volna elbeszélgetni. Illetve ami eszembe jutott még az az ital. A gyerekek java része utálja a sima vizet meg is értem hogy jobb az ízes üdítő. Én rakok el itthon szörpöt gyakorlatilag mindenből ami fellelhető a kertbe eritrittel vagy nyírfacukorral. De ha tavaszra elfogy akkor turmixolok valami gyümölcsöt mondjuk 1 barackot meg némi eritritet hozzá 1 liter vizet és megvan fél napi ici...reggelire megy a gyümölcstea este a kakao natur kakaoporral vagy a mostani sláger a mézes tej és csókolom. Jóval több színes vizet iszik meg mint simát...szerintem ez pszichológia 😄
2015. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!