Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SZJA visszatérítés várandósság...

SZJA visszatérítés várandósság esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal nincs gyermekünk, jelenleg várandós a feleségem. Mindketten dolgozunk hosszú évek óta tisztességesen bejelentve. Dec. 31.-én tölti a 88. napot ami elvileg az alapján került rögzítésre és számításra amit első alkalommal mondott a nőgyógyásznál(utolsó menstruáció első napja), azaz bemondásra. Az első hírek 12. hétről szóltak, majd később már betöltött 91. napról jelent meg a rendelet. A betöltött 12. hetet "bőven" teljesítenénk de a 91. napot nem.

Mi történik akkor ha mi is visszaküldjük a nyomtatványt azzal, hogy dec. 31.-én tölti a 91. napot? Ez még a jóváírás előtt "megbukna"? Vagy utána valamilyen formában? Az EESZT és a NAV rendszere össze van futtatva? Esetleg kikerülhető lenne úgy a dolog, ha NEM vennénk igénybe a 91. naptól járó HAVI adókedvezményt(orvosi igazolással NAV felé) hanem majd csak a gyermek születése után vennénk igénybe ? Egyáltalán van méltányossági lehetőség ilyen szűk lemaradásra? Nagyon szomorú és rossz érzés, hogy ezen kell gondolkodni, de egy fiatal párnak, születendő gyermekkel albérletben sajnos ilyenen is rágódni kell.

Megköszönöm előre is annak aki egyáltalán elolvasta és tud tanácsot adni.

Üdv,

Egy leendő apuka



2021. nov. 22. 21:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
70%
#17 nem zavar ha visszakapod, mert tudom, hogy mindenkinek jól jön és mindenki pénzből él és igazából az én zsebemből nem veszel ki semmit, mert azt te fitetted be csak úgy nem értettem a logikát, hogy arról volt szó, hogy azok kapnak, akik gyereket nevelnek és csp-re jogosultak.
2021. nov. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Még annyival egészíteném ki, hogy lehet, hogy nektek +3-4 nap mindegy a számításban, orvosoknál meg nem, főleg a terhesség vége felé.


A későbbiekben is lehet mérések él pár nap eltérés, de ha már alapból pár nappal indultok, akkor akár egy hetes eltérés is lehet és akkor jöhet az izgulás vagy a "bevallom, hogy csaltunk az orvossal" szöveg.

2021. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Idén már biztosan nem kapsz igazolást a nőgyógyásztól, így csak adóbevallásban kérhetitek vissza leghamarabb az szja-t, ha jár.
2021. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
79%
#20 csak tudnám, hogy ilyenkor hol vannak azok a nagyszájú kommentelők, akik mindenhol azt hangoztatják, hogy úgy vállalj gyereket, hogy ne okozzon gondot kifizetni a babakelengyét, a vizsgálatokat, a pelenkát, a gyógyszereket és az oltásokat stb. Gondolom a szja visszatérítés nélkül is tudják ezeket fedezni a leendő szülők (mint ahogy sokan mások is fedezték plusz pénz nélkül).
2021. nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

#24


Jajj ne kezdjük már ezeket a végtelen köröket. A befizett szja-nkat szeretnénk visszakapni HA lehetséges. Nem a 12 ezres családiból+ 10 ezres havi adókedvezmenyből szeretném eltartani a gyermekem.

2021. nov. 23. 11:45
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
#25 nem jár vissza és pont. Többen is leírták, hogy ha nem tölti be a 91. napot idén, akkor nem jár!
2021. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamilyen támogatásnak nem teljesíted a feltételét, akarmennyire is fáj, akkor nem lehet igényelni. Már terhes voltam ikrekkel, amikor megjelent ez a babaváró hitel. Megbeszéltük a férjemmel, hogy felvesszük csak várni kell 5 hetet, mert akkor lett volna meg a 3 év munkaviszonyom de a gyerekek úgy döntöttek, hogy nem várnak és világra jönnek 28 hét előtt. Hiába voltam kiírva bőven későbbre, hiába lett volna meg egy pár héttel később a 3 évem, hiába voltunk amúgy minden feltételnek megfelelőek azon kívül, közölték, hogy nekünk nem jár. Mit tudtam volna csinálni. Elfogadtam és kész.
2021. nov. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
36%

24# Jajj nemár... Tudom, te azt mondanád, hogy köszönöd nem kéred azt az akár 1,6 milliót. :D

Nem tudom figyelted-e, de abban egyetértek a kormány döntésével, hogy azt a hírt, hogy a 91. naptól várandósoknak is jár a visszatérítés pont úgy lebegtették be, hogyha még pár napon belül teherbe esel, akkor igénybe tudod venni, ha nem, akkor nem. Így esély sem volt csak erre apellálva babát tervezni.

Bármennyit is keres egy házaspár, nem létfeltétel nyilvánvalóan a visszatérítés, de JÓL JÖN a megnövekedett kiadásokhoz, szerintem ebben mindenki egyetért, akinek van már gyereke. Akinek JÁR, az vegye igénybe és használja egészséggel.

2021. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
82%
#28 Gyereket nevelek. Családi pótlékra jogosult vagyok. Sajnálom, hogy teljesítem a követelményeket...nem én szabom meg.
2021. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
Teljesíted, ahogy az is, aki idén betölti a 91. napot. Ez így van jól! Vegyétek igénybe és használjátok egészséggel. :)
2021. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!